21

Re: Delta Dunarii

Semnele toamnei...

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

22

Re: Delta Dunarii

Tunel de vegetatie pe canalul Sulina

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

23

Re: Delta Dunarii

Maretia Dunarii

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

24

Re: Delta Dunarii

Locul unde Dunarea se varsa in mare

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

25

Re: Delta Dunarii

Rasaritul pe Dunare, speranta ca vei reveni iar si iar si iar...

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

26 Editat de Baracuda (2010-03-26 15:28)

Re: Delta Dunarii

Avatar A scris:

Radu, esti exact asa cum mi-am imaginat, un om intelept cu barba alba tongue
Frumoase locuri, insa n-am avut niciodata prilejul de a le vedea pe viu, doar imortalizate in poze sau pe la documentare tv...poate intr-o zi.

Intuitia ta ma surprinde dar ma si maguleste. Cind vei dori, ma ofer sa-ti fiu ghid prin lumea asta, despre care spun mereu: inainte sa vezi frumusetile altora, invata sa te inchini in fata celor care-ti sunt aproape... Intelepti suntem cu totii, doar momentele in care aratam asta, ar trebui sa fie mai dese!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

27

Re: Delta Dunarii

Domnule ai facut niste poze de toata isprava...chiar m-am relaxat uitandu-ma la ele...doamne ce tara frumoasa avem si cum ne batem joc de ea!

Multumim Radu pentru "gura" de aer proaspat.

28

Re: Delta Dunarii

bradraqua A scris:
Avatar A scris:

Radu, esti exact asa cum mi-am imaginat, un om intelept cu barba alba tongue
Frumoase locuri, insa n-am avut niciodata prilejul de a le vedea pe viu, doar imortalizate in poze sau pe la documentare tv...poate intr-o zi.

Intuitia ta ma surprinde dar ma si maguleste. Cind vei dori, ma ofer sa-ti fiu ghid prin lumea asta, despre care spun mereu: inainte sa vezi frumusetile altora, invata sa te inchini in fata celor care-ti sunt aproape... Intelepti suntem cu totii, doar momentele in care aratam asta, ar trebui sa fie mai dese!

Mai pun si eu ceva in balanta vis a vis de ceea ce a zis Dan! Cu tot respectul pe care il meriti Radule!

29

Re: Delta Dunarii

bogdivaio A scris:

Domnule ai facut niste poze de toata isprava...chiar m-am relaxat uitandu-ma la ele...doamne ce tara frumoasa avem si cum ne batem joc de ea!

Multumim Radu pentru "gura" de aer proaspat.

Cu tot dragul! Nu va cunosc personal pe niciunul din voi, dar parca v-as cunoaste dintotdeauna.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

30 Editat de Baracuda (2010-03-26 15:40)

Re: Delta Dunarii

pelly67 A scris:
bradraqua A scris:
Avatar A scris:

Radu, esti exact asa cum mi-am imaginat, un om intelept cu barba alba tongue
Frumoase locuri, insa n-am avut niciodata prilejul de a le vedea pe viu, doar imortalizate in poze sau pe la documentare tv...poate intr-o zi.

Intuitia ta ma surprinde dar ma si maguleste. Cind vei dori, ma ofer sa-ti fiu ghid prin lumea asta, despre care spun mereu: inainte sa vezi frumusetile altora, invata sa te inchini in fata celor care-ti sunt aproape... Intelepti suntem cu totii, doar momentele in care aratam asta, ar trebui sa fie mai dese!

Mai pun si eu ceva in balanta vis a vis de ceea ce a zis Dan! Cu tot respectul pe care il meriti Radule!

Multumesc mult Paul, am sa fac tot ce pot sa merit respectul asta si de-acum inainte!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

31

Re: Delta Dunarii

sa nu zici niciodata....niciodata! wink candva in viata m-am intalnit la capatul lumii in plin razboi cu un roman!...lupta pentru altii dar eram de aceasi parte pentru binele tuturor! sa purcedem la o excursie in Delta ne este mai mult decat la indemana!

