1 Editat de roxy_tafnoasa (2010-06-25 18:37)

Subiect: buna tuturor acvaristilor

buna,

ma numesc Anca si urmaresc de ceva vreme forumul dvs, sunt userul anka1968 pe celelalte site-uri, nu cred ca e determinant, asa cum o multime dintre voi au un user diferit de cel inscris pe site-ul in cauza, macar eu recunosc acest lucru... pt ca atunci cand eram mica imi doream sa ma cheme Roxy, uite ca azi mi-am implinit un vis...
Dupa cum unii dintre voi stiu, am discusi, 31 piese, dintre care 19 buc peste 12 cm... mai nou impreuna cu Robertino si Snakefishmike mi-am tras si 5 betta channoides, sunt fascinata de ei si doresc macrostoma in curand... apoi discusi salbatici
revin, detin niste discusi (ador sa-i  cresc de mici si sa-i fac uriasi, au nevoie de 50l apa fiecare pt a creste la dimensiune maxima), am peste 1.2 tone de apa, am inceput acvaristica de-abia in decembrie 2009 si din pacate/fericire am avut un singur discus pierdut, ingropat in spatele blocului...
iata si o poza cu o depunere a unei femele de albino (12 cm fara coada, varsta 7 luni) lateral se vede o pereche de TEFE (generatia F3, pesti 3A cu care voi incerca sa reprezint RO la Duisburg in 2010)... nu am bazine plantate, deci nu sunt spectaculoase, asa incat nu vreau sa va plictisesc cu imagini care nu sunt preferate de ochii unui acvarist.
http://i50.tinypic.com/2daj0w5.jpg
multumesc pt timpul acordat,
anca

niciodata nu spune niciodata

2 Editat de Avatar (2010-06-25 18:14)

Re: buna tuturor acvaristilor

Buna Anca sau Roxy(cum preferi) si bine ai venit !

Poza n-a intrat din pacate, mai incearca. Din decembrie 2009 am inceput si eu cu acvaristica, daca are vreo relevanta si iata-ma azi, la fel de pasionat sau chiar mult mai pasionat decat la inceput.

Sanatate tie si pestilor tai.

Re: buna tuturor acvaristilor

Bine ai venit! smile

4

Re: buna tuturor acvaristilor

Bun venit!...destul de razboinic numele de user wink  :sok

Re: buna tuturor acvaristilor

Bine ai venit printre noi! :acv

Re: buna tuturor acvaristilor

...scuze, acum am reusit s-o adaug (poza)... legat de adjectivul din numele userului, asa mi se spunea cand eram mica...o reminiscenta din ceea ce eram atunci posibil sa mai existe

niciodata nu spune niciodata

Re: buna tuturor acvaristilor

Bine ai venit!!

Adevarata ignoranta nu este absenta cunoasterii, ci refuzul de a o dobândi.
Ignoranta nu este inocenta, ci pacat.

Re: buna tuturor acvaristilor

Bine ai venit big_smile, mult respect pentru ambitie  :sok

Re: buna tuturor acvaristilor

Bine ai venit printre noi  wink  ....Sa te ajut si eu cu ceva  big_smile

http://i50.tinypic.com/2daj0w5.jpg

Re: buna tuturor acvaristilor

bitanu A scris:

Buna "Roxy-girl"! Poze?!  :crap

poza e ceva mai sus postata de bogdivaio sau in "corpul" prezentarii mele, aceeasi poza unde ai un link spre tinypc

multumesc pt interes si pt primire
anca

niciodata nu spune niciodata

11

Re: buna tuturor acvaristilor

Bine ai venit! smile

Multa sanatate si bucurii!

De asemenea mult succes la Duisburg! smile
Sa bati nemtii sa nu se vada! smile

Numai bine! smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

12 Editat de puiutu (2010-06-26 15:42)

Re: buna tuturor acvaristilor

Buna, Anka.
Noi ne stim prea bine.
Bine-ai venit printre noi! :smoke

13

Re: buna tuturor acvaristilor

salut si bine ai venit. ape limpezi si discusi grasi.

Re: buna tuturor acvaristilor

buna si multumesc pt primire, percum si pt incurajari... referitor la Duisburg, e greu sa batem nemtii chiar si in materie de discusi, volumul investitiilor lor in pesti de calitate este cel mai mare din Europa, dar ubeori se spune ca "buturuga mica rastoarna caru' mare"... la o competitie e important sa participi, este prima participare a RO, este vorba de imaginea tarii, oricum voi avea nevoie de voturile voastre pe internet la discusii pe care-i voi prezenta, la momentul potrivit voi posta link-ul pt voting...
Cei 2 tefe pe care-i am sunt proveniti de la un campion mondial in salbatici, anume Ralf Battenberg, tot neamt... dar un f bun prieten

niciodata nu spune niciodata

15 Editat de roxy_tafnoasa (2010-06-26 15:01)

Re: buna tuturor acvaristilor

buna ziua,

pt ca nu am timp sa lecturez regulamnetul dvs, doresc sa stiu de ce am reputatie -1, de la cine si pt ce, pe okazii am 377 de pozitive in 2 ani, 3 neutre primite in prima luna de la fiintarea pe acel site, unul total nejustificat, deci am cunmparat de peste 10.000 euro produse si am fost multumita, iar vanzatorii si-au vazut banii. Sincer intotdeauna imi asum actiunile, cand spun ceva asa este, nu ma cramponez de nicio suma de bani pt ca nu am de ce, dar nici sa primesc niste MINUSURI fara justificare sau drept la replica nu e corect.
multumesc pt sprijin,
anca

fac o rectificare, user-ul de la care am luat turbofilter-ul 1100 si acvariu de 38l se numeste CR8OR, imi cer scuze, m-a lasat memoria, mega-ton a fost o confuzie... de la maya am luat acel decor Juwel, nu gresesc asta, am cerut nr lui de tel la acel moment de la un prieten comun.
Daca este nevoie pt reputatie doresc acestor 2 useri sa le adaugati o bila alba din partea mea, merita.

