1 Editat de abarth (2016-10-13 19:10)

Subiect: Se poate inchide

Acvariu sticla duplex (laminata)de 18 mm (8.2.8). Masa profile aluminiu . Dimensiuni 2000\536\500 mm . Capac Reynobond .

OLX.ro

http://www.olx.ro/i2/oferta/vand-acvariu-500-l-ID6X4DO.html#:2c4ffbb708

               Pret: 2000 lei

2 Editat de abarth (2016-09-19 20:00)

Re: Se poate inchide

Pretul scade la 1750 lei . Acvariu se vinde desfacut ( din cauza spatiului sânt nevoit sa il desfac). Accept si schimburi (discusi.filtru , instalatie co2 ,uv etc ) astept oferte.

Tel : 0729880629

3

Re: Se poate inchide

:noroc

4

Re: Se poate inchide

:smoke

5

Re: Se poate inchide

:smoke

6

Re: Se poate inchide

:smoke

7 Editat de abarth (2016-09-25 01:10)

Re: Se poate inchide

Geamul din sticla stratificata constituie un element de constructie exceptional pentru vitrajele de siguranta. Geamul stratificat se fabrica prin imbinarea plana a doua sau a mai multor foi de sticla “float” clara, colorata, reflectorizanta sau de sticla ornamentala cu unul sau cu mai multe straturi de folie clara, colorata, transparenta sau opaca, caracterizata prin rigiditate deosebita, adeziune si elasticitate. In cazul spargerii geamului, cioburile raman prinse pe folie, ceea ce duce la scaderea sau eliminarea totala a accidentarii.
     
Domenii de aplicare:
La ferestre, usi, pereti despartitori, oriunde exista pericol de accidentare cu cioburi ascutite, la punerea geamurilor din subsolurile cladirilor de locuit, din acoperis, din magazine cu marfuri exclusive, la punerea geamurilor de siguranta in pavilioane de animale salbatice, acvarii etc. Geamul stratificat se poate curba si folosi pentru geamuri izolate duble.

Sticla laminata (stratificata) este realizata prin suprapunerea a doua sau mai multe sticle float prin intermediul unor folii de PVB. In caz de spargere accidentala, cioburile raman lipite pe folie. Exista foarte multe sortimente, grosimea si culoarea sticlei poate varia; folia poate fi transparenta, translucida sau opaca; folia poate fi incolora sau colorata. Proprietatile pot fi de siguranta (pentru persoane) sau de securitate (protectia bunurilor, antiefractie, antiglont etc).
Grosimi 3.1.3 mm, 4.1.4 mm, 5.1.5 mm, 5.2.5 mm, 6.1.6 mm, 8.2.8 mm, 10.1.10mm

8

Re: Se poate inchide

:smoke

9

Re: Se poate inchide

:smoke

10

Re: Se poate inchide

Acvariu si masa se donează .
Capac Reynobond 1750 lei .
Se donează doar pachet complet:
Acvariu+suport+capac .

11

Re: Se poate inchide

Acvariu si masa se donează .
Capac Reynobond 1750 lei .
Se donează doar pachet complet:
Acvariu+suport+capac .

12

Re: Se poate inchide

:smoke

13

Re: Se poate inchide

abarth A scris:

Domenii de aplicare:
La ferestre, usi... animale salbatice, acvarii etc.

   Asa spun cei de la Cristal Brad, nu zic nu! Dar tu esti sigur ca acest tip de "protectie" la presiune este calculat corespunzator? Ce conteaza daca cioburile raman prinse in folia dintre geamuri, atata timp cat nu ofera protectie la presiune? Chiar daca asa se spune, personal nu mi-as confectiona/achizitiona un acvariu cu geam... antiglont smile
PS: Posibil ca de aici si lipsa de interes pe acest anunt de vanzare!

14 Editat de abarth (2016-10-01 22:24)

Re: Se poate inchide

Combate i si pe astia :m.spatiulconstruit.ro


m.spatiulconstruit.ro

http://m.spatiulconstruit.ro/gama-de-produse/sticla-laminata-guardian-guardian-glass-object_id=2597


Cu părere de rau nu pot pune fisa tehnica a sticlei laminate. Daca ai masina sti din ce sticla este făcut parbrizul tau ?. Ai idee la ce forte este supus?
Este făcut din sticla stratificata ( laminata) la  fel si acvariile de capacitate foarte mare.


Ps. Pana acum ai fost in concediu? Slaba activitate ai avut
pe aici .

15 Editat de Ancistrus (2016-09-30 20:59)

Re: Se poate inchide

Daca as fi avut parbriz, as fi stiut ca nu are nici o treaba cu presiunea, ci cu protectia smile

abarth A scris:

Ps. Pana acum ai fost in concediu? Slaba activitate ai avut
pe aici .

   Fara plata lol

PS: Este mult prea protejat sa nu-l vinzi, am dreptate? smile

16 Editat de Ancistrus (2016-09-30 21:03)

Re: Se poate inchide

Daca tot spui ca e moka acvariul... il iau eu! Asa "securizat" cum este smile

17

Re: Se poate inchide

Pisica unde nu ajunge zgaraie.

18 Editat de Ancistrus (2016-09-30 22:04)

Re: Se poate inchide

abarth A scris:

Pisica unde nu ajunge zgaraie.

   Zgaraie zgaraie... dar unde este acvariul moka? Il iau eu, sincer!

LE:

abarth A scris:

Este făcut din sticla stratificata ( laminata) la  fel si acvariile de capacitate foarte mare.

PS: Acvariile de capacitate foarte mare (ca sa te citez) sunt facute din acril!

19 Editat de abarth (2016-09-30 22:16)

Re: Se poate inchide

Am zis eu "moka"? Pomenile se dau in alta parte.Daca chiar vrei de pomana ai nr meu de tel vb si iti dau acvariu . Dar am o conditie : Il cari singur pana la masina.


Ps . Stau la etajul 6 , acvariu are 180 kg.

20

Re: Se poate inchide

abarth A scris:

Am zis eu "moka"?

   Ok, sa vedem... deci

abarth A scris:

Acvariu si masa se donează .

   Sa inteleg ca iau si masa... nu doar acvariul smile

abarth A scris:

Daca chiar vrei de pomana ai nr meu de tel vb si iti dau acvariu . Dar am o conditie : Il cari singur pana la masina.
Ps . Stau la etajul 6 , acvariu are 180 kg.

   Am cu cine sa-l car! La ce ora si unde sa vin? Maine e bine?