1

Subiect: Salutare!!

Salut

Ma numesc Alex si sunt "incepator" de cand am aflat de deciclare si fertilizare si plante naturale si si si asa mai departe, bine v-am gasit si ma cearta nevastamea ca stau toata ziua cu ochii in acvariu smile)) ca toti ceilalti dar imi place cea ce fac si doresc sa evoluez

Acvariul meu este de 50-60l  (60/30/30)

Iluminare lampa odysea 2x24w
1 neon JBL solar tropic 4000k
1 noen daylight 6500k

sistem co2
"bomba" acid citric +difuzor ceramic taifun

substrat fertil
JBL aqua basic plus si Monado peste

Fertilizare
Easy life profito+easy life easy carbo

Filtrare
Filtru extern JBL e400
Filtru intern Eheim 2008

Pesti
6 neoni
2 Moly
1 sanitar cory albinos

Daca se poate ceva pareri ca la critici ma supar smile)

Re: Salutare!!

alex19bv A scris:

Salut

Ma numesc Alex si sunt "incepator"

   Salut Alex!
   De ce oare toti au intentia de a se prezenta ca la un grup de deziontoxicare? lol Niste poze spun mai multe ca o "reverenta" de genul...

alex19bv A scris:

"bomba" acid citric

   Ce inseamna asta? Posibil ca in ultima perioada am ratat cam multe discutii de pe forum... si nu-mi dau seama la ce te referi!

3

Re: Salutare!!

uite si o poza cu acvariu si mai citeste si tu despre sistemele facute acasa gen bomba co2 cu acid citric  :pp

Re: Salutare!!

Bine ca nu ai pus acid acetic... :pp

5

Re: Salutare!!

De ce oare toti au intentia de a se prezenta ca la un grup de deziontoxicare? lol Niste poze spun mai multe ca o "reverenta" de genul...

poate tu ai fost pe acolo si sti ca asa se procedeaza si de parca tu nu ai fost incepator

Re: Salutare!!

alex19bv A scris:

poate tu ai fost pe acolo si sti ca asa se procedeaza

   Daca nu stii de gluma si vrei sarcasm da-i drumul, sunt curios cat te tine! Desi, ma gandesc ca de d-astia de varsta si pregatirea ta nu mai am timp, deci bafta cu citricele!