1

Subiect: brasovul destinatia ideala

anul trecut mi-am petrecut in fuga 5zile in brasov  mai exact cazati la bran dar ce sa zic nici o grecia franta italia spania (aste sunt tarile in care am petrecut cate un sejur)nu mi-a lasat aceasta liniste, castelul peles?sa fie real?poiana brasov?sinaia?poate pentru cei din zona e ceva obisnuit dar eu am vazut locurile ca si prin ochii unui strain, nota 9 pentru ceea ce am vazut nu pot da un 10  pentru ca drumurile..................lasa mult de dorit  chiar foarte multttttt(oare nu o fi ceva politicean pe forum sa-i zic la privat cate ceva?)

RESPECTA CA SA FII RESPECTAT

2 Editat de pelly67 (2010-03-23 22:03)

Re: brasovul destinatia ideala

ai dreptate! asa este, fara Peles si familia regala eram acum nu in uniunea europeana si in uniunea statelor africane!pacat ca infrastructura si mizeria omniprezenta din aceasta tara ne trage inapoi cu 100 de ani :(am vazut Pelesul,Pelisorul si anexele si de fiecare data cand trec prin Sinaia ma incearca acelasi placut fior!

3

Re: brasovul destinatia ideala

branul si pelesul sunt stemele brasovului. le-am vizitat pe amadoua si si acum sunt uimit de farmecul lor. daca sunteti din bucuresti si vreti sa mergeti la brasov nu o mai luati pe dn1. mergeti pe partea cealalta pe buzau drumul este stas. doar un pic dupa buzau, pe ciuta , cum zicem noi mai sunt unele portiunii relativ rele in rest se merge ca pe masa.

4

Re: brasovul destinatia ideala

Si poeze unde-s tongue.

5

Re: brasovul destinatia ideala

hai ca le pun eu ca am destule!

6

Re: brasovul destinatia ideala

2

7

Re: brasovul destinatia ideala

3

8

Re: brasovul destinatia ideala

4

9

Re: brasovul destinatia ideala

5

10

Re: brasovul destinatia ideala

6

11

Re: brasovul destinatia ideala

7

12

Re: brasovul destinatia ideala

8

13

Re: brasovul destinatia ideala

9

14

Re: brasovul destinatia ideala

10

15

Re: brasovul destinatia ideala

11

16

Re: brasovul destinatia ideala

12

17

Re: brasovul destinatia ideala

13

18

Re: brasovul destinatia ideala

14

19

Re: brasovul destinatia ideala

asta este ultima, urmeaza Branul!

20

Re: brasovul destinatia ideala

mersi pentru poze, nu mai gasesc cd cu pozele care le-am facut in interiorul castelului acolo am ramas mut de ceea ce am vazut e adevarat ca anul acesta se retrocedeza si se inchide?asa mi-a zis ghidul de la peles

RESPECTA CA SA FII RESPECTAT