Subiect: firme curierat

vreau sa stiu si eu cine a mai cumparat pesti din alta localitate ce firma de curierat a folosit? si aici ma refer sa livreze in aceeasi zi nu sa stea o zi prin depozit ca a doua zi sa le aduca acasa, ma intereseaza unul rapid si daca se poate sa imi mai spuneti voi in ce anume ati pus pestii? punga cu apa plus cutie carton presupun...si cam cu ce a-ti izolat? punga cati litrii de apa sa aibe pt 2 pesti de 5 cm....multumesc mult

2

Re: firme curierat

paul> un prieten de-al meu are o firma de curierat cu livrare in aceasi zi INDIFERENT de oras.....Sameday se numeste!!!! livreaza absolu orice, dar pretul e ca piperat mai ales pt orasele indepartate......

?

3 Editat de Timi (2010-04-13 18:54)

Re: firme curierat

NU am comandat vietati dar am primit un colet de la nevertebrate.ro (Cluj) la  Giurgiu prin Fan courier in aproximativ 22 ore prin Ianuarie . Daca poti introduce punga plina de apa intr-o cutie de pluta cu niste ziare nu cred ca ai probleme .

Re: firme curierat

am calculat pe site ...dar nu multumesc asa la banii astia ma duc si imi cumpar discusi de la mine din oras pana in brasov cu o greutat de 1kg minim am calculat iese cam asa ceva big_smile

Costul estimat pentru trimiterea dumneavoastra este 630.00. Pentru confirmarea tarifului va rugam sa trimiteti comanda prin email si veti fi contactat in scurt timp.

Re: firme curierat

discusi big_smile  razvane

6

Re: firme curierat

cel mai rapid si sigur e trenul eu asa trimit si in 14ore e la bucuresti de la mine din satu mare, pestii se pun in punga expres de acvaristica dc trimiti discusi pui 2 pungi ca la discusii mari se mai sparg, pe timp de iarna la -20grade puneam discusii in cutii termoizolante facute de mine din poliesteren

RESPECTA CA SA FII RESPECTAT

Re: firme curierat

adibingo A scris:

cel mai rapid si sigur e trenul eu asa trimit si in 14ore e la bucuresti de la mine din satu mare, pestii se pun in punga expres de acvaristica dc trimiti discusi pui 2 pungi ca la discusii mari se mai sparg, pe timp de iarna la -20grade puneam discusii in cutii termoizolante facute de mine din poliesteren

cam cata apa e bine sa pun pt 2 discusi si cat aer sa fie in punga aproximativ asa...acum s-a mai incalzit afara daca ii pun intr-o cutie si imprejurul lor haritie de ziar sau carpe este ok?


razvane abia acum vreau sa ma apuc de discusi o sa mai cumpar 3-4  dupa ce imi schimb acvariul de 60 cu unul de 120 cam asa

Re: firme curierat

era bine daca gaseam pe cineva care are drum din brasov spre bucuresti joia asta.....

9

Re: firme curierat

stii acum nu prea conteaza cata apa le pui conteaza cat oxigen au. sfatul meu este sa iei 3-4 pastile de oxigen si ai rezolvat problema.

si de unde iei tu discusi din brasov ??

Re: firme curierat

pana la urma am primit pachetul cu pesti din brasov prin firma sprint curier iar cutia cu pesti arata precum un pachet de tigari strans in pumn....sa tot trimiti prin sprint curier.....un peste a murit dar unul este sanatos si mananca.....

11

Re: firme curierat

eu am trimis de la noi  in bucuresti prin curier rapid,  trebuia ca pachetul sa ajunga in maxim14ore asa mi s-a zisdupa aproape aproape 48 ore a ajuns pachetul la destinantie si culmea ca era si discusi ,norocul meu era ca cutia era profi si i-am pus in punga destul de mare si cu oxigen mai mult daca nu era buni de mers la stiuca cu ei
deci nu tot timpul solutia cea mai simpla e si cea mai buna

RESPECTA CA SA FII RESPECTAT