1

Subiect: salut

va salut pe toti si bine v-am gasit.
Sunt din galati si acvarist de vreo 5 ani.
am un acvariu de 112l net si e populat cu vivipari (molly, gupy, 1 mascul xifo, 2 pleco de 20cm, corydoras vreo 8, cativa ancistrusi, o gramada de pui de molly, gupy si ancistrus).
poze nu am care sa imi placa mie si nu voi posta acum caci vreau sa iau discusi.(bineinteles ca voi renunta la vivipari)

2

Re: salut

bine ai venit trece-ti locatia la profil sa nu te intrebam mereu de unde esti. nu te jena de poze. pune-le fara nici o grija. aici nu radem unii de altii. aici ne ajutam atat cat putem fiecare.
o zi buna.

Re: salut

bine ai venit!! big_smile:) aratane numa niste poze wink

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…
Acvariul meu: http://www.acvariidevis.ro/acvarii-util … -litri/323

Re: salut

bine ai venit. cu 5 ani de experienta trebuie sa fie ceva frumos. dovada e ca toata lumea asteapta poze wink chiar si eu

5

Re: salut

dupa 5 ani s-ar presupune ca sti ca pleco nu au ce cauta in acvariu ala.. e mult prea mic pt ei..

6

Re: salut

http://img220.imageshack.us/img220/8366/p1010115x.jpg

7

Re: salut

stiu ca pleco cresc prea mari pentru cei 100 litri dar ii am de mici, si oricum vreau sa ii dau.

8

Re: salut

Bine ai venit!:)

Frumusel si verde acvariul tau.., dar ai cumva plante de plastic?

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

9

Re: salut

da.. clar plastic.. si pietrisul... e f mare..
wow.. pleco ar trebui da-ti cat mai curand posibil.

10

Re: salut

mai e mult de lucru la acvariul tau....scoate pietrisul ala mare si baga unul cu granulatie de 2-3 mm
scoate NEAPARAT plantele din plastic
planteaza toate plantele in pietris ..vad ca ai cabomba plutitoare ...
spor la treaba

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

11 Editat de zvety (2010-03-23 14:42)

Re: salut

stiu oameni buni ca nu e totul cum trebuie.
plantele sunt din plastic pt ca am avut o pereche de somni ce imi distrugeau tot.
eu vreau sa  imi iau discusi si de asta nu am schimbat pietrisul.
totusi inca stau in dubii caci momentan nu am bani nici pentru un gupy deci......
si totusi mie ultimul peste mi-a murit acum 2 saptamani, o femela molly neagra ce avea cam 3 ani si ceva si a scos pui de vreo 10 ori.(toti au fost dati)

12

Re: salut

de fapt m-am gandit la ceva.
o sa pun totul la sectiunea schimburi.
poate cineva ii vrea pe toti pt cativa pui de discus

13 Editat de narcis.b (2010-03-24 21:40)

Re: salut

zvety A scris:

stiu oameni buni ca nu e totul cum trebuie.
plantele sunt din plastic pt ca am avut o pereche de somni ce imi distrugeau tot.
eu vreau sa  imi iau discusi si de asta nu am schimbat pietrisul.
totusi inca stau in dubii caci momentan nu am bani nici pentru un gupy deci......
si totusi mie ultimul peste mi-a murit acum 2 saptamani, o femela molly neagra ce avea cam 3 ani si ceva si a scos pui de vreo 10 ori.(toti au fost dati)

Glumesti cand te gandesti la discusi pt acvariul acela!!Acesti pesti se vor simti bine in grupuri de cca 8 exemplare,au nevoie de locuri de refugiu si se stie:daca discusul nu se simte bine la tine vei afla rapid dar neplacut.Poate ar merge o pereche de scalari maturi...daca vrei pesti mari,iar daca tot nu vrei sa iti bati capul cu plante s.a.m.d. mai bine lasi acvariul steril,care macar d.p.d.v tehnic macar este ok si nu zgarie ochiul privitorului...cu plastice...

14

Re: salut

cand voi avea discusi sigur va fi steril
nu vreau sa mai bag nimic in afara de pesti si filtru