1

Subiect: Salutare tuturor

Salutare, sunt Doru am 27 de ani si locuiesc in Bucuresti, primi pasi in acvaristica i-am facut aprox acum 3 ani, am avut un acvari de 60l. In prezent detin un acvariu de 180l Eheim ce contine filtru extern JBL e900, incalzitor Eheim 150W, termometru JBL, hranitor automat, lampa UV JBL 9w, pompa aer eheim 400 si cam atat despre acest acvariu deoarece acum incep un nou proiect un acvariu de 450l.

2

Re: Salutare tuturor

salut si bine ai venit alaturi de noi. sper sa te simti bine in comunitatea noastra. o sa te rog sa iti treci locatia la profil si sa vii cu niste poze sa ne delectam si noi. numai bine

3

Re: Salutare tuturor

Salut acum incarc cateva poze

4 Editat de dorul (2010-04-07 01:46)

Re: Salutare tuturor

si una mai veche care a fost si la topicul schimb acvariu

5

Re: Salutare tuturor

hardware ai cu ce.. de ce nu incerci ceva mai altfel..
schimba fundalul, baga mai multe plante.. alege 2,3 specii de pesti.. ar fi pacat sa il ti asa..

6

Re: Salutare tuturor

Bine ai venit Doru. Iti sugerez un fundal albastru sau negru .O sa vezi o alta fata a acvariului tau big_smile !Multa bafta!

7

Re: Salutare tuturor

Welcome!

8

Re: Salutare tuturor

Bine ai venit !

Am sa trec direct la subiect, ca asa poate va renunta lumea incet incet la autocolantele excrecabile cu peisaje fake din natura.
Autocolant negru sau foaie de calc (care prin blurul texturii, da impresia de adancime acvariului tau).
Cel albastru, eu personal l-as lasa pentru acvariile marine.

Numai bine si bafta !

9

Re: Salutare tuturor

Multumesc pentru sfaturi si o sa tin cont de ele, pe acest acvariu nu o sa mai fac nici o modificare deoarece aproape l-am dat, asa cum am spus mai sus lucrez la un acvariu de 150x55x55