Subiect: mariuszzzet TEPAR, NU RECOMAND

cu parere de rau,dupa o buna colaborare, se pare ca nu a fost de bun augur, ma vad nevoit sa dau un feedback negativ lui Marius Bisceanu, care se pare ca a devenit TEPAR,despre ce este vorba:
-in postul de mai sus pune la vanzare sau schimb,un capac de acvariu, il sun sii propun schimb cu filtru extern Eheim 2213, sau bani,contravaloarea capacului.
El vrea schimb cu filtru, dar imi spune ca sa-i trimit eu intai filtrul intrucat el nu prea are timp sa ambaleze capacul si sa-l puna la curier,asa am facut,sambata trecuta am pus filtrul la curier si la ridicat luni.
Ma suna si-mi zice ca filtrul curge pe la garnitura, caut pe internet si ma ofer sa-i depun contravaloarea garniturii si sa o cumpere el, insa nu mai vrea schimb si vrea bani.
Ok ,imi trimite filtrul inapoi si capacul in acelasi ambalaj ,si-l ridic azi de la curier dupa ce-i achit contravaloarea,ajung acasa despachetez, si surpriza neplacuta robinetii cu decuplare rapida erau separati ,piulita de unire lipsea cu desavarsire.
Il sun la telefon si....... cu greu il fac sa recunoasca ca a rupt piulita .
Si atat, nici un cuvant de regret nimic.
In consecinta NU RECOMAND SA CUMPARATI CEVA DE LA EL SAU SA-I VINDETI CEVA PE INCREDERE.

2 Editat de mariuszzzet (2016-02-28 03:09)

Re: mariuszzzet TEPAR, NU RECOMAND

filtrul pe care l-ai trimis curgea la greu, foarte multa apa a ajuns pe parchetul meu din sufragerie sti asta??
am platit si curierul cand am ridicat filtrul degeaba aceasta pierdere cine mi-o acopera?? (te-am si intrebat innainte de a pune coletul daca merge si ai zis ca da)
capacul care ti l-am trimis e in regula daca nu ai gasit tu vre-o scama pe undeva si o sa revi cu un edit deoarece pana acum nu ai avut nimic de zis la adresa a ceea ce am trimis eu....
problema e la filtrul tau care mi l-ai trimis si nu merge curge apa din el la greu si vezi ca nu e de la garnitura deoarece are garnitura dar degeaba nu mai zic si de materiale filtrante sau alte accesorii pe care nu le-ai trimis
deci in concluzie sa nu mai cumpere nimic nimeni de la mine deoarece tu vinzi filtre care nu merg /
ai mai activat pe forumuri cu alte nume chiar si aici din cate imi aduc aminte o sa dau un search pe google si o sa revin cu o postare cand am timp
acestea nume le-ai schimbat din cate cred din cauza feedbackurilor negative primite in urma filtrelor vandute

legea 677/2001 ma protejeaza de a-mi posta numele aici fara acordul meu asa ca rog un moderator sa imi stearga numele intreg din postarea de mai sus

0765 440 466

Re: mariuszzzet TEPAR, NU RECOMAND

este vorba despre atitudinea ta de a rupe robinetii si am-i ascunde acest lucru,atitudinea mea a fost ok ,ti-am spus de la bun inceput ca ofer ori bani pe capac ori schimb cu filtru ,de asemenea cand mi-ai spus ca filtru curge,(azi o sa-i fac proba )m-am oferit sa suport contravaloarea garniturii,insa tu ai ales varianta bani si am fost de acord,cat despre capacul mult laudat, am primit un capac care lasa mult de dorit, lucruri pe care tu ai ,,omis '' sa le precizezi in anunt, te-ai multumit cu cateva poze facute in penumbra ,sa nu se vada ceeace vinzi.Daca capacul era asa cum sustii il cumpara colegul care te-a sunat la telefon, insa acesta vazadu-l cu ochii lui la refuzat

