21

Re: Acvariu 500 plantat

20

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

22

Re: Acvariu 500 plantat

Eu am vazut acvariul live! Arata superb si este dotat tehnic cu tot ce se poate...!

23

Re: Acvariu 500 plantat

ciprian01 A scris:

Eu am vazut acvariul live! Arata superb si este dotat tehnic cu tot ce se poate...!

Multumesc mult, din partea ta suna ca si cind am trecut un examen dificil! smile

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

24

Re: Acvariu 500 plantat

Razvan 35 A scris:

E beton. Totul e fain. Pestii, Pantele, Culoarea nisipului...   Ar arata mai fain cu o folie neagra pe fundal decat albastra.  Ce nisip ai sau ce ai pe jos ?

"Pe jos" este Volcanit + Natalit + Bonalit

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

25

Re: Acvariu 500 plantat

bradraqua A scris:
ciprian01 A scris:

Eu am vazut acvariul live! Arata superb si este dotat tehnic cu tot ce se poate...!

Multumesc mult, din partea ta suna ca si cind am trecut un examen dificil! smile

smile
Ei...nici chiar asa...! Dar ce e frumos, e frumos! Si este!

26

Re: Acvariu 500 plantat

Corect ,imi place cum arata pe deasupra e si curat! Bravo Radu!
Cu ritmul de crestere la discusi va fi mai dificil,da cu putin noroc se vor dezvolta bine

Re: Acvariu 500 plantat

felicitarile mele pt. acvariu

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

28

Re: Acvariu 500 plantat

Domn' profesor toata cinstea! Radule am o curiozitate...cat de mari sunt pestii? (discusii desigur)

29 Editat de Lucia (2010-05-30 23:02)

Re: Acvariu 500 plantat

Abia am asteptat sa ne arati minunatia....
Nu pot sa spun.... decat umilele cuvinte.. extraordinar de frumos!

Multa sanatate, bucurii si numai impliniri! smile

Sa-mi spui si ce nume au pestisorii... adica Dscurile de aur? (phiii ce bogat esti! lol )
Cati ai acolo?
Cred ca e o clasa intreaga...
smile smile smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

30 Editat de Baracuda (2010-05-31 10:20)

Re: Acvariu 500 plantat

narcis.b A scris:

Corect ,imi place cum arata pe deasupra e si curat! Bravo Radu!
Cu ritmul de crestere la discusi va fi mai dificil,da cu putin noroc se vor dezvolta bine

Multumesc pt. aprecieri! Cit despre ritmul de crestere, nu ma deranjeaza daca va fi mai lent, eu nu ma grabesc, incet dar sigur! lol
P.S. Ce ai vrut sa spui cu: "pe deasupra e si curat"?

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

31

Re: Acvariu 500 plantat

acvariidevis A scris:

felicitarile mele pt. acvariu

Multumesc, nu am de ce sa ascund ca forumul si site-ul "acvariidevis" contribuie din plin la formarea si evolutia fiecaruia din noi.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

32 Editat de Baracuda (2010-05-31 10:37)

Re: Acvariu 500 plantat

pelly67 A scris:

Domn' profesor toata cinstea! Radule am o curiozitate...cat de mari sunt pestii? (discusii desigur)

Multumesc Paul! Discusii sunt de doua dimensiuni: in jur de 10 cm si in jur de 5 cm. Sper ca ai remarcat cele doua Barclaya, din care una intreaba cam des de tine... lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

33 Editat de Baracuda (2010-05-31 10:42)

Re: Acvariu 500 plantat

Lucia A scris:

Abia am asteptat sa ne arati minunatia....
Nu pot sa spun.... decat umilele cuvinte.. extraordinar de frumos!

Multa sanatate, bucurii si numai impliniri! smile

Sa-mi spui si ce nume au pestisorii... adica Dscurile de aur? (phiii ce bogat esti! lol )
Cati ai acolo?
Cred ca e o clasa intreaga...
smile smile smile

Multumesc mult Lucia! Stiu ca in curind vei avea si tu un acvariu de invidiat, chiar daca acum poate nu crezi asta. Pestii nu au nume, astept sa mai creasca si sa-si manifeste personalitatea. Oricum vor purta numele citorva colegi de pe forum, va fi greu, nu sint decit 8 iar cei care "ma inspira" sunt mult mai multi. smile

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

34

Re: Acvariu 500 plantat

Imi place acvariul! Frumos plantat, iar locuitorii sunt si ei simpatici.
Interesanta treaba cu viitoarele nume ale discusilor. smile Poti boteza si ancistrusii...in felul asta vei putea folosi numele mai multor colegi de forum. big_smile

35

Re: Acvariu 500 plantat

robertino A scris:

Imi place acvariul! Frumos plantat, iar locuitorii sunt si ei simpatici.
Interesanta treaba cu viitoarele nume ale discusilor. smile Poti boteza si ancistrusii...in felul asta vei putea folosi numele mai multor colegi de forum. big_smile

Multumesc! Nici ideea botezarii ancistrusilor nu e rea dar n-as vrea sa ierarhizez simpatiile fata de colegii pe care-i admir. smile

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

36 Editat de robertino (2010-05-31 11:23)

Re: Acvariu 500 plantat

Ok atunci...sunt sigur ca le va gasi Lucia si lor cate un nume. smile

37

Re: Acvariu 500 plantat

Felicitari !!! ma tot uit la poze de ieri de cand ai postat, non-comment.
Este superb, nu pot decat sa vreau si eu unul la fel de frumos.
Ce sa mai.....acvariu-scoala,  material didactic pentru toata lumea hmm

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

38

Re: Acvariu 500 plantat

Andi66 A scris:

Felicitari !!! ma tot uit la poze de ieri de cand ai postat, non-comment.
Este superb, nu pot decat sa vreau si eu unul la fel de frumos.
Ce sa mai.....acvariu-scoala,  material didactic pentru toata lumea hmm

Multumesc mult! smile Obiectivul nu a fost "acvariu scoala", ci asa cum am spus si la editia a VIII a, a concursului, am urmarit realizarea unui set-up interesant si viabil, care "sa traiasca" si dupa sedinta foto (prietenii stiu de ce...) wink

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

39

Re: Acvariu 500 plantat

FELICITAR !!!!!
ai cu ce sa te mindresti, ai niste plante excelente. asaceva am vrut si eu dar am gresit dimensiunile si este prea inalt (57 cm) si lumina nu ajunge pina la plantele de jos si de acea l-am populat cu ciclide africane. tot ma bata gindul sa fac un alt acvariu optim pt a fi plantat.
ica odata FELICITARI ESTE SUPER!!!!!:):):)

40

Re: Acvariu 500 plantat

bradraqua A scris:
Andi66 A scris:

Felicitari !!! ma tot uit la poze de ieri de cand ai postat, non-comment.
Este superb, nu pot decat sa vreau si eu unul la fel de frumos.
Ce sa mai.....acvariu-scoala,  material didactic pentru toata lumea hmm

Multumesc mult! smile Obiectivul nu a fost "acvariu scoala", ci asa cum am spus si la editia a VIII a, a concursului, am urmarit realizarea unui set-up interesant si viabil, care "sa traiasca" si dupa sedinta foto (prietenii stiu de ce...) wink

Stiu si sunt perfect de acord cu afirmatia. Cat despre munca, ea da rezultate intotdeauna iar in cazul de fata cu mult succes si cu bonus. Totul a iesit super si mai ales si cu satisfactia ca ceea ce era de demonstrat.....

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771