niciodata nu spune niciodata

16

Re: buna tuturor acvaristilor

anca sau roxy, stai linistita. cu treaba cu reputatia m-am confruntat si eu, pe alte forumuri recunosc. nu aici, dar m-am lecuit. chiar nu conteaza pentru mine reputatia. nu cred ca o sa afli vreodata cine te-a votat negativ si nici macar de ce. eu n-am aflat.

"Iar cind noi nu vom mai fi....vor fi altii"

Re: buna tuturor acvaristilor

buna Bobi,
defapt servus, ca suntem consateni, am avut o familie in Cluj vecini, Crisan, proveneau din Gherla, dl era comisar in politie, nu stiu ce anume invartea...pt mine e importanta reputatia, foarte importanta, eu am muncit ani de zile ca sa ajung aici, mi-am castigat un statut prin ani de munca, prin dormit in parcari in strainatate ca sa pot intra sa dau un examen, deci reputatia unui om nu e normal s-o atace un NECUNOSCUT, este normal sa stiu cine m-a votat negativ si de ce. Transparenta trebuie sa faca parte din viata noastra, daca dorim s-o schimbam in bine, daca nu ramanem cu complacerea.
Pai facem altfel, desi nu stiu cum dar dau minusuri la toata lumea, ce-as castiga, de ce-as face-o? Nu am facut niciun rau nimanui, nici pe acest site si nici pe altele, am facut donatii in acvaristica atat cat mi-am permis, am niste discusi cu care NU SE POATE MANDRI NIMENI IN ROMANIA, o spun cu toata raspunderea, doresc sa reprezint RO la un campionat mondial, pe banii mei, adica vreau pt prima data in istoria Duisburg-ului sa se auda de RO, iar eu primesc MINUSURI?
Cred ca locul meu e departe de unii dintre voi, cred ca trebuie sa reprezint Elvetia si nu Romania, imi e rusine ca sunt romanca si fara a face vreun rau cuiva, fara a fura, insela, a vinde vreo donatie sunt injosita fara a cunoaste macar de catre cine. Asa sa ne ajute Dumnezeu!

niciodata nu spune niciodata

18

Re: buna tuturor acvaristilor

anca stai linistita. ti-am inteles revolta. familia crisan locuieste la 50 metri de mine in gherla:).... bine, nu suntem prieteni dar ne cunoastem

daca tot am inceput sa iti impartasesc din experianta mea, ti-o spun pina la sfirsit. repet, eram pe un alt forum si discutam despre un substrat nutritiv in cotradictriu cu un alt coleg din germania. in timpul discutiei imi apare - la reputatie. si intreb si eu ca si tine, mai dar dc?
raspunde colegu din germania: eu n-am facut nimic. imi cer scuze. n-am citit atent ce ai spus, tu ai dreptate, bla bla. bine zic eu, am dreptate dar cu reputatia cum ramine?
nu stiu zice neamtul. intreb si eu ca boul un admin: mai fratilor cine si dc m-a votat cu minus?
ghici raspunsul: alte puncte cu minus. si motivarea lui: prea multe comentarii.

eu zic ca te pot aprecia cu adevarat cei care te cunosc. in rest, i dont give a damn shit..

"Iar cind noi nu vom mai fi....vor fi altii"

19

Re: buna tuturor acvaristilor

roxy dragoste te rog nu te mai lauda cu performantele tale ca deja mi-e lehamite...suntem pe un site de acvaristica nu de matrimoniale!!!...reprezinta ce tara vrei tu chiar si Uganda dar fi mai modesta ca mai bine ti-ar sade,zau asa  :fok

P.S.eu ti-am dat minus la reputatie si iti mai dau unul chiar acum pana iti revii  :pls

Re: buna tuturor acvaristilor

inseamna ca o cunosti si pe Alexandra (unica fiica si o frumusete de fata!) si ca atunci cand am fost la Gherla probabil am trecut pe langa casa ta... ce mica e lumea...
Consider ca orice actiune trebuie sa ne-o asumam, daca doresc sa spun ceea ce nu-mi convine despre un user sa-i spun franc in fata, nu sa-i dau niste minusuri pt ca nu  i-a placut ultimul rand editat sau ca nu mi-a placut ca e femeie sau ca ... hai sa ne spunem verde-n fata cand dam un MINUS si sa argumentam de ce, nu trebuie sa ne ascundem. Propun altceva, ca persoanele care mi-au dat acele -, sa vina la mine si sa merg si eu la ele, sa filmam ceea ce tine de domeniul acvaristic, cu martori ai acestui site si daca EI/ELE merita o reputatie peste ceea ce detin eu in bazine, imi fac mea culpa PUBLIC PE ACEST FORUM, ba chiar eu le ofer 1000000 de bile albe de drept acestora, pana atunci, scuze, cine ce reputatie are si de ce?! suntem pe un site cu si despre pesti...sau ma-nsel?
Nu cer apreciere ci doar respect. Multumesc

niciodata nu spune niciodata