21

Re: Reincercare mai compromitatoare!

Am lipisit, dar motivat!! Acvariul de 170l, este setat si frumosss!! plante de dau pe afara, neoane in nr de 7 , 5*830 2*840 vreo 6 scalari, 10 neoni 2 gourami si 7 corry...Scalari vor ramane 1-2 perechi daca am noroc sa se creeze perechi ... In rest totul ok pana la alge sad( ...am reusit sa aring nr de w/l, dar am depasit nr de lm/l .. de aici cred ca si cauza... fertilizare de la cristi ionescu, micro si macro, co2 la maxim, la limita ph 6.3, a devenit o jungla, am inceput cu plante easy si le-am lasat sa creasca pana au ~umplut acvariul, va urma o tunsoare masiva si rearanjare...voi reveni cu poze!
Cred ca astazi ma voi alege cu un acv 120*40*50, deoarece acv meu no2 are bucuria de a incanta privirea unui alt acvarist.
Acest acvariu tot de 240l, cred ca va fi la limita cerintelor pentru un acvariu destinat ciclidelor de malawi, mbune, nu o suprapoplare dar vor intra cateva familii...

•"Viata este ceea ce ti se intampla in timp ce esti ocupat sa faci alte planuri." – John Lennon

22

Re: Reincercare mai compromitatoare!

Nu m-am tinut de cuvant si am intarziat iar...
Prima fotografia este la inceputul lunii martie...
Ultimele doua la sfarsitul lunii martie  :smoke

Va reurma o tunsoare masiva, daca se anunta cineva interesat de plante voi posta anunt si la vanzare sau schimb.

•"Viata este ceea ce ti se intampla in timp ce esti ocupat sa faci alte planuri." – John Lennon