1 Editat de MARCO555 (2010-03-22 19:04)

Subiect: salut

Salut ma numesc nicu  am 29 de  ani ,  sunt incepator am un acvariu de 77 de litri facut de mine, am doua fitre . Dupa aceia mai am o pompa de aer dintra-ceia gen perdea cu bule, un incalzitor de 100 de w, termometru. Plante  elodea , bacopa monnieri ,Limnophila aromatica  ,hygrophila corymbosa ,
Pesti am  1  carasel ,15 endleri , mai am 1 mascul de gup 2 femele ,1 xifo , mai am 4 de moly  2 guramy  2 zebre 2 coconius ,2 pleco 2 ancistrusi 9 neoni 5 tanichthys albonubes , 1  labeo bicolor
La acvariu i-am facut eu un capac din plastic cu 2 neoane a cate 8 w  fiecare, pietrisi in 2 culori, rosu si alb
Multumesc o zi  buna sa aveti

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

2

Re: salut

salut. si bine ai venit..
nu ai inceput bine.. pleco nu au ce cauta acolo.. unii din ei ajung si la 1 m.. deci sigur nu..
un acvariu de la 400l in sus ar fi mai potrivit..

3 Editat de MARCO555 (2010-11-10 22:34)

Re: salut

Da asa am sa fac

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

Re: salut

bine ai venit, ceva poze sa vedem si noi

nu-tzi pune mintea cu omul prost, pentru ca e odihnit

5

Re: salut

bine ai venit. sper sa te simti bine la noi. o zi buna.

6

Re: salut

poza acvariu

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

7

Re: salut

poza acvariu

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

8

Re: salut

poza acvariu

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

9

Re: salut

poza acvariu

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

10

Re: salut

poza acvariu

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

11

Re: salut

poza acvariu

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

12

Re: salut

poza acvariu

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

13

Re: salut

poza acvariu

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

14

Re: salut

Poza acvariu

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

15

Re: salut

Bine ai venit!:)

Daca tu ai facut acvariul... felicitari! Arata bine!:)

Cat despre vietuitoare... ce sa zic... ii las pe cei mai experimentati...
Pot sa-ti spun doar ca sunt cam multe specii amestecate, si cam multi indivizi...

Caraselul ala de exemplu,... doar el singur are nevoie de 40l ....

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

16

Re: salut

Stiu ai dreptate sunt cam multi  de aceia   vreau sa  scap de ancistrusi si pleco , insa  la carasel nu renunt  nici in ruptul capului este febletea mea
Cat despre  acvariu eu impreuna cu prietenul meu dan 5555  , am avut ceva de munca dar ne-a iesit, multumesc oricum pentru urarea de bun venit smile smile

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

Re: salut

ai labeo , sau nu am vazut eu bine ??

nu-tzi pune mintea cu omul prost, pentru ca e odihnit

18

Re: salut

are.. e si el acolo..
acum.. cum sa iti zic.. pestii se tin si pe compatibilitati, numai pe culori.. adica sa aiba cerinte comunte de temperatura, ph, hranire..

19

Re: salut

Da labeo este f pasnic dar daca sti u altceva  spunemi

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

20

Re: salut

depinde cu ce il ti.. la ce ai tu in acvariu e pasnic.. cu discusi nu mai era asa..
oricum nu vorbesc de labeo.. carasi se simt bine la 19 grade si din ce tin eu minte de la cei care cresc endleri, au temperatura mai sus.. la fel si neonii.. oricum combinatia de pesti nu e buna.. dar asta e doar parerea mea..
ca sa nu mai zic de suprapopulare.. la cati pesti ai..ti-ar trebui cam dublu volumul acvariului.