Subiect: Salutare tuturor

Numele meu este Mircea Popescu am 40 de ani si sunt din Bucuresti.Am inceput cu un acvariu mic de 40 l dupa care citind am inteles ca intr-o garsoniera nu pot fi prea multi conlocuitori.De aceea am achizitionat un Aquapro 80 l ...substrat, pietris, CO2......sper sa reusesc sa construiesc un acvariu de vis.

2

Re: Salutare tuturor

Bine ai venit printre noi Mircea.Spor la treaba in realizarea acvariului de vis si de-abia astept sa vad poze:)

laura-rac

Re: Salutare tuturor

poze acvariu mic

4

Re: Salutare tuturor

ce se vede e o maternitate cu puiuti:)

laura-rac

Re: Salutare tuturor

poza acvariu mare.Caut java moss .....stiu ca mai exista moss care se extinde pe pietris (nu-i stiu denumirea)

Re: Salutare tuturor

Pestii din acvariul mic i-am mutat in acvariul mare.In cel mic au ramas puii.

7

Re: Salutare tuturor

Salut si bine ai venit.
Ai cumparat cumva un acvariu Eheim AquaPro 80 de la Hornbach?

8 Editat de eu2005mircea (2009-02-06 19:59)

Re: Salutare tuturor

NU.Chiar de la fauritorii acestui forum...:)
Magazinul de la Tricodava.Substratul e luat de la Hornbach ( pietris 2-4 mm, substrat JBL, mopan, Java Moss)

Re: Salutare tuturor

mult succes ...filtrul e aquael, nu se vede bine ce model, e f bun

Cand faci ceva bine de prima data nimeni nu apreciaza cat de dificil a fost.

Re: Salutare tuturor

Am 2 filtre ...cel de la kit-ul aquapro 80 si un aquafan 2 cu carbune activ......Aquafan 2 -ul isi face toti banii.

Re: Salutare tuturor

salut si bine ai venit printre noi. Ambele acvarii arata foarte bine wink

Re: Salutare tuturor

multumesc.....cel mic contine numai apa de la Cumpana ( nu e reclama) cel mare numai apa de la robinet....ciclata cu easy balance si tetramin.....ajutata fiind de filtrul din primul acvariu 9 PTR BACTERII).Ma deranjeaza doar ca apa are bule de oxigen in ea ( de la cele 2 filtre)

Re: Salutare tuturor

Bine ai venit printre noi, speram ca aici sa gasesti toate informatiile de care ai nevoie si de ce nu la randul tau sa oferi informatii utilizatorilor de pe acest forum.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: Salutare tuturor

Nu am gasit pe nicaieri plante deosebite ( Hornbach,Tricodava,Moghioros,Razoare) ci doar spanac......

Re: Salutare tuturor

ce te intereseaza poate ne "unim" amandoi si aducem un import mai special.

Re: Salutare tuturor

Este destul de greu sa denumesc plantele.Pe mine ma intereseaza in mod special moss-ul ..... aduce a muschiul de pamant ( culoarea aceea verde intens)

Re: Salutare tuturor

si eu caut acelasi lucru lol:lol::lol::lol::lol: am acum in acvariu niste moss dar habar nu am ce este am cateva bilute. daca vii duminica la intalnire aduc 1-2 tongue

Re: Salutare tuturor

Mergi in Hornbach..poate au adus.....dar fara adaos ptr plante nu faci nimic..

Re: Salutare tuturor

Ar arata bine si o Anubia in acvariul ala mare.