41

Re: Proiecte de amenajari interioare

robertino A scris:

Am trimis poza si pe mail, dar nu stiu daca a ajuns la tine...nu apare la trimise la mine.
Pun linkul si aici: http://img405.imageshack.us/img405/4246/photo0399r.jpg.
Nu e rezoluita prea buna, din cate mi-aduc aminte e facuta cu telefonul poza, dar am vazut ca salvata in calculator, si apoi marita in windows photo viewer de exemplu, detaliile se vad destul de clar.
Sper sa fie ok. smile

mai ce frumos esti! smile...pacat ca nu merge link-ul

42 Editat de robertino (2010-06-10 14:15)

Re: Proiecte de amenajari interioare

De la "." dupa jpg nu mergea link-ul...l-am editat si acolo.
Asta este: http://img405.imageshack.us/img405/4246/photo0399r.jpg

Eram cu viermusi in mana...deh...la peste. smile) Boaba de porumb cu aroma de capsuni si 3 viermusi mai exact. smile

43

Re: Proiecte de amenajari interioare

L-am primit si pe e-mail wink

44

Re: Proiecte de amenajari interioare

Dane.. dar ce plin de surprize esti..

Nota 10!

Keep on Walking! smile)

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

45

Re: Proiecte de amenajari interioare

"Keep on Walking! smile)"...a zis Lucica...adica da-i pe gat un johnnie lol

46

Re: Proiecte de amenajari interioare

Si ce? smile lol Crezi ca nu ar desena la fel de bine? lol

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

47

Re: Proiecte de amenajari interioare

Lucia A scris:

Si ce? smile lol Crezi ca nu ar desena la fel de bine? lol

incerc si eu marea cu degetu'...ultima data mi-a zis ca bea doar suc! smile

48

Re: Proiecte de amenajari interioare

Sucul poate sa fie si cu vodka...:)

49

Re: Proiecte de amenajari interioare

De la o simpla incurajare.. lol

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

50

Re: Proiecte de amenajari interioare

...da, o dam in baute. smile)

PS: oare exista vreun topic fara off-topic? lol

51

Re: Proiecte de amenajari interioare

robertino A scris:

...da, o dam in baute. smile)

PS: oare exista vreun topic fara off-topic? lol

Nu !!! Tocmai asta e farmecul forumului, in momentul in care dispar offtopicurile eu mi-am sters contul aici sau postez din an in paste, cum fac pe celelalte forumuri dictatoriale.

Lucia, merci fain. Keep walking
...apropo de asta, astazi am avut prilejul de a sta de vorba cu doi romani importanti. Unul din ei se numeste Constantin Lacatusu, pentru cine nu stie, a fost primul roman care a ajuns pe Everest. Tocmai s-au intors din Groenlanda dintr-o expeditie care a durat 37 zile, in care au parcurs 650 km.
Mai multe detalii aici : http://www.lacatusu.ro/

52 Editat de kokos (2010-06-11 16:38)

Re: Proiecte de amenajari interioare

avatar> cu ce program de randare lucrezi?..... acum din lipsa de activitate la nivel turat am de gand sa-mi fac niste reamenajari prin casa de exemplu:

garajul pe care nu-l folosesc si care are o conexiune easy cu casa vreau sa-l impart in doua 35% depozitare si restul dining (dimensiuni 3300 x 3000 poate ai o idee)

zona actuala de dining (integrat oarecum in living) se va transforma intr-o zona de lounge....

idei?

?

53

Re: Proiecte de amenajari interioare

3d Max 2010. Primul proiect mai indraznet la care am lucrat a fost o casa mare, care in final s-a schimbat radical, printre altele garajul a fost transformat in bucatarie si loc de luat masa. Imi e greu sa-mi imaginez acum cum arata spatiul de care vorbesti, mai mult de atat fara macar o poza nu-mi pot da cu parerea.

Re: Proiecte de amenajari interioare

....no comment....chiar ai talent! ....

...greu cu pestii, dar mai greu cu oamenii...

55 Editat de Avatar (2010-06-15 19:11)

Re: Proiecte de amenajari interioare

hard to please A scris:

....no comment....chiar ai talent! ....

Multumesc frumos.

Am mai muncit ceva intre timp:

http://img18.imageshack.us/img18/2540/var02.jpg

http://img96.imageshack.us/img96/8537/002nfs.jpg

56

Re: Proiecte de amenajari interioare

Wow.. no comment. Imi plac la nebunie, ai un talent neinchipuit, Doamne cat regret ca nu am vorbit cu tine cand am redecorat. De unde atata imaginatie? Eu n-as putea nici o piatra sa o mut din stanga in dreapta fara sa o dau in bara si tu creezi opere de arta dintr-o  camera aparent banala cum e baia. felicitari!

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

57 Editat de Avatar (2010-06-15 19:24)

Re: Proiecte de amenajari interioare

Ma flatezi ...cu toate ca imi place cum ai ales cuvintele  lol hai mai Ale ca sunt destule imagini pe net, de unde te poti inspira, si munca de designer presupune muuuulta inspiratie, si ceva imaginatie e drept, rabdare si talent...asta in cele din urma, talentul se  dobandeste prin experienta smile
Multumesc.

