1

Subiect: gafe si minuni

Acum o saptamana ma 'plangeam' ca am facut o gafa f mare si anume am taiat cu foarfeca o planta separand-o in doua si lasand radacini si la una si la cealalta.Am primit un raspuns cert: planta va muri dar MINUNE  s-a dezvoltat intr-o saptamana mult mai bine ca inainte i-a dat si frunze noi .Deci si in acvaristica exista mici minuni atunci cand gresim fara intentie ni se da o sansa

laura-rac

Re: gafe si minuni

La minuni in acvaristica pot spune ca ieri facand curat pe sub acvariu am vazut un ghivecel unde avea putina apa statuta deoarece era pus intr-un vas mai mare ca el si apa baltea, iar acolo aruncasem eu resturi de cardamina lyrata care surpriza a `scos capul` prin trei firicele indreptandu-se spre lumina... smile In acel ghivecel am gasit un intreg ecosistem - datorita apei statute aparusera tot felul de vietati, dar l-am pus la geam sa aiba planta lumina si au disparut toti, dar planta sper sa mearga bine tongue

Noi nu mostenim acest pamant, il imprumutam de la copiii nostri.

Re: gafe si minuni

laura A scris:

Acum o saptamana ma 'plangeam' ca am facut o gafa f mare si anume am taiat cu foarfeca o planta separand-o in doua si lasand radacini si la una si la cealalta.Am primit un raspuns cert: planta va muri dar MINUNE  s-a dezvoltat intr-o saptamana mult mai bine ca inainte i-a dat si frunze noi .Deci si in acvaristica exista mici minuni atunci cand gresim fara intentie ni se da o sansa

ei, norocul incepatorului Laura se mai intampla, dar nu iti mai recoman si a doua oara, sti cum este ulciorul nu merge de multe ori la apa.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

4

Re: gafe si minuni

Stiu ca nu trebuie sa mai repet "experimentul'' cu planta.:).Cand se vor mai intampla mici 'minuni' voi mai scrie aici.

laura-rac

5

Re: gafe si minuni

laura eu zic ca data viitoare sa tai planta in 4  poate  nu se stie:lol::lol::lol::lol:

este un lucru foarte important sa sti sa respecti