Subiect: Comparatie: Easy Life Pro Fito & JBL Ferropol

Cine poate sa ma ajute si pe mine in dilema,chiar sa ma lamureasca care dintre cele doua produse:  Easy Life Pro Fito,respectiv JBL Ferropol este mai indicat,mai bun...daca se poate o comparatie intre cele doua din care sa rezulte ceva cat de cat concludent ar fi si mai bine big_smile

Multumesc anticipat.

2

Re: Comparatie: Easy Life Pro Fito & JBL Ferropol

eu unul nu pot sa te ajut..
dar e ceva de genu.. folosesti produse easylife mergi pe profito, folosesti gama jbl mergi pe ferropol..

3

Re: Comparatie: Easy Life Pro Fito & JBL Ferropol

Eu le-am folosti pe ambele dar mi s-a parut ca face treaba mai buna pro fito. Din pacate nu am poze relevanta din acea perioada si nici nu pot sa zic 100% ca ar fi mai bun deoarece nici dotarile de atunci nu erau ca acum. Si sfatul meu e sa mergi pe o gama daca ai inceput ca se completeaza una pe alta.

Re: Comparatie: Easy Life Pro Fito & JBL Ferropol

asta stiu si eu merlin..stiu ca nu e indicat sa amesteci firmele pentru ca fiecare are concentratiile ei....
Eu am folosit pana acum Ferropol si ferropol24 pe langa care adaug Easy Life Carbo si Easy Life Fosfo(PO4)...tocmai e pe terminate Ferropolul si ma gandeam ce ar fi sa trec pe EAsy Life Pro fito,deasta am cerut o comparatie big_smile

5

Re: Comparatie: Easy Life Pro Fito & JBL Ferropol

parerea mea e sa treci linistit.. asta o sa fac si eu..
ideea e ca ambele impreuna cu gama lor sunt suficiente..

6 Editat de pelly67 (2010-04-26 23:10)

Re: Comparatie: Easy Life Pro Fito & JBL Ferropol

Bogdane eu am inceput cu linia easy de ceva vreme, inclusiv profito. cat de sanatoase sunt plantele ai vazut singur wink le-am mai recomandat la 2 amici si de cand le folosesc se simte o imbunatatire a lucrurilor!

Re: Comparatie: Easy Life Pro Fito & JBL Ferropol

Cred Paul nu contest ca nu e bun deasta si ma gandesc sa trec la el...dar am vrut sa stiu daca asta e mai bun ca cel de la jbl,daca are rost sa schimb..din cate stiu eu Pro Fito e mai bogat in fier decat ferropol...mna cred ca m-ati convins prieteni,deci trec pe Pro Fito...Multumesc big_smile

Re: Comparatie: Easy Life Pro Fito & JBL Ferropol

Doresc sa incep folosirea Easy Life Profito zilnic, 0,8ml intr-un acvariu de 54L.

Este recomandat sa se puna la un anumit timp dupa folosirea easy carbo sau inainte/dupa aprinderea luminii?

Multumesc!

Life is exploration. Make peace within yourself and enjoy the adventure.

Re: Comparatie: Easy Life Pro Fito & JBL Ferropol

Ambele le adaugi cu 1 ora inainte de aprinderea luminii....

marian37

10

Re: Comparatie: Easy Life Pro Fito & JBL Ferropol

La easy carbo scrie pe modul de utilizare: Tratamentul se face zilnic, se introduce dimineata odata cu aprinderea luminii.  roll

Life is exploration. Make peace within yourself and enjoy the adventure.

Re: Comparatie: Easy Life Pro Fito & JBL Ferropol

Adevarat,atunci te-ai lamurit...

marian37

12 Editat de wassupady (2014-01-31 06:05)

Re: Comparatie: Easy Life Pro Fito & JBL Ferropol

ok, merci. am sa le pun pe ambele deodata:)

Life is exploration. Make peace within yourself and enjoy the adventure.