Re: mariuszzzet TEPAR, NU RECOMAND

Daca amandoi spuneti adevarul, v-ati tepuit reciproc  :pp

5

Re: mariuszzzet TEPAR, NU RECOMAND

daniel1402 A scris:

Daca amandoi spuneti adevarul, v-ati tepuit reciproc  :pp

smile

Re: mariuszzzet TEPAR, NU RECOMAND

Nu vreau sa iau apararea nimanui dar intamplator il cunosc pe Marius de ceva timp. Cand inca nu stiam mai nimic despre acvaristica,am luat cate ceva de pe la el . Ar fi putut bine mersi sa ma arda cat ar fi vrut omul. Dar...nu a facut-o. Ba chiar mi-a mai dat si unele bonusuri pe langa  ceea ce am luat de la el ,plante sau pesti. Poate a fost doar o neintelegere intre voi sau poate chiar v-ati "ars " unul pe altul fara sa vreti. Insa nu cred ca vreunul a facut-o cu buna stiinta,mai ales colegul Marius.

---------
0764320771 Lucian

7 Editat de luciano_a (2016-02-28 19:08)

Re: mariuszzzet TEPAR, NU RECOMAND

legul Magician...La un moment dat am avut o lampa suspendata la vanzare de care ai fost interesat si despre care ti-am dat detalii la tel . Dupa cum se vedea in poze care nu erau facute in penumbra..intrebai totusi daca lampa este originala sau diy. Ti-am dat toate detaliile ,ti-am spus chiar si ca este diy ,cate tipuri de neoane pot fi montate pe ea si totusi aveai anumite suspiciuni si indoieli a ceea ce vei cumpara. De aceea am ales sa nu mai fac tranzactia si sa o scot de la vanzare pastrand-o in continuare pt mine . Ma intreb acum daca faceam tranzactia ,eram si eu in aceeasi situatie ca si colegul Marius? Cu toate ca iti dadusem toate detaliile cerute ,as avut si eu aceleasi feedback-uri? Poate ca da. Sau poate ca le am deja si nu stiu eu pt ca nu am verificat inca?  O sa pun si poze cu lampa respectiva ca sa se vada ca nici eu nu incercam sa pacalesc pe cineva si chiar daca eu vindeam un lucru diy nu insemna ca vand o "teapa" chiar daca tu poate ca asa ai fi considerat-o. Asa ca nu mai faceti feedback-uri negative asa usor cand va simtiti tepuiti. Cel mai bine va intelegeti amiabil intre voi fara a va improsca cu noroi pe aici. Unii dintre noi mai au si un renume de pastrat pe care l-au obtinut cu multa munca.  Inca o data ,imi cer scuze,nu am nimic cu nimeni dar  nu am putut sa ma abtin sa nu intervin.   Va multumesc pt rabdare si intelegere dar nu cred ca trebuia sa ajungeti pana aici.

---------
0764320771 Lucian

Re: mariuszzzet TEPAR, NU RECOMAND

Lampa in cauza se pare ca functioneaza  wink

---------
0764320771 Lucian

9 Editat de xgrec (2016-02-29 00:05)

Re: mariuszzzet TEPAR, NU RECOMAND

luciano_a A scris:

Lampa in cauza se pare ca functioneaza  wink

Nu ai inteles esentialul... colegul Magicianul/ COSTI27RAD/ Adonis Popescu e ofticat de faptul ca teapa nu a fost unilaterala.
Ce a facut cu filtrul vandut zilele astea a mai facut pe un forum, dar cu userul COSTI27RAD. Ulterior a fost banat acolo pentru marlania respectiva. Intamplator il cunosc pe userul care a luat teapa de la el acum cativa ani pentru ca m-a ajutat foarte mult cand eram la inceput.

De ce credeti voi ca e singurul membru acvariidevis cu rank 'Avertizat pentru clona'? Pentru ca este om serios, noi suntem neintelegatori.