Subiect: Ma mandresc eu...desi sunt acvarist de 3 zile ;-))

In afara de apa putin tulbure inca...chiar ma mandresc cu ce am facut acolo in 3 zile...dar astept in continuare sugestii si critici...

Cand faci ceva bine de prima data nimeni nu apreciaza cat de dificil a fost.

Re: Ma mandresc eu...desi sunt acvarist de 3 zile ;-))

asta este...

Cand faci ceva bine de prima data nimeni nu apreciaza cat de dificil a fost.

Re: Ma mandresc eu...desi sunt acvarist de 3 zile ;-))

Si cu ce tip de pesti vrei sa populezi acvariul?Bravo,ai plecat cu dreptul,tine-o tot asa.

Re: Ma mandresc eu...desi sunt acvarist de 3 zile ;-))

incearca totusi sa dai filtrul mai incet sa mai scapi de bule.
daca iti depune pomaceea, vreau si eu cativa big_smile

Re: Ma mandresc eu...desi sunt acvarist de 3 zile ;-))

pomaceea e pe geam si amandoi scalarii se dau la el:mad:...il ciupesc:mad::(...dc ?

Cand faci ceva bine de prima data nimeni nu apreciaza cat de dificil a fost.

Re: Ma mandresc eu...desi sunt acvarist de 3 zile ;-))

am avut scalari cu pomaceea ani de zile si nu sa intamplat nimic.. stai linistit ca poate fac cunostinta tongue
Serios nu cred ca trebuie sa iti faci griji - melcul daca ar simti ceva se retrage in carapace - doar nu sunt scalari cu gene de tetraodon!

Noi nu mostenim acest pamant, il imprumutam de la copiii nostri.

Re: Ma mandresc eu...desi sunt acvarist de 3 zile ;-))

ms mult...m-am mai linistit:)

Cand faci ceva bine de prima data nimeni nu apreciaza cat de dificil a fost.

Re: Ma mandresc eu...desi sunt acvarist de 3 zile ;-))

Scalarii mai ataca melcii si pt ca sunt pesti teritoriali probabil ca melcii au intrat pe teritoriul lor.









]

9

Re: Ma mandresc eu...desi sunt acvarist de 3 zile ;-))

Ne auzim la eclozare!:P

10

Re: Ma mandresc eu...desi sunt acvarist de 3 zile ;-))

pestisorul_de_aur A scris:

pomaceea e pe geam si amandoi scalarii se dau la el:mad:...il ciupesc:mad::(...dc ?

Poate scalarii tai au fost crescuti cu fructe de mare... tongue Glumesc! Ideea e ca scalarii sunt foarte diferiti de la individ la individ (unii sunt mai violenti altii mai putin). Insasi prin familia din care se trag (fam. Chiclidae) au "motive" sa fie agresivi. Cred ca ar trebui sa te bucure (poate acum nu intelegi, dar experienta se dobandeste in timp) pentru ca asta inseamna ca scalarii tai se simt bine. Si vor deveni si mai violenti in momentul reproducerii cand devin obsesiv de teritoriali.