1

Subiect: Barklaya

Pentru cei interesati, la Coralis au adus Barclaya Longifolia Red - pret 20 lei/pot. Cunoscatorii vor intelege anuntul meu. Personal o urmaresc de citiva ani...

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

2

Re: Barklaya

super frumoasa! wink

3 Editat de Baracuda (2010-05-06 11:49)

Re: Barklaya

pelly67 A scris:

super frumoasa! wink

Stiiiiiiiu! Mi-am luat si eu 2 buc! De ani de zile caut, de cele mai multe ori, vinzatorii nici nu auzisera de ea. Si aici la Coralis, cind am intrebat ce planta este (aveam emotii si nu-mi venea sa cred ca o vad), au trebuit sa se uite in facturi, sa-mi poata raspunde.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

4

Re: Barklaya

bradraqua A scris:
pelly67 A scris:

super frumoasa! wink

Stiiiiiiiu! Mi-am luat si eu 2 buc!

sa le stapanesti sanatos stimabile!

5

Re: Barklaya

Foarte frumoasa planta,efectiv o mare pata de culoare in acvariu,am tinut-o si eu ,demult,creste totusi cam mare pentru un "plantat",altfel e chiar deosebita!

6

Re: Barklaya

narcis.b A scris:

Foarte frumoasa planta,efectiv o mare pata de culoare in acvariu,am tinut-o si eu ,demult,creste totusi cam mare pentru un "plantat",altfel e chiar deosebita!

Te rog sa ma crezi ca pentru ea, am regindit intregul set-up, pe care il consideram acum citeva zile final smile

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

7

Re: Barklaya

cand ai fost la coralis?
cumva ai vazut si ceva creveti pe acolo?

8 Editat de Baracuda (2010-05-06 13:50)

Re: Barklaya

merlin21 A scris:

cand ai fost la coralis?
cumva ai vazut si ceva creveti pe acolo?

Aseara am fost, au adus si creveti, nu ma intreba de care, nu ma pricep la creveti. Unii mi s-au parut f. interesanti, cam 4-5 cm si cu clestii din fata mari, parca sunt scorpioni in miniatura. Culoarea este un maroniu-galbui translucid, parca au si niste dungulite sau pete mai inchise la culoare. Au adus ci citeva sute de crabi de apa dulce. De aemenea melci, carora nu le-am dat importanta, nu erau obiectivul meu. Au adus si niste discusi superbi, mi s-au inmuiat picioarele cind i-am vazut.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

9

Re: Barklaya

bradraqua A scris:

Pentru cei interesati, la Coralis au adus Barclaya Longifolia Red - pret 20 lei/pot. Cunoscatorii vor intelege anuntul meu. Personal o urmaresc de citiva ani...

Pe cat posibil in acvariu nu vom tine melci, citire de la Andi!

Re: Barklaya

in 2 ore plec si eu la coralis big_smile

11

Re: Barklaya

poti sa te uiti si de creveti... te rog mult..

Re: Barklaya

o sa iti scriu un mesaj aici cu ce am vazut pe acolo ....

Re: Barklaya

am fost merlin si m-am uitat de creveti nu aveau decat unii mari si maronii asa cred ca erau bamboo shrimp cu niste clesti mari ...aveau cam 3 cm crevetii si mai erau vreo 2 creveti transparenti....au crabi cu un singur cleste mare...si neritine maro cu dungi negre...maine au zis ca primesc pesti si creveti cam 4 specii de creveti si 5 de melci......au si discusi la 35 lei dar jumatate din ei erau lesinati....daca mai vrea cineva sa stie ceva sa ma intrebe acum pana nu uit smile) scuze bradraqua daca ti-am poluat postul

14 Editat de Baracuda (2010-05-06 18:39)

Re: Barklaya

paulteroristu A scris:

am fost merlin si m-am uitat de creveti nu aveau decat unii mari si maronii asa cred ca erau bamboo shrimp cu niste clesti mari ...aveau cam 3 cm crevetii si mai erau vreo 2 creveti transparenti....au crabi cu un singur cleste mare...si neritine maro cu dungi negre...maine au zis ca primesc pesti si creveti cam 4 specii de creveti si 5 de melci......au si discusi la 35 lei dar jumatate din ei erau lesinati....daca mai vrea cineva sa stie ceva sa ma intrebe acum pana nu uit smile) scuze bradraqua daca ti-am poluat postul

Nu-i bai, amindoi incercam sa ajutam colegii! Tu stai aproape de Coralis, eu stau foarte aproape, asa ca ii tinem la curent lol
P.S. Discusii erau lesinati din cauza grabei in care s-a facut aclimatizarea, azi ma duc sa-mi cumpar 4 buc., sunt super unii din ei! De pret nu mai vorbesc, ca niciodata f. ieftini!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Barklaya

ca sa nu faci un drum degeaba discusii din acvariile de langa creveti momentan nu sunt de vanzare cel putin asa mi-a spus mie baiatul de acolo....iar in acvariul de jos cam 4 erau chiar morti......au modele frumoase si pe mine ma batea gandul la ei ...dar raman cu gandul momentan

16

Re: Barklaya

da.. inseamna ca pe aia ii au de cand stiu eu.. mie mi-au spus ca trebuiau sa vina de acum o saptamana daia intrebam..
oricum am gasit un magazin specializat pe creveti.. maine ma duc la ei sa le fac o vizita, apoi o sa pun linkul pe forum daca e cineva interesat.

intradevar discusii erau frumosi.. dar nu sunt cam mici?
Radu, toate ca toate, dar nimeni nu vrea nici o arowana?

17

Re: Barklaya

arowana??? vreau eu!!! dar trebuie sa fie pitic sa imi incapa n acvariul meu big_smile. poate mai incolo ma indur sa iau o pereche sa ii pun in ala de 400 L

18

Re: Barklaya

erau mici.. maxim 15-20cm.. pret.. parca 2mil si ceva.

19

Re: Barklaya

Deci Radule ,pana la urma nu ne-ai spus,ai gasit Barclaya?Hai ca daca nu poate reusesc cu oarece interventii sa-ti achizitionez de undeva din tara,ca prea ti-o doresti,pofticios celalalt Radu te-a molipsit! lol Da e o planta super,mare frumoasa numai buna pt bazin de discusi,nemaizicand ca suporta temperaturi mari wink

Re: Barklaya

ai fost la magazinul cu creveti merlin ? ceva interesant?