1 Editat de piciuopel (2015-09-04 13:34)

Subiect: Vand diverse

1. Filtru eheim professional 3 2080 - pret 700 RON
Funtioneaza foarte bine doar ca are debidul la jumatate , are nevoie de conector   EHEIM 7428830 , am trimis email la eheim si e posibil sa remediem problema pana la vanzare.
2. Lampa 2x24 aquazonic - pret 150 ron - VANDUT
3. Neoane Giesmann 24w t5 , 1 aquaflora , 1 midday  - pret 35 ron bucata , folosite 1 luna. - VANDUT
4 .filtru eheim classic 250 (2213) plin cu eheim  substrat pro. - pret 250 ron - VANDUT
5. skimmer JBL top clean - 50 ron
6. Fertilizanti easy life : profito 500ml , fosto ,nitro , kalium-potasium 250ml - VANDUT
7. acvariu 100x40x50 (50 inaltimea) , colantat cu negru , nou fara zgarieturi - pret 150 ron
8. 2 acvarii 60 litrii colantate cu negru pe spate - pret 40 ron bucata.
9.1 sac 25 litrii manado nou nedesfacut - pret 130 ron
10.reactor co2 din filtru de apa , pret 70 ron. - VANDUT
11. lily pipe out Do!Aqua 16/22 - pret 100 ron
12. filtru hang on ocean free , debit 200 l/h , cu skimmer - pret 30 ron
13. un sac de 5 kg pietris negru hornbach - pret 25 ron - VANDUT
14. diverse filtre interne eheim - pret la cerere
15. Material filtrant eheim substrat pro 8 litrii desfacut dar nefolosit. 65 RON litrul
Contact piciuopel@gmail.com
Tel 0773856257 Razvan

Re: Vand diverse

Buna, se poate o poza cu lampa? De cand sunt becurile la ea?

Re: Vand diverse

Buna. Lampa vine cu doua neoane cand o cumperi care nu sunt folosite.
Neoanele giesmann sunt folosite 1 luna in regim de 8 ore pe zi. Acvariul a functionat cam 2 luni si putin. Perioada de ciclare plus perioada in care am bagat plante. Am vrut ceva mai mare si mi-am adunat tot ce era necesar insa in momentul asta nu pot folosi acvariu mare din cauza calitatii apei motiv pentru care voi merge pe un acvariu dennerle scapers tank si eventual un nano de creveti.

Re: Vand diverse

sal. un schimb ptr gama easy life cu un nano 10 l 20/20/25 , filtru int diversa, lampa led diy, colant negru spate, ?

Re: Vand diverse

Eu tocmai ma pregateam sa comand aceeasi lampa/neoane la Nevertebrate, asa ca le pot lua eu. Un pret si pentru fertilizanti?

Re: Vand diverse

barabasfan77 A scris:

sal. un schimb ptr gama easy life cu un nano 10 l 20/20/25 , filtru int diversa, lampa led diy, colant negru spate, ?

Salut. Din pacate nu ma intereseaza schimburi.
Acvariile le-am comandat deja de pe un site din Germania , un dennerle scapers tank de 50 litrii si un nano cube de 30 ambele cu lampi led.
Stima.

Re: Vand diverse

oanamyrela A scris:

Eu tocmai ma pregateam sa comand aceeasi lampa/neoane la Nevertebrate, asa ca le pot lua eu. Un pret si pentru fertilizanti?

Buna, le pot da pe toate la 70 de lei. Cred ca doar profito e desfacut. Am dozat maxim 5 ml.
Oricum daca ai o adresa de email iti pot trimite poze detaliate si toate informatiile de care ai nevoie atat cu lampa cat si cu fertilizantii.

Re: Vand diverse

Ti-am trimis PM. smile

Re: Vand diverse

:smoke

10

Re: Vand diverse

salutare

sunt interesat de achizitionarea filtrului hang on, de aceea am catre dta rugamintea de a-mi preciza exact ce model este si cat de zgomots este filtrul ?

de asemenea te rog sa mentionezi daca filtrul prezinta vre-un defect de functionare ori sparturi/crapatauri, etc.

multumesc pt intelegere

catalos

11

Re: Vand diverse

Salut. Filtrul nu are nici un defect.
Este modelul ocean free us-01. Poti citi review-uri despre el pe amazon.
Singura mentiune este ca pretul e de 30 de lei. Am avut doua modele diferite , unul din ele l-am dat si le-am incurcat.
Stima.

12

Re: Vand diverse

multumesc de info,

in cazul in care pretul i s-a modificat - ma vad nevoit sa renunt la achizitionare.


spor la vanzare

catalos

13

Re: Vand diverse

UP  :smoke

14

Re: Vand diverse

:smoke

15

Re: Vand diverse

UP.
Reduc filtrul EHEIM 2080 la pretul de 500 de lei.
Cei de la EHEIM nu trimit piesa respectiva dar se gaseste pe ebay http://www.ebay.com/itm/EHEIM-7428830-P … 1206262730.

16

Re: Vand diverse

:smoke

17

Re: Vand diverse

:smoke

18

Re: Vand diverse

:smoke

19

Re: Vand diverse

Valabil.

20

Re: Vand diverse

:smoke