1 Editat de eliana (2015-09-01 14:07)

Subiect: Donez pangasius (25 Cm) si doi hoplo

Salutare,

Am "salvat" un acvariu care se dorea aruncat acum ceva timp.
L-am instalat la sediul firmei unde lucrez si as zice eu ca pana acum totul pare OK.

Cu acvariul, am mostenit si niste pesti, printre care si cei pe care ii donez acum.

a. Una bucata pangasius (vezi foto). E mai timid asa, si foarte bland.
Are cam 24-25 de cm, si motivul pt care il donez e ca am senzatia acuta ca nu ii e bine la noi in acvariu. Pare urias si mi-as dori sa aiba mai mult loc de zbenguiala.

Atasez poza.



b. Doi hoplo
Sunt cam la 12 Cm, si sunt prieteni buni cu tantalaul de mai sus, daca ii vreti impreuna cu drag. Daca ii vreti separat, iar cu drag.

Bonus: o mana de pomaceea, productie proprie.

Pestii se afla la Universitate (Bucuresti), si se pescuiesc impreuna cu doritorul.
Atentie:
Nu ii dau decat cuiva cu acvariu MARE, care are grija de el si stie ce presupune munca asta.

2

Re: Donez pangasius (25 Cm) si doi hoplo

Nu a mers din prima. Poza in attach.

Re: Donez pangasius (25 Cm) si doi hoplo

Daca nu ai cui sa dai Pomaceea ii vreau eu. Din pacate nu te pot ajuta cu pestii deoarece nu am acvariu asa mare.
Multumesc,
Adrian.

Nihil sine Deo!

4 Editat de eliana (2015-09-04 01:28)

Re: Donez pangasius (25 Cm) si doi hoplo

Update:

Pestii s-au dat, sper ca le e bine, colegul a anuntat ca dupa ce isi termina setupul pune poze pe forum. smile

Legat de melci,

@simionadrian1982:

Am Pomaceea de dat, fara probleme. Zici cati, sid aca poti ajunge maine in zona Cercului Militar, la Universitate te alegi cu 10-15 bucati.