Subiect: surface skimmer

deci eu mi-am facut unul acasa. am uitat sa mentionez ca nu se regleaza automat si cateodata mai prinde aer. dar suprafata apei e impecabila. pacat ca a trebuit sa fac video cu webul, dar o sa incerca o varianta mai detaliata data viitoare
am mai uitat sa mentionez ca filtrul e intors invers (urmariti si o sa va  dati seama despre ce e vorba)

http://tinypic.com/m/adjl20/4

2

Re: surface skimmer

cat te=-a costat pe tine smecheria asta ??? produci si in serie ?? eu ma bag daca este. big_smile

3

Re: surface skimmer

Interesanta instalatie, filtrul cred ca e ca al meu din acvariul mic, nu scoate zgomot daca e intors invers ?

4 Editat de bogdan666 (2010-05-27 09:24)

Re: surface skimmer

o sa fac inca un video cu el scos afara asa mai pe explicate dupa ce vin de la servici
si nu scoate zgomot
si nu produc nici in serie tongue

Re: surface skimmer

eu am reusit sa fac unul care se regleaza si pe nivelul apei si pe debitul pompei smile...pun un video diseara daca am timp!

Fii natural !

6

Re: surface skimmer

Te doare bila ce mai inventeaza romanu' tongue

7

Re: surface skimmer

daca tot inventati chestii dina stea luati si faceti poze rand pe rand. asa nu [rea pricep. eu sunt mai greu de cap.

Re: surface skimmer

Imi pare rau dar am ramas fara acumulatori la camera foto... nu se mai incarca deloc!!! maine imi cumpar alti acumulatori si fac niste poze impreuna cu ceva explicatii si poate apar inspiratiile:)

Fii natural !

Re: surface skimmer

sincer si eu is curios cum se regleaza. si inspiratiile o sa vina ca doar suntem romani. big_smile

Re: surface skimmer

Acumulatori nu am gasit:( insa am facut un desen in paint. (scuzati mazgaleala)
Cine nu intelege principiul sau altceva poate sa intrebe big_smile

Fii natural !

11

Re: surface skimmer

cat costa sa imi faci si mie unul ??:P

Re: surface skimmer

daca ne prind nemtii ne impusca pe toti cu mine in frunte lol:lol::lol:  lasand gluma deoparte suna interesant

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

13

Re: surface skimmer

acvariidevis A scris:

daca ne prind nemtii ne impusca pe toti cu mine in frunte lol:lol::lol:  lasand gluma deoparte suna interesant

de ce ?? este patentul lor sau cum ?

Re: surface skimmer

Exista si patent pe principiu!

Fii natural !

15 Editat de Alexandrovici (2010-06-03 01:12)

Re: surface skimmer

Am vrut sa fac eu pt ca, credeam ca sunt primul care s-a gandit la asa ceva big_smile

Fii natural !

16

Re: surface skimmer

acvariidevis A scris:

daca ne prind nemtii ne impusca pe toti cu mine in frunte lol:lol::lol:  lasand gluma deoparte suna interesant

asta ar face romanii daca ar fi patentul lor, nemtii probabil ne-ar premia wink

Re: surface skimmer

am facut si un video...daca vreti sa vedeti il urc pe youtube

Fii natural !

Re: surface skimmer

Se pare ca nu sunt foarte multi oameni interesati de "home made" ...

Fii natural !

19

Re: surface skimmer

stii cum este ideal sa faci ?? sa faci poza la fiecare parte de lucru. asa din mare nu imi dau seama. insa daca ai pune niste poze exact cu fiecare operatie si eu as incerca sa fac unul. pana una alta poti pune filmul.

Re: surface skimmer

http://www.youtube.com/watch?v=1EINLkmKSJg       Poate o sa intelegi ceva din asta!

Fii natural !