1 Editat de Marian17 (2016-04-04 02:11)

Subiect: Desfiintez acvariu, vand tot

3.Incalzitor extern Jebo 300W, in stare buna de functionare, se probeaza. - 100 Ron

5.Acvariul 375L, home made, insa la construire, i-am crapat geamul din spate. Am lipit o foaie pe interior si il folosesc asa de de atunci fara probleme, nu curge. Peste geam am aplicat spuma poliuretanica acoperita cu ciment, ca un fel de background.
Dimensiuni 1500/500/500, fundul 12 mm, restul 10 mm Sticla a fost comandata, slefuita si cantuita la Delta Glass Srl. Se da cu suportul din poza
Are lipit ca design, cornier din aluminiu -   500 Ron

6.Hrănitor automat JUWEL pentru peştii de acvariu:
- potrivit pentru hrană uscată sub formă de fulgi sau granule
- capacitate hrană pentru aprox. 30 zile (60 hrăniri)
- sistem de reglare a cantităţii de hrană distribuite   -  80 Ron

7.Filtru UV JBL AquaCristal 11W Fara sticla de cuart si fara lampa - 100 Ron

Tel. 0722800384

2 Editat de Marian17 (2016-01-31 15:32)

Re: Desfiintez acvariu, vand tot

foto

3

Re: Desfiintez acvariu, vand tot

foto

4

Re: Desfiintez acvariu, vand tot

Le-am cam amestecat

Re: Desfiintez acvariu, vand tot

Ofer pe filtru UV 75 ron. Merci.

Re: Desfiintez acvariu, vand tot

Ofer pe filtru UV 75 ron. Merci.

7 Editat de Marian17 (2016-02-08 14:46)

Re: Desfiintez acvariu, vand tot

Se adauga:
Reactor co2 home made - 100 lei

8

Re: Desfiintez acvariu, vand tot

foto

Re: Desfiintez acvariu, vand tot

Ti-am trimis PM.

10

Re: Desfiintez acvariu, vand tot

valabil

11

Re: Desfiintez acvariu, vand tot

Pentru mai multe info si foto nu ezitati.

12

Re: Desfiintez acvariu, vand tot

:melc

13

Re: Desfiintez acvariu, vand tot

:melc

Re: Desfiintez acvariu, vand tot

Cu siguranta nu cred ca ceri 5000 lei pe acvariu, ai bagat un 0 in plus?

15

Re: Desfiintez acvariu, vand tot

Ai pm.

16

Re: Desfiintez acvariu, vand tot

:stupid

17 Editat de Marian17 (2016-02-26 04:56)

Re: Desfiintez acvariu, vand tot

Ai dreptate, este 500 lei, mersi.

18 Editat de narcis (2016-02-26 18:59)

Re: Desfiintez acvariu, vand tot

Imi pare rau, dar trebuie sa precizez urmatoarele, fara a acuza pe nimeni. Am achizitionat filtrul jble1501 vandut de userul marian. Am stabilit cu dumnealui telefonic ca platesc 350 lei cu tot cu transport, i-am trimis 25 lei in contul dansului ca sa fie sigur ca incazul in care nu il luam, nu trebuia sa achite transportul. Tranzactia s-a efectuat prin olx, cu mesaj catre dansul. Surpriza a fost cand am sunat curierul si mi-a spus ca am de plata si transportul, asa ca m-a costat 380 lei in loc de 350 cat stabilisem. Sunandu-l, replica dumnealui a fost: ai scris undeva asta?
Trecand peste faptul ca a avut doar 2 ventuze, nu a avut decat spraybarul, piesa cealalta de la out nu era (palnia), lipsea din partea fata un picior(stanga) iar in partea dreapta carcasa unde sta piciorul este sparta. La telefon l-am intrebat daca furtunele sunt taiate si mi-a zis ca da, dar imi da altul ca are. Un furtun a fost aproape intreg, celalalt are 60cm. Capul de la spraybar era gaurit destul de bine,cand l-am pus in functiune(nu am vazut), capul spraybarului fiind la buza de sus a sticlei, a aruncat destula apa pe jos, pana sa ma prind eu ca ceva nu e in regula si de unde scade nivelul in bazin asa repede, am facut si o  inundatie deloc de invidiat.

In concluzie, cred ca domnul trebuia sa precizeze aceste mici amanunte despre filtrul dumnealui, asa mi se pare mie ca ar fi fost corect.
Am facut acest review pentru ca asa cred ca este corect fata de membrii forumului.  Cu stima, Narcis.
Ps. Am uitat sa pecizez faptul ca face si ceva zgomot, voi vedea probabil in viitor de unde vine. Precizez ca mai am doua canistre jbl, deci stiu cam tot despre ele.

19

Re: Desfiintez acvariu, vand tot

Inainte de orice tranzactie cautati numarul de telefon pe forum, apoi pe gugal  :fok

20 Editat de Marian17 (2016-03-02 01:42)

Re: Desfiintez acvariu, vand tot

Salut, subiectul apartine rubricii de feedback, trebuia sa postati acolo.
Ma bucur sa recunoasteti ca filtrul are debit foarte bun si nu curge in primul rand.
V-am mentionat la telefon ca noi nu am negociat pretul filtrului, am negociat, intradevar, transportul, si am spus ca, ce trimiteti in avans scad din pretul filtrului.
Daca va uitati la poze, furtunele si inca un cot pe care nu apucasem sa-l scot din marginea de la capacul acvariului nu sunt expuse. Cand ati sunat nu stiati de ele, insa le-am trimis, iar in poze sunt numai 2 ventuze si nimic altceva din ce ati enumerat. Eu nu am spus ca filtrul are tot ce a avut cand l-am cumparat, din acest motiv se pun poze si fac o descriere cat mai reala pentru ca vin persoane si ridica produsul de acasa si nu pun oamenii pe drumuri degeaba.
Cu zgomotul, va rog mult, nu va bateti joc. Sa nu fie totusi de la amorsare, insist sa amorsati bine filtrul pentru ca se acumuleaza aer in bureti si intradevar face un zgomot la eliminarea bulelor, altfel, puteti face o inregistrare video si sa o trimiteti, insa va asigur ca va inselati.
Va rog sa faceti o poza cu filtrul sa vad si eu lipsa piciorului, poate nu stiti insa, daca lipseste un picior, nu mai poate cupla clema de prindere a capacului pe acea parte pentru ca nu mai are suport de prindere si din cate stiu nu ati reclamat nimic in aceasta privinta, sau ca filtrul curge.
Imi pare rau daca 25 lei va afecteza atat incat, sa scrieti astfel de aberatii.
Cand ajung acasa pe 4 luna aceasta am sa va trimit 15 Ron+ 15 Ron comisionul de la Western Union, 30Ron in total, sa nu credeti ca traiesc din asa ceva si am sa postez aici chitanta.
Sa nu traiti cu impresia ca sunt fortat cumva sa fac acest gest, insa nu doresc sa stiu pe cineva trist din cauza banilor, iar pe viitor sa fiti mai atent la comunicare.

NU AM INTELES SEMNIFICATIA LA COMENTARIUL user-ului XGREC.