58

Re: Proiecte de amenajari interioare

Avatar A scris:

Ma flatezi ...cu toate ca imi place cum ai ales cuvintele  lol hai mai Ale ca sunt destule imagini pe net, de unde te poti inspira, si munca de designer presupune muuuulta inspiratie, si ceva imaginatie e drept, rabdare si talent...asta in cele din urma, talentul se  dobandeste prin experienta smile
Multumesc.

Surse de inspiratie nu zic ca nu exista, dar pentru mine sunt cam 0  lol  eu sa am rabdare?? ma mira ca am ajuns "acvarista" la cat de multa rabdare am. Ai o munca superba, sa nu te mai prind vreodata ca esti suparat din cauza firmelor cu care lucrezi, ele au de pierdut, nu tu wink Cu talentul  te nasti, este un dar, el doar se imbunatateste cu multa munca, pe care tu aparent o depui zilnic.

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

59 Editat de kokos (2010-06-16 11:00)

Re: Proiecte de amenajari interioare

allexya A scris:
Avatar A scris:

Ma flatezi ...cu toate ca imi place cum ai ales cuvintele  lol hai mai Ale ca sunt destule imagini pe net, de unde te poti inspira, si munca de designer presupune muuuulta inspiratie, si ceva imaginatie e drept, rabdare si talent...asta in cele din urma, talentul se  dobandeste prin experienta smile
Multumesc.

Surse de inspiratie nu zic ca nu exista, dar pentru mine sunt cam 0  lol  eu sa am rabdare?? ma mira ca am ajuns "acvarista" la cat de multa rabdare am. Ai o munca superba, sa nu te mai prind vreodata ca esti suparat din cauza firmelor cu care lucrezi, ele au de pierdut, nu tu wink Cu talentul  te nasti, este un dar, el doar se imbunatateste cu multa munca, pe care tu aparent o depui zilnic.

eu il inteleg cand este nervos pe firmele cu care lucreaza......la 11.00 am o intalniure cu unul  care ma aduce in praguuuuuuuuuuuuuul disperariiiiiiiiii, ajungem sa vb si cate 20 de minute despre 2 mm la montajul de piatra......austriecii astia nu au auzit de tolerante de produictie si montaj? ba au auzit! dar vor sa faca pe desteptii......acum cateva saptamani am asistat la o discutie intre doi constructori austrieci care nu stia ca vorbesc germana si mai ales chiar dialectul lor....ziceau: romanii astia habar n-au de nimic le dai 3 margele colorate si ai scapat de ei....... norocul meu ca-mi sunt subantreprenori....de atunci ii terorizez cu normativele lor austriece...sa lucreze frate ca-n Austria daca-s asa destepti.....

?

60

Re: Proiecte de amenajari interioare

kokos A scris:
allexya A scris:
Avatar A scris:

Ma flatezi ...cu toate ca imi place cum ai ales cuvintele  lol hai mai Ale ca sunt destule imagini pe net, de unde te poti inspira, si munca de designer presupune muuuulta inspiratie, si ceva imaginatie e drept, rabdare si talent...asta in cele din urma, talentul se  dobandeste prin experienta smile
Multumesc.

Surse de inspiratie nu zic ca nu exista, dar pentru mine sunt cam 0  lol  eu sa am rabdare?? ma mira ca am ajuns "acvarista" la cat de multa rabdare am. Ai o munca superba, sa nu te mai prind vreodata ca esti suparat din cauza firmelor cu care lucrezi, ele au de pierdut, nu tu wink Cu talentul  te nasti, este un dar, el doar se imbunatateste cu multa munca, pe care tu aparent o depui zilnic.

eu il inteleg cand este nervos pe firmele cu care lucreaza......la 11.00 am o intalniure cu unul  care ma aduce in praguuuuuuuuuuuuuul disperariiiiiiiiii, ajungem sa vb si cate 20 de minute despre 2 mm la montajul de piatra......austriecii astia nu au auzit de tolerante de produictie si montaj? ba au auzit! dar vor sa faca pe desteptii......acum cateva saptamani am asistat la o discutie intre doi constructori austrieci care nu stia ca vorbesc germana si mai ales chiar dialectul lor....ziceau: romanii astia habar n-au de nimic le dai 3 margele colorate si ai scapat de ei....... norocul meu ca-mi sunt subantreprenori....de atunci ii terorizez cu normativele lor austriece...sa lucreze frate ca-n Austria daca-s asa destepti.....

Imi suna tare italieneste ce ai povestit tu. La fel sunt si ei ca natie si cerinte. Daca vorbim despre astfel de firme/persoane gata, plec capul spasita, nu mai am nimic de spus. De multe ori era sa fac crima de om din cauza unor astfel de oameni. N-as mai suporta sa lucrez cu italienii nici daca as muri de foame. Dar aparent toti fac pe desteptii cand au de-a face cu romanii.

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....