61

Re: Biotop Malawi 700 litri

Super acvarii !

62

Re: Biotop Malawi 700 litri

La fiecare schimb de apa, "Nebunica" ma musca cand intru pe teritoriul lui. Bine ca nu are dintii ascutiti smile

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=eHJLZu_u_AI&feature=feedu[/youtube]

63

Re: Biotop Malawi 700 litri

pomi A scris:

Am incercat asta la inceput, eu asa gandisem, sa sparg luciul apei in anumite locuri cu pietre, dar pietrele pe care le-am gasit nu mi-au permis sa fac "constructia" asta, doar daca le tineam cu mana smile

Depinde ce pietre gasesc, poate incerc sa ridic peisajul.

Foarte frumos acvariul tau. De unde ai luat pietrele ?

64

Re: Biotop Malawi 700 litri

De la un parau de munte.

65 Editat de pomi (2011-02-28 02:18)

Re: Biotop Malawi 700 litri

Oare ajunge puiutul asta la maturitate?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dP4FHcZMV_I[/youtube]

66

Re: Biotop Malawi 700 litri

OFF topic

miruna A scris:
bogdivaio A scris:

foarte simplu folosesti BB-codes..ai butonul de IMG..incarci poza pe un site copiezi link-ul si apoi folosesti butonul IMG..bafta!

multumesc  pentru ajutor mi-am prins urechile pe aici


BB codes sunt siruri de caractere, care puse laolalta transmit indicatii, de genul: itqalic, bold, link, imagine.

ele se pot introduce manual de ex se scrie [ b ][ /b ] -> pentru bold, sau se adauga de deasupra "text-box-ului" in care raspunzi la un thread, imediat deasupra zambaretilor.

codul pt imagine este  [ img] [ /img ] scris fara spatii, si este penultimul, pe primul rand. intre aceste doua taguri, asa se numesc, poti scrie linkul imaginii tale.


ON Topic:

Acvariul este absolut superb! M-a lasat cu gura cascata. Felicitari! Voi urmari diseara toate filmuletele tale, pe indelete!

Intrebare: de ce nu scoti puiutul afara, sa fie in siguranta pana mai creste putintel?

67

Re: Biotop Malawi 700 litri

Extraordinar micutul, frumos filmulet. Se razbuna el cand o mai creste big_smile

68

Re: Biotop Malawi 700 litri

eliana A scris:

Intrebare: de ce nu scoti puiutul afara, sa fie in siguranta pana mai creste putintel?

De-ar fi atat de usor.....


Cred ca daca stau o zi intreaga sa-l prind, nu reusesc. Asta daca scot pietroaiele. Daca nu le scot, clar nu am nici o sansa sa il prind.

Re: Biotop Malawi 700 litri

Sunt incredibili smile.
Astia imi mai lipsesc.

Cele mai ieftine sisteme CO2, fertilizanti, butelii, lampi la comanda, etc

Re: Biotop Malawi 700 litri

Dupa ultima secventa  sad  yikes ... ... sper ca a scapat micutzul ... ...  :pls  :pls

71

Re: Biotop Malawi 700 litri

A scapat, se vede si in filmulet, spre sfarsit wink

Altfel nu il mai puneam.

Re: Biotop Malawi 700 litri

:sok  :sok  :sok  :sok  :sok  :sok  :sok  :sok  :sok  :sok
Ok acum m-am uitat mai atent si am vazut ... :apl  :apl  :apl
Este un adevarat luptator ... sa ai parte de el :sok

73 Editat de pomi (2011-04-22 19:27)

Re: Biotop Malawi 700 litri

Ieri mi-am tras niste pui de Acei Msuli, ca sa formez o colonie  impreuna cu cei vechi.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=glUl40B0Fy8[/youtube]

74

Re: Biotop Malawi 700 litri

Superb...... cu adevarat cel mai frumos acvariu cu ciclide si un adevarat biotop  :fok

Re: Biotop Malawi 700 litri

Senzatie ! Nici nu stiam ca un acvariu de ciclide poate sa arate asa, desi la 700 de litri ... e un fel de lac smile)... Am zis ca daca nu imi iasa acvariul cu plante o sa trec pe asa ceva. Succes in continuare cu el!

76

Re: Biotop Malawi 700 litri

e incredibil de frumos!...ai o adevarata comoara in casa,tot ce iti doresc e sa fi sanatos sa te poti buxura zilnic de un asemenea tablou viu  :noroc

77

Re: Biotop Malawi 700 litri

Multam!

78

Re: Biotop Malawi 700 litri

Mai stii cati Acei ai acum ?

Re: Biotop Malawi 700 litri

foarte frumos acvariu  :acv  .din ce sticla ii acvariu mm.? o poza cu tot acvariu daca se poate?

Re: Biotop Malawi 700 litri

foarte frumos. felicitari pentru rezultat.