Re: acvariu din piatra neamt

big_smile

Re: acvariu din piatra neamt

Nu reusesc sa incarc de pe telefon pozele.

43

Re: acvariu din piatra neamt

nuu merlin...eu cand am postat mesajul ala aveam cam 50 de posturi pe acest forum si nu mai vazusem niciodata un betta smile...deci subiectul asta e demult...acuma intr-adevar,arata cam ramoliti deoarece mi s-a format si mie ochiul wink

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

Re: acvariu din piatra neamt

Nu stiu de ce nu incarca pozele...

Re: acvariu din piatra neamt

sad

46 Editat de bogdivaio (2010-03-24 21:25)

Re: acvariu din piatra neamt

descaraca pozele de pe telefon in calculator ,apoi cand vrei sa faci o noua postare,vezi ca ai in meniu butonul "rasfoire" sau "browse" si le incarci direct de la tine din calculator..bafta!

Re: acvariu din piatra neamt

Calculatorul are probleme la placa video, iar netul de pe telefon a luat-o razna.

Re: acvariu din piatra neamt

Mai incerc una.

Re: acvariu din piatra neamt

1

Re: acvariu din piatra neamt

2

Re: acvariu din piatra neamt

Mai incerc o poza

Re: acvariu din piatra neamt

sper sa reusesc sa postez poze.

Re: acvariu din piatra neamt

repet, imi cer scuze pentru calitatea imaginilor, pozele sunt facute si postate cu telefonul din motive de timp si probleme cu calculatorul.

Re: acvariu din piatra neamt

ultima incercare pe astazi.

55

Re: acvariu din piatra neamt

cred ca ti-au mai spus si colegi si ti-o repet:
- pietrisul e de granulatie prea mare
- o ciorba de pesti9:scalari,xipho,caras,betta,corydoras si asta numa ce am vazut din poza
- din cate am intels acvariul e de 50-60 de litri iar tu ai 3 scalari(pe langa o gramada de alti pesti) cand doar un scalar trebuie sa beneficieze macar de 50 de litri de apa
-anubias-ul de pe piatra e plin de alge
- pentru un caras ai nevoie minum de 60 de litri de apa
-incearca sa aranjezi cumva plantele alea,mai rareste din ele unde e cazul,da o forma acvariului

Cam astea le-am vazut eu in poza postata de tine si e putin trist parerea mea ca dupa atat timp nu ai reusit sa faci mai nimic in bine pentru acvariul tau...in concluzie am impresia ca ne-am racit toti gura degeaba!

Re: acvariu din piatra neamt

am redus numarul plantelor si al pestilor. as vrea sa raman cu scalarii si ancitrus (ventuzari). ce ar mai merge alaturi?

57

Re: acvariu din piatra neamt

m_ionut2007 A scris:

am redus numarul plantelor si al pestilor. as vrea sa raman cu scalarii si ancitrus (ventuzari). ce ar mai merge alaturi?

   De ce sa mai mearga ceva alaturi? Ai sansa sa faci un acvariu biotop pentru Scalari, eu zic sa profiti de ea!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: acvariu din piatra neamt

scuzama. de ce? poate par mai ciudat.
cu scalarii nu pot sa mai pun nimic in acvariu? capacitatea e de aproximativ 100 litri.

59 Editat de Baracuda (2011-02-04 14:43)

Re: acvariu din piatra neamt

m_ionut2007 A scris:

scuzama. de ce? poate par mai ciudat.
cu scalarii nu pot sa mai pun nimic in acvariu? capacitatea e de aproximativ 100 litri.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

60 Editat de Baracuda (2011-02-04 14:44)

Re: acvariu din piatra neamt

bradraqua A scris:
m_ionut2007 A scris:

scuzama. de ce? poate par mai ciudat.
cu scalarii nu pot sa mai pun nimic in acvariu? capacitatea e de aproximativ 100 litri.

   Stai linistit, esti mult mai putin "ciudat" decit altii! lol Am vrut sa spun ca, acvariul fiind de 100 l, in el poti tine in conditii optime maxim 4-6 Scalari, ar fi neindicat sa adaugi si alti pesti, inafara celor utilitari (sanitari). Si daca tot ai avea numai Scalari, poti face un acvariu biotop pentru ei. Ar fi o etapa superioara in activitatea ta de acvarist.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!