1

Subiect: hrana discusi

Am procurat nu de mult(6 zile)5 discusi au in jur de 3 luni si vreau sa va zic ca mananca aproape orice,mananca de la fulgi si pana la granule,numa ca dupa cate cred eu mananca prea mult,de fie care data cand ma apropiu de acvariu vin si eu si asteapta sa le dau mancare da de fie care data asa se intampla.Le dau mancare de 3 ori pe zi,destul de mult,dar parca nu se hranesc,tot timpul cauta mancare.Voi ce zice-ti sa le dau mai des mancare si mai putina sau sa las asa(adica de 3 ori pe zi).Va multumesc

2

Re: hrana discusi

sfatul meu habarnist in discusi ,este sa le dai mixtura. cred ca e mai hranitoare ca ceea ce le dai tu, insa asteapta sa iti spuna cineva care a avut de-a face cu ei exact cum sta treaba.

3 Editat de ciprian01 (2010-03-30 00:29)

Re: hrana discusi

Da-le cat sa se sature! Eu pe ai mei ii hranesc de cel putin 5x / zi.
Ideea este ca hrana sa fie una de calitate! Aste vei observa din ritmul de crestere dar si din felul in care isi evidentiaza culorile!

Sa le dai oricat de mult mananca nu inseamna sa ramana hrana neconsumata in exces!

Fapul ca manaca orice este un lucru f bun! nu ii dezvata de acest obicei!

P.S.
Exista un topic dedicat discusului! Acolo vei gasi ceea ce cauti! Daca nu intelegi ceva intreaba fara nicio problema! Daca vrei sa vezi, spune si se gaseste cineva care sa iti arate sigur...!

4

Re: hrana discusi

OK,sa inteles