1

Subiect: Plante terestre

Salut...m-a impresionat foarte mult acest lucru dupa ce am vazut cateva imagini...chiar pot sa bag plante terestre in acvariu ?
gazonul rezista ?

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

Re: Plante terestre

baga si vezi lol

3

Re: Plante terestre

bogdivaio A scris:

baga si vezi lol

serios acuma...am vazut ca in acvarii se afla niste plante care,se gasesc si pe langa garduri smile
chiar se poate ..fiindca stiu eu o specie din aceasta care se gaseste foarte aproape de casa mea smile

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

4 Editat de pelly67 (2010-03-16 00:14)

Re: Plante terestre

Salut!...gazonul rezista sigur! dar sa fie de la dinamo lol frate aste sunt ghicitori?

5

Re: Plante terestre

aqua A scris:

Salut...m-a impresionat foarte mult acest lucru dupa ce am vazut cateva imagini...chiar pot sa bag plante terestre in acvariu ?
gazonul rezista ?

cactusul e in mare voga anul asta...un adevarat "must have" al acvaristicii lol:lol:

?

6

Re: Plante terestre

off...voi chiar credeti ca glumesc sau va plac mistourile ..
http://www.acvariidevis.ro/plante/acora … alamus/626
ma refer la buruienile alea care cresc pe marginea drumului...

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

7 Editat de pelly67 (2010-03-16 21:52)

Re: Plante terestre

aqua, in linkul la care faci tu referire sunt prezentate plante atipice pentru acvariu, acelea sunt plante care isi dezvolta radacinile in zone inundabile, cursuri de apa, balti etc.....si oricum nu sunt buruieni care cresc la marginea drumului!
iar de misto nu face nimeni, numai ca tu alimentezi zambetele noastre cu astfel de intrebari!

Re: Plante terestre

Si daca citesti cu atentie o sa observi ca se specifica ca sunt plante acvatice, nu subacvatice. Si nici pe departe nu e aceeasi planta la care faci tu referire ca este pe marginea drumului. Sunt doua plante diferite.

9

Re: Plante terestre

scifficus A scris:

Si daca citesti cu atentie o sa observi ca se specifica ca sunt plante acvatice, nu subacvatice. Si nici pe departe nu e aceeasi planta la care faci tu referire ca este pe marginea drumului. Sunt doua plante diferite.

aha ok inteleg acuma..deci nu exista sanse ca vreo planta terestra sa reziste in apa

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

10 Editat de pelly67 (2010-03-17 11:49)

Re: Plante terestre

nu incerca fiindca vei strica acvariul!....biotopul desigur, unele plante prin introducerea lor in apa putrezesc eliberand substante nocive atat pentru pesti cat mai ales pentru calitatea apei, sau invers cum vrei sa o iei. sunt o gramada de magazine gen petshop care pacalesc clientii mai putin initiati cu asemenea produse!

Re: Plante terestre

lol, stiam ca noi romanii suntem inventivi, dar nici chiar asa smile

...greu cu pestii, dar mai greu cu oamenii...

12

Re: Plante terestre

ok daca va face sa radeti sterg subiectul asta

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

13

Re: Plante terestre

lol:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

pauza

lol:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

?

14

Re: Plante terestre

kokos A scris:

lol:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

pauza

lol:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

nu pai chiar e o porcarie asa daca e bataia de joc a forumului...
nu are sens sa il mai tin lol

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

15

Re: Plante terestre

nu-nu-nu mai tine-l ca mai vreau sa rad si maine....te roooooooogggggggggg lol:lol::lol:

?

16 Editat de aqua (2010-03-17 21:31)

Re: Plante terestre

mah kokos poti sa fi si tu odata serios p forumul asta tongue
nu stiu ce vezi asa amuzant sincer...

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

17 Editat de bogdivaio (2010-03-17 23:18)

Re: Plante terestre

vreau sa-mi bag in acvariu o conopida...crede-ti ca rezista?! lol:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

P.S.aqua nu fac misto de tine, dar daca tot s-a transformat tema in amuzament...nu m-am putut abtine big_smile

18

Re: Plante terestre

pai de ce s-a transformat in amuzament...voi credeti ca eu chiar glumesc...
am vrut sa va intreb decat daca plantele terestre rezista in acvariu....si voi ati gasit amuzament acuma...ce mai motiv....ha...ha...ha....

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

19 Editat de orly (2010-03-18 00:18)

Re: Plante terestre

aqua A scris:

pai de ce s-a transformat in amuzament...voi credeti ca eu chiar glumesc...
am vrut sa va intreb decat daca plantele terestre rezista in acvariu....si voi ati gasit amuzament acuma...ce mai motiv....ha...ha...ha....

Cu siguranta respectivele plante vor rezista in acvariu 3-4 zile , dupa care se transforma in ingrasamant de substrat , sau hrana pentru poma si alti mancatori de alge si plante cu probleme .

rabdare si tutun :smoke    0722.731.565 "Cosmote"

20 Editat de aqua (2010-03-18 00:19)

Re: Plante terestre

totusi ,am vazut chiar pe acvarii de vis,o planta,o subspecie a echinodorusului care arata eXACT ca o planta care creste pe langa un gard prin apropiere
o sa va arat imagine daca nu credeti deci norocul tau kokos ca mai pastrez subiectul tongue

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise