1

Subiect: SA FACEM CUNOSTINTA

SALUT eu sunt Icsim, sunt nou pe forum , m-am decis sa pun cateva poze cu acvariul meu . sper sa va placa.. astept pareri !

2

Re: SA FACEM CUNOSTINTA

asa arata la inceput

Re: SA FACEM CUNOSTINTA

Poate ne dai si cateva detalii despre acvariul tau, ceva date tehnice, pesti, plante etc
Poate pui cateva poze si aici dar de calitate.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

4

Re: SA FACEM CUNOSTINTA

dupa 6 luni !

5

Re: SA FACEM CUNOSTINTA

si acum un mic upgrade !   .. detalii.. hmm filtru pt 60-80 L ... lung 50 cm inaltm 40 cm latime 30 cm nisip fin apoi pietris nustiu cum se num plantele am 3 perechi de gupi 2 xifo mici au 1 luna abia 1 pereche ancistrus maare  si vreao 20 de ancistrusi pui au 2luni lumina 2 neaoane 18W

6

Re: SA FACEM CUNOSTINTA

si ultima poza tongue

7 Editat de Schlaffen (2009-02-09 00:17)

Re: SA FACEM CUNOSTINTA

icsim A scris:

SALUT eu sunt Icsim, sunt nou pe forum , m-am decis sa pun cateva poze cu acvariul meu . sper sa va placa.. astept pareri !

Salutari si bine ai venit! Ideea principala este ca nu noua trebuie sa ne placa ci pestilor si tie.
Dar sugestiile mele din cate pot sa imi dau seama din pozele pe care le-ai postat este ca ai nevoie de ceva ajutor.. nu te impacienta ca sunt destui baieti iscusiti si cu rabdare care o sa te ajute - parerea mea este ca ai nevoie de ceva fertilizanti.. va trebui sa umblii si la substrat daca vrei ca plantele acelea sa nu mai aiba gaurile acelea din frunze
Daca ai putea sa pui niste poze si mai clare de atat ar fi minunat si inca ceva, de ce vrei 20 de ancistrusi intr-un acvariu de 60-80 de l?

Noi nu mostenim acest pamant, il imprumutam de la copiii nostri.

8

Re: SA FACEM CUNOSTINTA

am revenit cu poze mai clare..:)     schlaffen imi plac muult ancistrusii .. wink   sunt preferatii mei o sa ti pun o poza cu masculul meu  de ancistrus sa vezi cum e crescut .. e mandria mea smile)

Re: SA FACEM CUNOSTINTA

daca vrei sa donezi sau vinzi din ancistrusi vreau si eu 1 tongue ca am niste alge lol

apropo pui sunt productie proprie?

10

Re: SA FACEM CUNOSTINTA

ancistrus

11

Re: SA FACEM CUNOSTINTA

Te cred pentru ca si mie imi plac ancistrusii sunt niste pesti speciali, dar mi se pare un pic cam multi atata tot.. smile cand cresc mai maricei probabil o sa iti dai seama.. in rest ce pot sa zic decat sa ii cresti sanatosi si sanatos big_smile
P.S. Sa scrii si tu locatia (asta ca fapt divers bineinteles)

Noi nu mostenim acest pamant, il imprumutam de la copiii nostri.

12

Re: SA FACEM CUNOSTINTA

da pui sunt productie.. florin iti pot da cativa dupa ce scot seria 2 smile .. am pus poza cu casutza ancistusillor// vreau nuca de cocos ma ajuta cineva? smile

Re: SA FACEM CUNOSTINTA

am eu una daca o vrei wink no problemo big_smile
te astept duminica la intalnire sau nu esti din buc?

14

Re: SA FACEM CUNOSTINTA

BUCURESTI zona dristor

15

Re: SA FACEM CUNOSTINTA

da florin vreau .. cred ca vin duminika  smile zi cati pui vrei smile

Re: SA FACEM CUNOSTINTA

eu sunt la sc in timpul sapt si am un program roll daca vrei sa fii duminik la intalnire eu zic ca e cel mai usor daca nu poti poate sambata sa ne vedem undeva si ti-o dau. Cu ancistrusu mai astept ca nu ma grabesc wink
multumesc

17

Re: SA FACEM CUNOSTINTA

florin iti aduc o pereche mai maricica insa sper sa vin  duminika.. lasa un id de mess

Re: SA FACEM CUNOSTINTA

mazy_flo      dar nu stiu cat o sa frecventez messu tongue

19

Re: SA FACEM CUNOSTINTA

DE ACVARIU PARERI RESTU CINE CE ZICE?

20

Re: SA FACEM CUNOSTINTA

Salut Icsim.De acvariu ce sa zic e frumos dar ai putea sa pui un capac deasupra si un fundal pe spatele acvariului .Vesnica problema ( pe care o am si eu) mascarea filtrului,totusi daca ai muta planta din centru catre filtru la-i masca si nu ai mai avea aceasta problema.In rest ce sa mai zic ,,spor la treaba".

Ajuta si vei fi ajutat,respecta si vei fi respectat.