21

Re: Red Dragon HM

super tari...pacat ca n-am cum sa iau niste pui de la tine:)

22

Re: Red Dragon HM

Multumesc Cezara! Bafta si tie cu ramirezii! wink

@coupefx: de ce n-ai avea cum?

23

Re: Red Dragon HM

Hiii!
Fetele n-au nume?
Vai.. dar nu se poate asa ceva.. fa un concurs rapid de nasi! smile

Merita si ele.... doar participa si ele la inmultirea acvariilor tale.. smile

Eu oricum ma simt onorata de a fi nasa lui Bujorel, si n-as vrea sa fortez nota.. am deja o responsabilitate... smile
Sa-mi spui cand e ziua lui! smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

24 Editat de robertino (2010-05-25 17:45)

Re: Red Dragon HM

lol:lol::lol:

Au si fetele nume...nu le-am mentionat pentru ca nu sunt prea reusite...:( (Mutanta, Fomista si Femeia Memo) lol
Tocmai am editat postul cu poze cu numele fiecareia...
Bujorel are vreo 6 luni...deci prin Noimebrie va fi ziua lui. smile

Re: Red Dragon HM

Superbi! Absolut superbi! La capitolul betta ne-ai luat pe toti!

...greu cu pestii, dar mai greu cu oamenii...

26 Editat de Lucia (2010-05-25 22:29)

Re: Red Dragon HM

robertino A scris:

lol:lol::lol:

Au si fetele nume...nu le-am mentionat pentru ca nu sunt prea reusite...:( (Mutanta, Fomista si Femeia Memo) lol
Tocmai am editat postul cu poze cu numele fiecareia...
Bujorel are vreo 6 luni...deci prin Noimebrie va fi ziua lui. smile

Eu cand m-am uitat la numele baietilor si le-am comparat cu ale fetelor...
M-am gandit ca mai potrivit ar fi in loc de Mutanta: daca perechea e Ares.. sa fie Atena

Cea rosie.. In loc de Fomista... Lolita (daca ai citit cartea.... cu atat mai bine.. smile )

Si cea alba Narcisa.. ca e alba.. smile
Sau Regina Noptii.. ca e frumoasa foc.. smile

Acuma ramane la aprecierea ta, dar daca le vei schimba numele, vor trai mai mult! wink smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

27

Re: Red Dragon HM

Multumesc pentru urare. Auzi, sincer acum...de unde ai scos asa nume pentru fete?:)):))) originale, nu pot contesta, dar vorba Luciei, da`le nume in conformitate cu fizicul;)

Etiamsi omnes, sed non ego.

28 Editat de robertino (2010-05-25 23:36)

Re: Red Dragon HM

Mersi hard to please.

Pentru Lucia si Cezara:

Am si zis ca nu sunt reusite numele fetelor, de asta am preferat sa nu le mentionez...:|
I-am zis Fomista pentru ca mananca de rupe si e foarte lacoma...ar fi in stare sa sara din acvariu dupa mancare. smile
Femeia Memo pentru ca e perechea lui Memo...
Mutanta...hmm probabil ma gandeam la X-Men. smile

Recunosc, numele sugerate de Lucia sunt MULT mai dragute hehe smile, dar m-am obisnuit sa le deosebesc cum le-am botezat eu. big_smile

29

Re: Red Dragon HM

hard to please A scris:

Superbi! Absolut superbi! La capitolul betta ne-ai luat pe toti!

Crezi  :omfg ? Si nu conteaza concurenta ci ajutorul. Cat stam fiecare cu ale noastre si nu impartasim din experienta noastra...tot degeaba ai si "esti tare".

Am citit cu ceva timp in urma niste fraze...: "Am invatat sa zburam, am invatat sa innotam, am invatat de tot si toate dar n-am invatat sa ne iubim ca fratii".

Asociatia italiana betta

http://www.aibetta.it/

30

Re: Red Dragon HM

Axa_io A scris:
hard to please A scris:

Superbi! Absolut superbi! La capitolul betta ne-ai luat pe toti!

Crezi  :omfg ? Si nu conteaza concurenta ci ajutorul. Cat stam fiecare cu ale noastre si nu impartasim din experienta noastra...tot degeaba ai si "esti tare".

Am citit cu ceva timp in urma niste fraze...: "Am invatat sa zburam, am invatat sa innotam, am invatat de tot si toate dar n-am invatat sa ne iubim ca fratii".

Ioana, cred totuși ca s-a întâmplat ceva, sa speram ca nimic neplăcut! Cosmin este un tip foarte comunicativ și jovial, însă de câteva luni bune nu a mai intrat !

31

Re: Red Dragon HM

Buna pelly smile. Nu ma adresam lui Cosmin. Mi-ar parea rau sa nu fie ceva ok  neutral ! Sper sa nu se fi plictisit...
Mie concurenta loiala imi place dar imi place sa impartasesc bune si rele.

Asociatia italiana betta

http://www.aibetta.it/