1

Subiect: Salutare si respect tuturor care iubesc aceste mici vietati

Ma numesc Sebastian ,sunt din Targoviste - Dambovita.Am 3 acvarii , unul folosit ca maternitate ( 20 L) , unul de 120 L , si unul achizitionat de curand de 300 L . In cele 2 acvarii mari tin numai vivipari ( guppy , molly velifera , molly balon , xiphophorus hellery , platy , mai am 3 corydoras un sae , un peste cutit si 2 neoni rosii.....dar in special vivipari ) . Sunt pesti care se cresc la fel ca ceilalti , poate putin mai simplu dar iti trebuie destul timp sa te ocupi de iei . Imi plac foarte mult si mi-au placut in special masculii  de guppy . Precizez ca in fiecare am filtre de la Resun , Eheim iar in cel mic un filtru Aquael , pompe aer Resun , luminat cu Philips 36 W * 3 neoane , iar cel mic 1*18 W , un filtru extern Serafil 900 , incalzitoare de 150w Aquael si unul de 300W nu stiu ce firma si in cel mare mai am o bomba CO2 la cap cu reactor Taifun270mm de la JBL . Acvariile sunt fertilizate cu
JBL ProFlora start 200 , Feropol si mai am caeva de la Sera . Cam atat deocamdata despre mine . Daca am omis ceva imi cer scuze si ma v-oi revansa imediat

2

Re: Salutare si respect tuturor care iubesc aceste mici vietati

nu ai uitat de creveti?
bine ai venit, sebastian!

3

Re: Salutare si respect tuturor care iubesc aceste mici vietati

bine ai venit. te rog sa iti treci locatia la profil sa stim mereu de unde esti. numai bine

4

Re: Salutare si respect tuturor care iubesc aceste mici vietati

Bine ai venit!:)

Asteptam imagini... wink

Multa sanatate si bucurii! smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

5

Re: Salutare si respect tuturor care iubesc aceste mici vietati

Salut la toata lumea si va multumesc pentru primirea facuta..Asa este Merlin am uitat sa trec crevetii pentru care iti multumesc mult (SUNT SUPERBI ).Cat despre imagini sa vedem ce putem face.Inca odata ........multumiri

6

Re: Salutare si respect tuturor care iubesc aceste mici vietati

daca imi permiti cateva sugestii.
un autocolant negru, cateva lemne mari, vita de vie ar fi bine, imbracate in microsorium pteropus sau windelow, si mai multe plante.. in curand o sa pot sa iti dau eu cativa nucusi.. nu multi dar cred ca ar veni bine.

7

Re: Salutare si respect tuturor care iubesc aceste mici vietati

E dragut acvariul!
Si aerisit... smile in timp cred ca vei contura ceva tare frumos, fiindca ai acolo suficient spatiu de exploatat... smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

8

Re: Salutare si respect tuturor care iubesc aceste mici vietati

smile Da ai dreptate Lucia , este destul de aerisit avand in vedere ca are 2 saptamani de cand l-am dat in functiune.Merlin primesc nucusii de la tine .Ai numarul meu de telefon.Cand ii  ai ma suni si vorbim.