1 Editat de BeTTa (2009-06-07 12:03)

Subiect: Acvariul meu

Sa va spun despre acvariile facute de mine:
Acvariu comunitar 70 litri,maternitate 30 litri,altele de 15 si de 10 litri.
Pesti: 3 Betta Splendens,2 Hemigrammus Ocellifer,2 Scalari,6 Corydoras,1 Ancystrus,2 kuhli,15 cardinali,1 pomaceea......
Pentru decor plante si pietris:
Plante:Energia Densa,Nomaphila Stricta.
Pietrisul este de la petshop (alb).



Multumesc anticipat.

You can't change the world ...But you can make a difference hmm

2

Re: Acvariul meu

Bine ai venit printre noi.Asteptam poze.O ZI BUNA

laura-rac

Re: Acvariul meu

bine ai venit,
asteptam poze cu toate acvariile pentru a te ajuta sfaturi si idei big_smile

bine inteles daca vrei tongue

Re: Acvariul meu

Laura, eu sunt din Constanta, am o propunere de colaborare legat de acvaristica, daca te intereseaza asta e id meu: fanctc sau mail la fanctc@yahoo.com

Din tot ce am, cel mai scump lucru nu costa nimic...

5

Re: Acvariul meu

Daniel, discutam pe mess,ok?

laura-rac

Re: Acvariul meu

te astept

Din tot ce am, cel mai scump lucru nu costa nimic...

7 Editat de BuBu (2009-02-23 21:39)

Re: Acvariul meu

Betta vino in Braila(ca nu e mult) duminica daca vrei si te duc eu sa iti procuri plante tot ceti trebue sa ai bani! tongue tongue
Cat depre acvariu e dragut!poate ai putea sa muti incalzitorul intr-un colt ca asa e inestetic si intradevar cu ai zis si tu inca cateva plantute nu ar strica!

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

8

Re: Acvariul meu

BuBu , aduce plante si aici da odata pe luna cel mult.....si cand aduce ...parca zici ca aduce aur lol:lol::lol:se dau asa repede ...si cand ma duc si eu mai gasesc cateva cioturi dau si pe alea o gramada de bani.
Asta e poate prind si eu luna asta ceva luna viitoare altceva lol:lol::lol:
Pana la anu imi fac si eu acvariu pe placu meu tongue

You can't change the world ...But you can make a difference hmm

Re: Acvariul meu

Cred ca mai poti pune cateva plante fara sa iti faci griji ca sunt prea dese. lol:lol::lol::lol:

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

10

Re: Acvariul meu

BeTTa A scris:

Acvariu meu cu bettanuL :X

superb 'bettanul' tau!!! dar,,ce ar fi sa mai adaugi niste plante?parerea mea!ffffff frumos betta ai!

Re: Acvariul meu

cat timp trebuie lasata apa intr-un acvariu de 200 de litri inainte de a pune pesti inauntru?

Re: Acvariul meu

MARIUS200L A scris:

cat timp trebuie lasata apa intr-un acvariu de 200 de litri inainte de a pune pesti inauntru?

Bine ai venit printre noi, speram ca aici sa gasesti toate informatiile de care ai nevoie.
Indicat 5-7 zile insa am o rugaminte la tine, sa deschizi un topic nou.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

13 Editat de BeTTa (2009-06-07 12:04)

Re: Acvariul meu

bettanuL smile Tin sa precizez k ieri mia murit BeTTanuL sad( sad( sad( sad(

You can't change the world ...But you can make a difference hmm

14

Re: Acvariul meu

Astazi am mai adaugat acvariului meu 15 cardinali(tanichthys albonubes)...4 corydorasi...2 kuhli...1 pomaceea big_smile:D

You can't change the world ...But you can make a difference hmm

Re: Acvariul meu

Marius,

Chiar si dupa 7 zile de ciclat, acvariul nu are coloniile de bacterii formate bine. Se recomanda sa bagi pestii treptat. Sanitarii in prima perioada. Ii lasi cateva zile in care monitorizezi constant starea lor si calitatea apei.

La mine a durat mai bine de o luna jumate pana in filtru s-au format bine bacterile. Daca nu este format filtrul, e posibil sa patesti ca mine. Nu au fost descompuse corespunzator "mizerile" din acvariu si te trezesti ca ai un nivel al nitratilor pana in tavan.

Iti recomand sa nu bagi foarte multi pesti la inceput, sa sifonezi constant mizerile din acvariu si sa nu exagerezi cu mancarea.

16

Re: Acvariul meu

.....................

You can't change the world ...But you can make a difference hmm

17

Re: Acvariul meu

nu se vede clar sad

You can't change the world ...But you can make a difference hmm

18

Re: Acvariul meu

WoW ai kuhli ? de unde dumnezeu i-ai luat ka-s cei mai ciudati pesti de acvariu pe care i-am vazut neutral

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

19

Re: Acvariul meu

aqua A scris:

WoW ai kuhli ? de unde dumnezeu i-ai luat ka-s cei mai ciudati pesti de acvariu pe care i-am vazut neutral

Daca tie ti se par kuhli ciudati atunci ce pare ai de acestia http://picasaweb.google.com/vsemeniuc/A … 1538390626

Natalie Cardone "Hasta Siempre - Comandante Che Guevara"

20

Re: Acvariul meu

Ce dumnezeu mai e si cu orasul asta k de cand umblu in pet shopuri dekt un beta am vazut pana acuma sad:(:(

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise