Subiect: acvariul meu

Salutari tuturor sunt nou pe aici...si as vrea sa va fac o parere despre acvariul meu. Am un acvariu de 102 litrii...plantat cu doua specii de Cryptocoryne beckettii si densa ..valisneria..elodeea....Hydrocotyle,si mai am plante dar din pacate nu le cunosc specia..incalzitor de 150 de W cu reglaj de temperatura  filtru intern ( Resun de 200 de litrii )....iar pesti ...... m-am gandit sa merg in continuare  pe pestii usor de intretinut cum ar fi   

Vivipari: guppy , molly , xipho , platy



zebre , scalarii,hoplo,colisa



iar lumina am 2 neoane de 20 de W....normale..nu sunt speciale...dar cu ajutorul fertiilizantului le merg foarte bine dupa parerea mea...neoanele sunt de culoare galben-rosu

2

Re: acvariul meu

Bine ai venit printre noi. Asteptam si poze, ca ele graiesc cel mai bine.
Mi se pare ca e cam mic filtrul ca debid dar acum depinde si ce medii filtrante ai ca ele sunt cele mai importante si de lumina nu ai spus nimic sau nu vrei sa le mearga bine plantelor.

3

Re: acvariul meu

Bine ai venit! cum zice si colegul catag :Poze!

4

Re: acvariul meu

Bine ai venit!:)

Numai ape limpezi si multa sanatate si... asteptam.. sa vedem..

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

5

Re: acvariul meu

Bine ai venit, din ce ai descris pana acum suna bine, ramane sa-l vedem.
Asteptam poze si in rest ape limpezi...

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

6

Re: acvariul meu

resun de 200l poate sa insemna si resun mini care care 200l pe ora..
ca idee eu il folosesc la un acvariu de 25l.. sper ca nu il ai pe acelasi.

7

Re: acvariul meu

bine ai venit si pe limpezi

nu profitati de naivitatea incepatorilor pentru ca si voi ati fost ca noi.    http://profile.imageshack.us/user/ignatcostel41/