21

Re: Plantat 320l

foarte frumos! cand aud remarci de genul ...mai ai de lucru,ai potential,vezi ca nu stiu ce planta sta stramba,etc imi vine sa mor!

22

Re: Plantat 320l

merlin21 A scris:

ai talent.. serios.. pe langa faptul ca plantele o duc bine, dar se vede si mana de aquascaper.. felicitari!
ca tot eram curiosi.. parvula mea se face maronie la capete.. sad

N-o scoate inca,probabil se va pierde o buna cantitate din masa de inceput,obisnuita cu CO2,nu o tine inghesuita sa poata da lastarii noi,care evident vor fi mai mici,dupa cunostintele mele ar trebui sa o ia si fara CO2 dar cu un adaos zilnic de Easy Carbo,doza dubla pana se misca,si un strop de K as mai sugera

23 Editat de narcis.b (2010-04-17 23:27)

Re: Plantat 320l

pelly67 A scris:

foarte frumos! cand aud remarci de genul ...mai ai de lucru,ai potential,vezi ca nu stiu ce planta sta stramba,etc imi vine sa mor!

La un moment dat poate imi intra in cap! lol
Inca e tanar setupul,i-ar mai trebui o luna zic eu sa fie ceva de capu` lui.Poate chiar am sa fac o poteca de HC daca da emersul meu da rezultate, hotarat lucru in orice faci trebuie si un strop de noroc!

24 Editat de DOBROGEANUL (2010-04-18 21:15)

Re: Plantat 320l

Narcis foarte frumos acvariul, m-ai dat gata.Cred ca mergea si un discus pe acolo.

25

Re: Plantat 320l

Poate 2 perechi...da asta intr-un alt film! Nu rezista discusii acolo,i-as stresa,cu plante mai asurele poate

26

Re: Plantat 320l

narcis.b A scris:

Poate 2 perechi...da asta intr-un alt film! Nu rezista discusii acolo,i-as stresa,cu plante mai asurele poate

...ai potential...baga 4:)

27

Re: Plantat 320l

pelly,nu chinui cei mai frumosi pesti de apa dulce din lume!Am zis ca dupa ce masatur de setupul asta si storc tot din el,ma voi indrepta catre 12 discusi Allenqouer wild,ma ucide gandul asta ,ce e prost ca numai din import gasesti linie curata,iar pretul e greu de tot!

28

Re: Plantat 320l

http://img683.imageshack.us/img683/4075/sany0002x.jpg
Cladoflora si Moss in coltul din stanga....adica cealalta "dreapta" lol

29 Editat de Timi (2010-04-19 02:57)

Re: Plantat 320l

frumos acvariu, am si eu o intrebare.
-daca ai o poza de la inceputul acestui set-up, vreau sa vad cat Eleocharis Parvula ai avut la inceput si in cat timp a devenit ce este acum?
Multumesc.

30

Re: Plantat 320l

Timi A scris:

frumos acvariu, am si eu o intrebare.
-daca ai o poza de la inceputul acestui set-up, vreau sa vad cat Eleocharis Parvula ai avut la inceput si in cat timp a devenit ce este acum?
Multumesc.

Chiar de la inceput nu am ,da pot sa-ti spun ca am avut foarte putin,pana intr-un pot,adica plantat fir cu fir la distante de 2 cm,am acoperit o suprafata de 15/10 cm.Cam intr-o luna si jumate a ajuns asa.sau un pic mai putin...

31

Re: Plantat 320l

Evolutie?
http://img189.imageshack.us/img189/7687/sany0001as.jpg
Cu Parvula tunsa

Cu Parvula "virgina" smile
http://img291.imageshack.us/img291/1281/sany0001r.jpg


Am probleme cu Parvula ,s-a indesit mult prea tare ,mi-a depasit cu mult asteptarile...nu prea stiu ce sa fac,practic ar trebui sa o scot si sa o replantez,da n-as vrea sa raman in urma cu ea...nasol smile ,restul plantelor ar mai avea cca 3 saptamani de evolutie fata de imaginea pe care mi-am propus-o

32

Re: Plantat 320l

Doamne ce ai putut sa faci acolo! Esti un profesionist! wink

33

Re: Plantat 320l

Poate doar norocos! lol

34

Re: Plantat 320l

ai o mare rabdare sa plantezi toata "iarba" aia de pe fund...dar in asta consta acvaristica..rabdarea wink

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

35

Re: Plantat 320l

aqua A scris:

ai o mare rabdare sa plantezi toata "iarba" aia de pe fund...dar in asta consta acvaristica..rabdarea wink

Radule aia s-a inmultit si indesit in timp...nu a plantat-o fir cu fir!

36

Re: Plantat 320l

narcis.b A scris:

Poate doar norocos! lol

am mai auzit chestia asta cu norocul ...dar in cazul tau nu cred ca se confirma!

37

Re: Plantat 320l

Nu merge altfel in aquascape,trebuie rabdare si vointa,au fost zile in care am stat cate 4-5h cu mana in apa,cel mai mult la parvula,eu o plantez fir cu fir cu penseta,dupa atata timp nici nu-ti mai recunosti mana,prinde o textura total dubioasa! lol Da si recompensa e pe musura, e drept trebuie sa fi si un pic "dus" sa gusti senzatii asemanatoare.Zic eu ca merita! wink smile

38

Re: Plantat 320l

narcis.b A scris:

Nu merge altfel in aquascape,trebuie rabdare si vointa,au fost zile in care am stat cate 4-5h cu mana in apa,cel mai mult la parvula,eu o plantez fir cu fir cu penseta,dupa atata timp nici nu-ti mai recunosti mana,prinde o textura total dubioasa! lol Da si recompensa e pe musura, e drept trebuie sa fi si un pic "dus" sa gusti senzatii asemanatoare.Zic eu ca merita! wink smile

frate...pentru acvaristica...eu as sta toata ziua cu mana in acvariu smile big_smile

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

39

Re: Plantat 320l

aqua A scris:

frate...pentru acvaristica...eu as sta toata ziua cu mana in acvariu smile big_smile

E un inceput si asta smile

40

Re: Plantat 320l

mie poate sa mi se dezintegreze mana in acvariu ...daca am obtinut un aquascape frumos... smile

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise