21

Re: pestele meu hoplo

Ai grija, hoplo creste destul de mare si in scurt timp acvariul tau va deveni neincapator pentru el:)

22 Editat de polar bear (2010-03-29 20:41)

Re: pestele meu hoplo

hoplo creste pana la 10-15 cm.eu zic ca nu va fii asa de mare.plus ca cine stie... wink in vitor poate mai luam si un acvariu de 100 de litri wink .poate ii i-au testoase un acvariu de 500 de litri si pestii ii tin in acela de 200 big_smile .nu se stie niciodata. wink

Vorba dulce mult aduce.
......................
Nu-ti baga nasul unde nu-ti fierbe oala.

23

Re: pestele meu hoplo

Cati L are acvariul in care il ti acum?:)

Re: pestele meu hoplo

acum, 30 litri roll . s-ar putea anul acesta sa ne mutam in Constanta.si,apartamentul de acolo este mobilat ... si are si un acvariu in jur de 100-200 de litri,si,decat sa cumpar un acvariu,ii voi pune acolo.depinde.asa cum am mai zis :"nu se stie niciodata.  wink " .
daca nu ne mutam,ii cumparam un acvariu separat.

Vorba dulce mult aduce.
......................
Nu-ti baga nasul unde nu-ti fierbe oala.

25

Re: pestele meu hoplo

tin minte ca acum 2 ani am avut si eu un hoplo in primul meu acvariu, de 40 de litri.Cand dadea din coada ridica toata mizeria de pe substrat:lol::lol:.Oricum,bafta cu el.E un peste frumos:D

26 Editat de polar bear (2010-03-30 20:09)

Re: pestele meu hoplo

multumesc,este iubitul meu. lol
din pacate,i s-a rupt un sfert de mustata.acum el are o mustata si trei sferturi. sad  .saracu,nici doua mustati intregi nu are.
SFAT PENTRU DETINATORII DE HOPLO:
NU PUNETI UN BOLOVAN SAU O PIATRA DE DIMENSIUNI MARICELE PE LA MARGINEA ACVARIULUI.SE POATE STRECURA PE ACOLO SI SA-SI PRINDA O MUSTATA.

Vorba dulce mult aduce.
......................
Nu-ti baga nasul unde nu-ti fierbe oala.

27

Re: pestele meu hoplo

Moaaaamaaa ce noroc ai smile
sa castigi un acvariu asa mare moca lol

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

28

Re: pestele meu hoplo

polar,nu cred ca dimensiunea substratului ii face probleme pestelui.Eu cred ca ai pietre ascutite in acvariu si acolo s-a accidentat.Oricum, ai face bine sa pui niste albastru de metil ca sa nu i se infecteze;)

29

Re: pestele meu hoplo

hoplo in 30l... scary.. serios.. mie personal nu prea imi plac pestii astia.. erau o gramada de anunturi de donatii in alte parti cu ei.. numai prostii fac prin acvariu..
eu avut si eu si i-am dat..

30

Re: pestele meu hoplo

merlin21 A scris:

hoplo in 30l... scary.. serios.. mie personal nu prea imi plac pestii astia.. erau o gramada de anunturi de donatii in alte parti cu ei.. numai prostii fac prin acvariu..
eu avut si eu si i-am dat..

sunt niste frumosi smile si simpatici si sunt unii dintre cei mai activi sanitari dupa parerea mea...
mama zicea ca arat ca o libarca lol

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

31

Re: pestele meu hoplo

frumosi.. in nici un caz.. simpatici.. depinde de parerea fiecaruia..
activi da.. dar cand ai atatea specii interesante de cory sa alegi si mult mai frumoase.. de ce sa iei toracate.. in fine.. ideea e ca nu au ce cauta in acel acvariu.. 
dupa cum arata acvariul in general.. eu as tine broaste testoase sau l-as face terrariu.. dar nu as tine pesti acolo.

32 Editat de Ssilviuu (2010-03-31 14:56)

Re: pestele meu hoplo

Gusturile nu se discuta:lol: .Personal, nici mie nu prea imi plac.Prefer cory , la fel ca merlin.Oricum, fac destul haos prin acvariu cand cresc...:) , mai ales daca acvariul este si plantat.

33 Editat de polar bear (2010-03-31 16:29)

Re: pestele meu hoplo

mie nu-mi pasa daca face haos in acvariu sau nu.nu-mi pasa de dimensiunile la care ajung acesti pesti.nu-mi pasa daca sunt simpatici sau nu.ce imi pasa mie este sa le ofer o viata buna si fericita puilor mei.cand mai cresc le i-au un acvariu mai mare.acum,vor sta in acesta.aveam altu mai lung si mai inalt doar ca s-a spart din pacate.oricum.chiar sunt obligata sa i-au un acvariu separat de acum.in curand mergem in Constanta pentru anumite motive.
P.S.fiecare are gusturile lui. big_smile

Vorba dulce mult aduce.
......................
Nu-ti baga nasul unde nu-ti fierbe oala.

34

Re: pestele meu hoplo

Fotomodel l-ai facut big_smile cate poze are

Eu ador mustaciosii astia,  am avut si eu 2 si i-am dat ca nu mai aveau loc, plang mult dupa ei sad te inteleg perfect, sunt niste dragalasi. Al tau este inca mic, al meu avea 12 cm, statea mereu proptit in geam si se uita la mine, imi placea sa ma joc cu mustatile lui lol cory nici nu se compara cu ei, arata ca niste viermisori tongue sormea radea mereu de ai cica arata ca nu stiu ce zeu al distrugerii lol
E pacat ca intr-adevar scot toate plantele din radacini sad

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....