1 Editat de ng3rsh (2010-06-09 23:25)

Subiect: Nano acvariul meu

Va salut cu respect , ma numesc Dragomir Andrei Alexandru si sunt din Pitesti si aici vreau sa va arat nano acvariul meu.

Id de mess ng3rsh1@yahoo.com
Cine doreste sa vb cu mine in particulara sa imi dea add si discutam big_smile va astept



-Dimensiuni:L40/l20/i25
-Filtrare:Filtru intern 300l/ora
-Lumina: 3 neoane de 8w T5
-Incalzitor 45W
-Substrat: pietrs marunt de 1-2 mm alb
-Plante:Cateva fire de Vallisneria 3plante echidorus micute , java moss, 4-5 pista, 2 tufe micute de Acorus calamus,Echinodorus tenellus, 7 8 fire Hemianthus micranthenoides,5 fire Hygrophila polysperma,si un lotus.
-Decor: 2 buturugi si cateva pietre albe
-Pesti:10 neoni,3 Halfsnavelbekje,2 micuti ancistrus
-Nevertebrate:20 red chery, 2 creveti Atyopsis moluccensis, 2 Macrobrachium , 10 Melanoides tuberculata+pui,1 pomacea.

..................................

2

Re: Nano acvariul meu

Bine ai venit! Pozele banuiesc ca sunt cele din site-ul tau?

3 Editat de ng3rsh (2010-06-09 22:24)

Re: Nano acvariul meu

Salut,da sunt si acelea doar ca ... am facut niste schimbari si noi achiziti.. vreau sa incep de la capat cu detaliile acolo nu prea am sc ce treb si nu aveam poze noi.... ereau de 2 3 luni pozele si vreau sa incep de acum cu prezentarea... dar sa ma ajutati daca vreti sa pun poze ... nu stiu cum sa o fac....

..................................

4

Re: Nano acvariul meu

Niste poze mai vechi.......

..................................

5

Re: Nano acvariul meu

aici apare si un colista dar.. nu mai face parte din acest acvariu ,cum spuneam pozele sunt vechi,

..................................

6

Re: Nano acvariul meu

aici cam la fel

..................................

7

Re: Nano acvariul meu

si aici tot asa big_smile

..................................

8 Editat de ng3rsh (2010-06-09 22:34)

Re: Nano acvariul meu

aici se vad si 2 sae care ..au crescut prea mari si i-am scos o sa ii inlocuiesc cu 2 otto daca.. gasesc...........si daca ma poate ajuta cineva cu 2 otto ..platesc:D nici o problema dar in Pitesti nu gasesc.


Diseara sau maine cel tarziu o sa pun poze noi dar astept pe cineva cu un cablu de date..sa le pot descarca..... vreau sa va cer si cateva pareri...si VA ROG SA IMI DATI SFATURI NU MA DERANJEAZA chiar ma bucur ca invat ceva de la cei mai experimentati,imi place sa invat, si chiar daca gresesc cu ceva sa ma criticati ca sa pot invata ceva.:D va multumesc

..................................

9 Editat de pelly67 (2010-06-09 22:36)

Re: Nano acvariul meu

Oto Otocinclus aveau la magazinul specializat din incinta Auckhan, cu numai cateva zile in urma! E bine sa suni inainte sa mergi pana acolo.
Dupa ce vei pune si poze mai bune din punct de vedere calitativ vei primi si sfaturi (critici)!...sa nu gresim la interpretare, nu? smile

10 Editat de ng3rsh (2010-06-09 22:36)

Re: Nano acvariul meu

Aici in Pitesti???? si pe langa asta m-ar interesa si niste creveti alte specii inafara de ce am eu in acv:D sau un crab dinala mic de apa dulce..si niste scoici la fel...de apa dulce .. big_smile:D:D:D stiti cumva unde pot gasi???

..................................

11 Editat de ng3rsh (2010-06-09 22:40)

Re: Nano acvariul meu

NU NICI O PROB SI CRITICI< LE ASTEPTTTTT , ca asa invat si eu:D:D:D

Si in legatura cu pozele... nu promit ca sunt de calitate superioara... dar.. incerc , cat mai bine si cat mai detaliat sa va multumesc pe toti..... ,dar macar sunt noi, tongue

..................................

12

Re: Nano acvariul meu

ng3rsh A scris:

Aici in Pitesti???? si pe langa asta m-ar interesa si niste creveti sau un crab dinala mic de apa dulce..si niste scoici la fel...de apa dulce .. big_smile:D:D:D stiti cumva unde pot gasi???

Da la tine in Pitesti! tipul de acolo (cel inalt) poate aduce insa negociaza cu ei ca trag niste preturi de iti trebuie distonocalm!

13 Editat de ng3rsh (2010-06-09 22:44)

Re: Nano acvariul meu

da am vazut... sunt scumpi... cam cat sa fie 1 Otocinclus?..
Si ma interesa niste plate ...care merg la un nano si nu au nevoie de co2... sau sa fac ,O BOMBA, CO2?????????

..................................

14

Re: Nano acvariul meu

ng3rsh A scris:

da am vazut... sunt scumpi... pai ..ce sa mai cam cat sa fie 1 Otocinclus?..

Golanasul ala de la magazin avea o comanda neridicata si vroia sa-i dea cu 20ron bucata!

15

Re: Nano acvariul meu

smile))) asta da pret..... ai reusit sa scoti mai bine tu ..ma refer la pret???? .....sper ca nu umplem aici forumu cu ,conversatiile noastre.....adik sper sa nus e supere admin-ul sau...restu\din partea mea mie imi comvine big_smile:D:D

..................................

16

Re: Nano acvariul meu

ng3rsh A scris:

smile))) asta da pret..... ai reusit sa scoti mai bine tu ..ma refer la pret???? .....sper ca nu umplem aici forumu cu ,conversatiile noastre.....adik sper sa nus e supere admin-ul sau...restu\din partea mea mie imi comvine big_smile:D:D

Aici nu se supara nimeni!...numai sa nu vorbesti prostii si s-o iei pe aratura! Despre pret....numai un nebun putea sa-i ia! In magazinul ala nu reusesti nimic!...totul "merge"uns smile am mai scris de el pe forum la sectiunea pet shopuri...cauta!

17

Re: Nano acvariul meu

Am facut cateva poze..cu un telefon...>digi-mobil< nu am avut rabdare...:D le pun deocamdata pastea...si revin cu altele de calitate mai bunicica big_smile:D

..................................

18

Re: Nano acvariul meu

Dulaiiiii

..................................

19

Re: Nano acvariul meu

big_smile:D:D

..................................

20

Re: Nano acvariul meu

smile:):):)

..................................