Subiect: sare neiodata

am nevoie de sare neiodata si am cautat in urmatoarele locuri: carrefour auchan Plus albinutza gulliver plus chioscuri....deci de unde cumpar sare fara iod?
am acasa niste sare care o banuiesc ca e fara iod, cum pot verifica? multumesc

2

Re: sare neiodata

Intreab-o pe mama ta sau pe bunica ta de unde cumpara sare pentru muraturi si vei afla. (In general in piata, dar nu numai).

3

Re: sare neiodata

sare neiodata o gasesti la comerciantii care vand sare la sac sau la bulgari. cea impachetata cam intotdeuna este iodata. intreaba un baci sau un oier  si vei gasi.

Re: sare neiodata

mama nu stie ca pe ea am intrebato prima si ciobani nu prea sunt la bucuresti cum sunt la buzau....vin babete cu branza dar alea nu au sare....

5

Re: sare neiodata

Intra la o Covrigarie si intreaba de unde achizitiioneaza ei.In principiu din engros-uri.Mai gasesti la micile buticuri alimentare,in general toamna in anotimpul muraturilor

Re: sare neiodata

paulteroristu A scris:

am nevoie de sare neiodata si am cautat in urmatoarele locuri: carrefour auchan Plus albinutza gulliver plus chioscuri....deci de unde cumpar sare fara iod?
am acasa niste sare care o banuiesc ca e fara iod, cum pot verifica? multumesc

magazine de cartier! eu am unul langa mine. ozana.

7

Re: sare neiodata

ciprian01 A scris:
paulteroristu A scris:

am nevoie de sare neiodata si am cautat in urmatoarele locuri: carrefour auchan Plus albinutza gulliver plus chioscuri....deci de unde cumpar sare fara iod?
am acasa niste sare care o banuiesc ca e fara iod, cum pot verifica? multumesc

magazine de cartier! eu am unul langa mine. ozana.

serios stai la ozana?? eu stau la salajan! zi si mie unde e magazinul asta. eu am primit dinafara bucurestiului sare fara iod ca in bucuresti nu am dat de asa ceva

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

8

Re: sare neiodata

ce ti-e si cu supermarketurile astea.. nu mai stie lumea cu piata..
la mine in piata gasesti peste tot..

Re: sare neiodata

allexya A scris:
ciprian01 A scris:
paulteroristu A scris:

am nevoie de sare neiodata si am cautat in urmatoarele locuri: carrefour auchan Plus albinutza gulliver plus chioscuri....deci de unde cumpar sare fara iod?
am acasa niste sare care o banuiesc ca e fara iod, cum pot verifica? multumesc

magazine de cartier! eu am unul langa mine. ozana.

serios stai la ozana?? eu stau la salajan! zi si mie unde e magazinul asta. eu am primit dinafara bucurestiului sare fara iod ca in bucuresti nu am dat de asa ceva

la intersectia strazilor ozana cu th. palady este o banca raif. langa banca este un magazin. acolo!

10

Re: sare neiodata

ciprian01 A scris:
allexya A scris:
ciprian01 A scris:

magazine de cartier! eu am unul langa mine. ozana.

serios stai la ozana?? eu stau la salajan! zi si mie unde e magazinul asta. eu am primit dinafara bucurestiului sare fara iod ca in bucuresti nu am dat de asa ceva

la intersectia strazilor ozana cu th. palady este o banca raif. langa banca este un magazin. acolo!

gata stiu care este, iti multumesc mult de tot.

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

11

Re: sare neiodata

paulteroristu A scris:

mama nu stie ca pe ea am intrebato prima si ciobani nu prea sunt la bucuresti cum sunt la buzau....vin babete cu branza dar alea nu au sare....

zi la una sa iti aduca 5 kg de sare si gata. dar trebuie sa gasesti pe undeva.

12

Re: sare neiodata

paulteroristu A scris:

mama nu stie ca pe ea am intrebato prima si ciobani nu prea sunt la bucuresti cum sunt la buzau....vin babete cu branza dar alea nu au sare....

sunt si la Bucuresti cu caru'...dar au diploma sau sunt europarlamentari!

13

Re: sare neiodata

allexya A scris:
ciprian01 A scris:
allexya A scris:

serios stai la ozana?? eu stau la salajan! zi si mie unde e magazinul asta. eu am primit dinafara bucurestiului sare fara iod ca in bucuresti nu am dat de asa ceva

la intersectia strazilor ozana cu th. palady este o banca raif. langa banca este un magazin. acolo!

gata stiu care este, iti multumesc mult de tot.

cu placere!

Re: sare neiodata

Sare neiodata la complexul Chirigiu de langa mine, aproximativ vis-a-vis de Liberty Center.


Numai bine.

Cele mai ieftine sisteme CO2, fertilizanti, butelii, lampi la comanda, etc

15

Re: sare neiodata

paulteroristu A scris:

am nevoie de sare neiodata si am cautat in urmatoarele locuri: carrefour auchan Plus albinutza gulliver plus chioscuri....deci de unde cumpar sare fara iod?
am acasa niste sare care o banuiesc ca e fara iod, cum pot verifica? multumesc

Am eu sare neiodata! Poate impusti doi iepuri, vii sa-ti dau niste sare (careia nu trebuie sa-i fac poze lol) si vezi si discusii... lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: sare neiodata

multumesc pt raspunsuri azi am cautat in 2 piete de am innebunit si culmea am gasit la Plafar...deci cine nu gaseste sa incerce la plafar....nu ma asteptam sa gasesc acolo.
bradraqua ramane sa vad doar discusii ca sarea am vazut cum arata acum smile) e alba

17

Re: sare neiodata

paulteroristu A scris:

multumesc pt raspunsuri azi am cautat in 2 piete de am innebunit si culmea am gasit la Plafar...deci cine nu gaseste sa incerce la plafar....nu ma asteptam sa gasesc acolo.
bradraqua ramane sa vad doar discusii ca sarea am vazut cum arata acum smile) e alba

OK, am inteles! Discusii ii poti vedea oricind, in fiecare zi dupa ora 19, zona Billa (Dr. Taberei)

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: sare neiodata

un nr de tel pe privat ca sa pot suna inainte...

19

Re: sare neiodata

paulteroristu A scris:

un nr de tel pe privat ca sa pot suna inainte...

0722.612.280

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

20

Re: sare neiodata

sare fara iod se gaseste in locatiile Plafar Centrofarm http://revistaplafar.ro/reteaua_plafar.html
nu stiu daca au mai multe sortimente da sigur au sare guerande http://www.sare-guerande.ro/