1

Subiect: Alte iubiri:)

Cum este clar ca toti de aici au ca pasiune comuna acvaristica, propun in acest post sa ne cunoastem mai bine si sa ne impartasim si celelalte pasiuni. Am sa incep eu, daca tot am avut ideea. Pe langa pesti iubesc si alte animale de companie, motiv pentru care mai am si un caine, si un hamster. De asemenea iubesc echitatia, din pacate nu am avut ocazia sa fac acest lucru mai mult de cate luni, din motive materiale, dar am un cal la tara, care imi permite sa ma bucur in continuare de aceasta pasiune. Cam atat. Am sa va arat cateva poze si astept si raspunsurile voastre.

Etiamsi omnes, sed non ego.

2

Re: Alte iubiri:)

Acesta este cel mic, posibil sa`l stiti si din pozele de la prezentarea acvariului.

Etiamsi omnes, sed non ego.

3

Re: Alte iubiri:)

Aceasta este Miki, simpatica mea hamsterita.

Etiamsi omnes, sed non ego.

4

Re: Alte iubiri:)

Si "caluta" mea

Etiamsi omnes, sed non ego.

5

Re: Alte iubiri:)

Frumos smile

6 Editat de Lucia (2010-03-22 19:37)

Re: Alte iubiri:)

Off ce ciuda imi este ca n-am mai multe poze in calculatorul asta cu alte iubiri...

Am gasit unul dintre iubiri... Il cheama Cezarica, are 3 ani si este.... de pe strada, are si el o poveste...

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

7

Re: Alte iubiri:)

Inca una... scuze... dar sunt facute cu un telefon..

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

8

Re: Alte iubiri:)

Pe cel din avatar il cheama: Bobita, Petrica, Tobi, Tobias, Tombila, Bambi, Bamboocha Bambola...
Anul asta va implini 12 ani, si este un membru important al familiei noastre..


Ma bucur enorm ca ai deschis acest post....

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

9

Re: Alte iubiri:)

hei si eu am gasit una in parc ciufulita, slabita si foarte speriata...., este si vaccinata.... o frumusete....

?

10

Re: Alte iubiri:)

anu asta face 10 ani.. nu are nume ca.. nu raspunde la niciunu..

11

Re: Alte iubiri:)

yep...

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

12

Re: Alte iubiri:)

betty o cheama! copoi ardelenesc

13

Re: Alte iubiri:)

bila il chema! s-a dus saracutu sad, dar a ramas in inima noastra sad

14

Re: Alte iubiri:)

hamsterii si rozatoarele traiesc pana la 2 ani...

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

15

Re: Alte iubiri:)

aqua A scris:

hamsterii si rozatoarele traiesc pana la 2 ani...

este un mic pleonasm aqua.....daca nu stiai porcusorii de guinea (cobaii) traiesc si 9 ani!

16

Re: Alte iubiri:)

pelly67 A scris:
aqua A scris:

hamsterii si rozatoarele traiesc pana la 2 ani...

este un mic pleonasm aqua.....daca nu stiai porcusorii de guinea (cobaii) traiesc si 9 ani!

nu stiam ca ala e "mistret" de guineea smile

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

Re: Alte iubiri:)

ea e Mau, face 4 ani in vara aceasta (o mai alintam Coitza) smile, sper k va-ti dat seama de la ce..

nu-tzi pune mintea cu omul prost, pentru ca e odihnit

18

Re: Alte iubiri:)

Frumosi toti, dar Betty e scumpica foc. Pisoi am avut si eu, dar alergia mea a avansat si nu prea mai pot sta langa pisici, poate doar langa cele chele:)). Cat despre Bila, stiu si eu cum e. In 2008, inainte de a face 3 ani mi`a murit si mie piticul. Acesta era Pufu`. A fost un soarece de nadejde.

Etiamsi omnes, sed non ego.

19

Re: Alte iubiri:)

asta este necazul la soricei! cu cat te atasezi mai mult de ei cu atat despartirea este mai grea! sad

20

Re: Alte iubiri:)

Si completez Paul, cred ca de orice si oricine interactioneaza cu noi.... orice forma de viata..

Avem o familie de turturei si una de randunei, sub streasina (eu stau la ultimul etaj)... in fiecare an vin... si cred ca si ei stiu ca ii iubesc...

De exemplu in februarie n-am prea intrat pe forum fiindca a trebuit sa trecem printr-o operatie cu un catel, iar a doua zi inimioara lui a incetat sa mai bata....
Il chema Veselie...
Dupa 10 ani, mi-a fost greu sa-mi iau ramas bun...

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.