32

Re: Delta Dunarii

Va spun sincer ca la barba m-am gandit si eu... smile varsta am intuit-o mai ales ca am mai surprins la un moment dat un post in care il aminteati pe fiul dvs., acela cu masina in care mi s-a confirmat...

Un om deosebit cu pasiuni deosebite... un adevarat om.

Revenind ... da avem o tara impresionanta...
Fiecare fotografie subliniaza acest lucru.

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

33

Re: Delta Dunarii

pelly67 A scris:

sa nu zici niciodata....niciodata! wink candva in viata m-am intalnit la capatul lumii in plin razboi cu un roman!...lupta pentru altii dar eram de aceasi parte pentru binele tuturor! sa purcedem la o excursie in Delta ne este mai mult decat la indemana!

Sper sa luam legatura prin luna Septembrie, atunci merg eu in fiecare an. Ar fi minunat sa fim impreuna (cei care doresc si pot), sa vorbim despre acvarii in lumea... pestilor!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

34

Re: Delta Dunarii

Lucia A scris:

Va spun sincer ca la barba m-am gandit si eu... smile varsta am intuit-o mai ales ca am mai surprins la un moment dat un post in care il aminteati pe fiul dvs., acela cu masina in care mi s-a confirmat...

Un om deosebit cu pasiuni deosebite... un adevarat om.

Revenind ... da avem o tara impresionanta...
Fiecare fotografie subliniaza acest lucru.

Sarut mina Lucia, esti o dulce!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Delta Dunarii

dl bradraqua si eu sunt pasionat de pescuit am duba iar daca doriti la vara putem merge impreuna la pescuit nu am fost niciodata in dunare si nu cunosc locurile si deaia ziceam ...m-ar interesa si pe mine sa imi spuneti...sunt curios cam cat costa 3 zile in dunare aproximativ asa...multumesc

36 Editat de Baracuda (2010-03-26 17:04)

Re: Delta Dunarii

Va rog pe toti sa eliminati din forma de adresare catre mine pronumele de politete!!! Ma face sa ma simt... asa cum sint, in virsta. Unul din motivele pentru care sint aici, este ca ma faceti sa ma simt tinar. Va multumesc!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Delta Dunarii

bine bradraqua ia zi cand iesim la un pescuit ? e ok asa smile?

38

Re: Delta Dunarii

paulteroristu A scris:

dl bradraqua si eu sunt pasionat de pescuit am duba iar daca doriti la vara putem merge impreuna la pescuit nu am fost niciodata in dunare si nu cunosc locurile si deaia ziceam ...m-ar interesa si pe mine sa imi spuneti...sunt curios cam cat costa 3 zile in dunare aproximativ asa...multumesc

Pe Dunare este ceva, iar in Delta este altceva. Pe Dunare (voi posta in curind niste poze facute in zona Calarasi, bratul Borcea), estimez ca 3 zile ar costa cel putin 2 milioane/persoana. In suma sunt incluse: transport (benzina), mincare, nade/momeli. La asta se adauga daca este cazul niscai berica, tigari si asa numitele "neprevazute". Cazare la cort. In Delta, eu sint adeptul sederii pentru cel putin o saptamina. Spun asta pentru ca, contrar asteptarilor, sansele sa prinzi peste sunt foarte schimbatoare. In cazul celor 3 zile, toate pot insemna esec total. In schimb, din experienta, 6-7 zile sunt datatoare de sanse mai mari. Este aproape exclus sa nu prinzi peste in acest rastimp. Costurile in cazul Deltei se cam dubleaza, spatiile de campare s-au restrins foarte mult si trebuie sa apelezi la cazarea oferita de localnici. Se poate discuta extrem de mult pe tema asta. Am incercat sa sintetizez.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

39

Re: Delta Dunarii

paulteroristu A scris:

bine bradraqua ia zi cand iesim la un pescuit ? e ok asa smile?

OK, imediat ce se termina prohibitia, luam legatura.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Delta Dunarii

ms mult nu mi se pare mult ca bani 2 mil ma asteptam la mai mult acum depinde ce si cat cumperi.....abia astept maine imi scot lansetele sa le aranjez big_smile