1

Subiect: Pentru iubitorii de animale

Postez fiindca am gasit aici o gramada de oameni cu suflet bun.

O fundatie face o campanie ca fermele de animale pentru blana sa fie eradicate din Romania.

Daca doriti puteti semna petitia in link-ul de mai jos:

https://www.secureconnect.at/4pfoten.or … tion/0801/

Cu ajutorul vostru fermele de animale pentru blana ar putea disparea din Romania.

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

Re: Pentru iubitorii de animale

eu unu am semnat-o ca numi place sa vad animale chinuite...desi as avea in cap niste persoane pe care lea-si pune acolo >:)

Re: Pentru iubitorii de animale

si eu am semnat si mama.urmeaza si tata si fratele.cu cat mai multe cu cat mai bine. wink

Vorba dulce mult aduce.
......................
Nu-ti baga nasul unde nu-ti fierbe oala.

4 Editat de polar bear (2010-04-15 20:03)

Re: Pentru iubitorii de animale

hai ca au semnat si cativa colegi de-ai mei wink

pana acum au semnat afland vestea de la mine vreo 10 pers.bravo Lucia,felicitari,daca nu deschideai acest topic poate si in prezent se vor chinui animale pentru blana.

Vorba dulce mult aduce.
......................
Nu-ti baga nasul unde nu-ti fierbe oala.

5

Re: Pentru iubitorii de animale

dar de cate semnaturi este nevoie.. ca asa.. semnam degeaba..
oricum am semnat si eu si prietena mea.

6

Re: Pentru iubitorii de animale

Semnat...cate treburi de genu` am semnat...macar in cazul unei dintre ele de s`ar face ceva. Sper...

Etiamsi omnes, sed non ego.

7

Re: Pentru iubitorii de animale

Am semnat si am trimis la cunoscuti...

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

8

Re: Pentru iubitorii de animale

Ma bucur ca mai sunt oameni cu sufletul bun...

Nici eu nu stiu exact de cate semnaturi este nevoie, dar petitia va fi trimisa catre Ministerul Agriculturii. Fundatia (nu vreau sa-i fac reclama, fiindca nu am nicio legatura) are site si acolo prezinta si alate campanii.

Cand voi mai avea un pic de timp, voi cauta si voi pune si impotriva folosirii animalelor la circ.
Ultima data cand am fost am iesit plangand in hohote...

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

9

Re: Pentru iubitorii de animale

Semnat !

Re: Pentru iubitorii de animale

s-a strans pana acum 10041 de voturi. big_smile

Vorba dulce mult aduce.
......................
Nu-ti baga nasul unde nu-ti fierbe oala.

11

Re: Pentru iubitorii de animale

Am semnat si eu .Am multe animalute la servici de care am grija in fiecare zi si mai ales de oameni dificili.mai ales de pustani din ziua de azi care iau in ras  si badjocora tot ce se afla   in jurul lor  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad

12

Re: Pentru iubitorii de animale

Solutia nu este semnarea unei petitii! Fermele de animale de blana vor exista atat timp cat va fi cerere pt articole de blana! Doar in momentul in care se va renunta la achizitia acestor articole, firmele isi vor diminua / inceta activitatea.
Pe de alta parte sunt f multi cei carora le plac aceste articole si o petitie nu ii atinge in niciun fel. Pot fi stranse oricat de multe semnaturi. In niciun caz ele nu vor fi in numar suficient iar procedural....am un dubiu!

Apoi nu poate fi interzisa aceasat activitate si pt ca nu poti sa faci legi in neconformitate cu legle europene. Si acestea nu interzic aceasta activitate. Daca ar fi interzisa inseamna ca ai falimeta si oieritul, de exemlu.
Cel mult poate fi interzisa comercializarea blanurilor de animale ocrotite, ceea ce oricum se intampla! Dar mai mult decat atat...ma tem ca aceste actiuni nu sunt decat motive pt existenta unor ONG-uri si ,,plimbarea,, unor bani!

P.S
Din spirit de solidaritate am semnat. Dar nu cred in reusita acestui tip de demers.

13 Editat de aqua (2010-07-29 02:52)

Re: Pentru iubitorii de animale

SEMNEZ FARA DISCUTIE ! 
nu vreau sa vad saracele animale torturate ! iubesc toate animalele ! insecte mamifere pesti !
cappy este foarte adevarat ce ai spus ! din pacate sad
ai un plus de la mine
sa vedeti ce plang cucoanele ca nu mai au blanuri de firma bre lol
acuma sunt 10344 de voturi

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

14

Re: Pentru iubitorii de animale

ciprian01 A scris:

Solutia nu este semnarea unei petitii! Fermele de animale de blana vor exista atat timp cat va fi cerere pt articole de blana! Doar in momentul in care se va renunta la achizitia acestor articole, firmele isi vor diminua / inceta activitatea.
Pe de alta parte sunt f multi cei carora le plac aceste articole si o petitie nu ii atinge in niciun fel. Pot fi stranse oricat de multe semnaturi. In niciun caz ele nu vor fi in numar suficient iar procedural....am un dubiu!

Apoi nu poate fi interzisa aceasat activitate si pt ca nu poti sa faci legi in neconformitate cu legle europene. Si acestea nu interzic aceasta activitate. Daca ar fi interzisa inseamna ca ai falimeta si oieritul, de exemlu.
Cel mult poate fi interzisa comercializarea blanurilor de animale ocrotite, ceea ce oricum se intampla! Dar mai mult decat atat...ma tem ca aceste actiuni nu sunt decat motive pt existenta unor ONG-uri si ,,plimbarea,, unor bani!

P.S
Din spirit de solidaritate am semnat. Dar nu cred in reusita acestui tip de demers.



Am semnat si eu,chiar daca sunt de aceeasi parere cu ciprian.

Adevarata ignoranta nu este absenta cunoasterii, ci refuzul de a o dobândi.
Ignoranta nu este inocenta, ci pacat.