1 Editat de danyalexa (2008-06-01 16:46)

Subiect: Salut

Acvariul meu de ciclide.In curand cred ca voi face un upgrade (marin fish only).Mai lipseste sustinerea financiara  smile

Acvariu -Juwel 180L , incalzitor 150W Fluval , Filtru Juwel + Eheim 2226 , Neoane 1x Solar Marin JBL 30W + 1x Solar Marin Blue 30W , 2x Reflectoare JBL
Substrat-Nisip deschis la culoare(alb) , pietre calcaroase.
Plante - 1x anubias +7x valisneria +putine alge
Pesti - 4x Labidochromis Perlmutt + 2x Cyrtocara moorii + 5x Labidochromis caerulus yellow+3x Maylandia callainos+2x Melanochromis auratus

Re: Salut

http://i87.photobucket.com/albums/k129/ … C00765.jpg

Acvariu -Juwel 180L , incalzitor 150W Fluval , Filtru Juwel + Eheim 2226 , Neoane 1x Solar Marin JBL 30W + 1x Solar Marin Blue 30W , 2x Reflectoare JBL
Substrat-Nisip deschis la culoare(alb) , pietre calcaroase.
Plante - 1x anubias +7x valisneria +putine alge
Pesti - 4x Labidochromis Perlmutt + 2x Cyrtocara moorii + 5x Labidochromis caerulus yellow+3x Maylandia callainos+2x Melanochromis auratus

Re: Salut

Bine ai venit in clubul nostru danyalexa, ai un acvariu dragut, spor la treaba in continuare.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

4

Re: Salut

Salut! Ce sa spun... frumos! Dar cum te descurci cu ei? Din cate am vazut - ca fost "detinator" de ciclide africane - sunt foarte "harnici" in ceea ce priveste designul interior al acvariului... mai pe romaneste: nu te cam pun pe treaba cu mutatul pietrisului?