1 Editat de yomanro (2009-02-01 19:04)

Subiect: Un nou acvariu - astept critici si laude

In urma cu 3 saptamani - am primit un acvariu de 45 l cadou.  - doar acvariu si capac.
Am investit in el vreo 800 ron pana acum si astazi vi-l prezint asteptand de la voi critici si laude.

Acavariul meu:
- 45 de litiri
- filtru eheim aquaball, incalzitor 75W, pompa de aer tetratec, neon aqua-glo, termometru
- pietris, o piatra in mijloc, cateva coloane grecesti (care vor disparea curand - nu fac parte din peisaj), va aparea o buturuga care acum ia apa
- 4 plante (2 cabomba, 1 cryptocornea, 1 Limnophila)
- 11  guppy

Pana acum nu am avut probleme majore, recunosc pentru ca la magazinele unde am fost cei de acolo m-am ajutat.

Astept sugestii de aranjare.  De exemplu cum sa maschex filtru sau tubul de aer.

Calea invataturii e lunga, a exemplelor e scurta si sigura. smile
Seneca

Re: Un nou acvariu - astept critici si laude

Indicat ar fi sa ne pui una sau mai multe poze aici asa putem sa te ajutam mai mult.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

3

Re: Un nou acvariu - astept critici si laude

Ok va atasez si o poza.
Multumesc:D

Calea invataturii e lunga, a exemplelor e scurta si sigura. smile
Seneca

Re: Un nou acvariu - astept critici si laude

Cred ca ai putea sa pui toata aparatura in partea dreapta, iar tot pe acolo poti trage si furtunul de aerare. Toate acestea le poti masca cu plante, vad ca iti lace mult cabomba, poti sa mai pui in dreptul lor inca 10-12 fire apoi sa ai rabdare sa creasca. Indicat ar fi sa scoti si acele 2 columne desi poate esti atasat de ele, dar ramane mult mai natural acvariul.
Spor la treaba.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: Un nou acvariu - astept critici si laude

bine ai venit big_smile
descrie-mi si mie variantele de guppy pe care le ai big_smile poate facem un schimb ceva big_smile

6

Re: Un nou acvariu - astept critici si laude

Si mie imi plac guppy. Mi se par printre cei mai frumosi pesti de apa dulce voi posta cateva poze cu ei in zilele urmatoare. Din pacate am o problema cu 2 dintre ei care de cateva zile au coada stransa. Am postat un help in sectiunea de incepatori.

Calea invataturii e lunga, a exemplelor e scurta si sigura. smile
Seneca

7

Re: Un nou acvariu - astept critici si laude

sincer sa fiu nu prea imi place background-ul neutral

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

8

Re: Un nou acvariu - astept critici si laude

Mie nu prea imi plac columnele .Eu le-as scoate. Bafta!

I reject your reality and substitute it for my own !