Subiect: Aranjare acvariu

Vreau sa imi fac un acvariu si inca nu m-am decis unde sa il amplasez, ma puteti ajuta?
Am mai mult variante:1) lnga usa in camera 2) pe un perete in fata celui cu usa 3)sau in acelasi perete sa se vada din camera mea in sufragerie?

Va multumesc anticipat

Re: Aranjare acvariu

marian.mihai A scris:

Vreau sa imi fac un acvariu si inca nu m-am decis unde sa il amplasez, ma puteti ajuta?
Am mai mult variante:1) lnga usa in camera 2) pe un perete in fata celui cu usa 3)sau in acelasi perete sa se vada din camera mea in sufragerie?

Va multumesc anticipat

Indicat este sa ferim acvariul de lumina naturala directa.
Din cele 3 variante cea mai buna este aceea sa il incorporezi in perete, de ce?
Fiinca o sa te poti bucura de el in ambele camere, fiinca economisesti spatiu, dar atentie daca nu locuiesti singur trebuie sa faci in asa fel incat sa iti poti creea intimitate. Spor la treaba.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

3

Re: Aranjare acvariu

nu ai specificat daca vrei sa-l incorporezi. in orice caz sa nu fie la Soare direct,linga usa in nici un caz(se sperie pestii la fiecare deschidere al usii). Recomandat e sa fie un loc restrins,liniste si sa aiba suficienta lumina pe zi,iar sa fie un loc unde sa te poti delecta privinu-i...