Subiect: Buna seara...

Ma numesc Nicoleta si abia astept sa va cunosc.Pentru moment vreau sa imi prezint si eu acvariile mele......
1) Primiul meu acvariu pe care il am si acum este unul de 56 litri in care am un mascul de Pseudotropheus Kingsizei caruia inca ii caut femela.
2) Al doilea acvariu este unul de 126 litri in care am o pereche de molly,o pereche de xipho,doua perechi de guppy si 17 puisori de guppy care au 5 saptamani si o zi.
     O seara buna..... wink

Re: Buna seara...

buna si bine ai venit tongue lol
ce-ti fac pui au crescut?

3

Re: Buna seara...

Buna Nico ,te primim cu bratele deschise,ai sa vezi ce de treaba suntem:).Eu iti voi spune Nico ptr ca asa o strig si pe sora mea:).Poti sa-mi spui cati ani ai?Sunt putine fete pe-aici de altfel sunt singura care scrie pe forum asa ca e o bucurie sa fim doua.:)

laura-rac

4

Re: Buna seara...

Buna nikool si bine ai venit printre noi.

Ajuta si vei fi ajutat,respecta si vei fi respectat.

Re: Buna seara...

Am 17 ani.Eu am de ceva timp acvariile si as vrea sa merg in fiecare duminica la intalnire dar nu stiu daca o sa pot.Pana acum nu m-am gandit sa imi fac cont pentru ca nu doream sa fiu singura fata dar cand am vazut un mesaj de al tau si am vazut ca nu sunt singura m-am hotarat sa imi fac si eu.Multumesc de primire.;)

Re: Buna seara...

Stai linistita ca nu esti singura fata nici la intalnirile de duminica ca de obicei venim cu prietenele smile

Noi nu mostenim acest pamant, il imprumutam de la copiii nostri.

Re: Buna seara...

Da stiu.Noi ne-am vazut si duminica.E foarte draguta prietena ta.Data viitoare poate sta si ea mai mult cu noi;)

8

Re: Buna seara...

Buna, de ce nu atasezi si imagini cu acvariile ?

9

Re: Buna seara...

Buna,  pune poze cu acvariile  si cateva detalii despre ele ...in rest.. ne vedem duminika smile

Re: Buna seara...

poze o sa urcam dupa ce le facem tongue big_smile (nikool e prietena mea, cei care au fost duminik o cunosc)
si acvariile sunt cele de care vorbeam cu kingsizei-ul si puii de guppy big_smile

11

Re: Buna seara...

Ah super atunci si mai bine - eu o sa ii fac prietenei mele cadou un nano acvariu ca sa o injectez tongue

Noi nu mostenim acest pamant, il imprumutam de la copiii nostri.

12

Re: Buna seara...

Schlaffen A scris:

Ah super atunci si mai bine - eu o sa ii fac prietenei mele cadou un nano acvariu ca sa o injectez tongue

buna ideea ta .. mi-ai dat idei smile)

Re: Buna seara...

Ma bucur ca aveti ideei bune.  wink:):D

Re: Buna seara...

Scz ca nu am pus poze pana acum dar inca nu am facut.V-a astept duminica la intalnire sa mai vb.......;)

15

Re: Buna seara...

Avem un cuplu:Florin.M si Nico smile. Si amandoi iubesc acvaristica.Bravo.Atunci sunteti sigur o pereche frumoasa:).O seara buna.;)

laura-rac

Re: Buna seara...

:)Multumesc pt complimente.........:)

Re: Buna seara...

au ajuns pestii bine? mai traiesc lol

Re: Buna seara...

App cei care vor veni duminica la intalnire vor vedea si poze cu acvariile ...........  asta pana voi reusi sa le urc pe forum.;):P

19 Editat de Florin.Mazilu (2009-02-12 23:55)

Re: Buna seara...

Da sunt foarte bine.Sau adaptat foarte bine.Chiar guppy mic(masculu-tigrutu; leopard snakeskin)a inceput sa isi faca treaba.;)

20 Editat de nikool_213 (2009-02-15 21:24)

Re: Buna seara...

Am si eu o mica intrebare.........Am spus mai sus ca am 17 puisori de guppy care au azi fix 6 saptamani.As vrea sa le dau drumu in acvariu dar imi e frica sa nu ii manance aia mai mari.Credeti ar fi bine sa ii mai tin sau pot sa le dau drumu in acvariu???Puisoriii au aproximativ 1,5 .......  2 cm.Astept pareri smilebig_smile:)