1 Editat de albinik (2010-06-27 15:16)

Subiect: A venit si randul meu!

Va salut de la Bacau! Numele meu este Lucian.Acvarist destul de avansat ,dar care mai are multe de invatat.Detin cca. 1000 litrii, in bazine diverse,plante 10-12 specii,pesti;de la guppy ficei mele, la africanii sotiei mele pana la discusii mei.IN speranta unei colaborari de durata,. va doresc sa cresteti numai pesti sanatosi in ape curate!

Re: A venit si randul meu!

Bine ai venit!  :noroc

Re: A venit si randul meu!

Bine ai venit printre noi, speram sa te simti bine alaturi de aceasta comunitate numita Acvarii de Vis

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: A venit si randul meu!

Bine ai venit printre noi!Foarte frumosi sunt Discusii.Ape limpezi  :acv

5

Re: A venit si randul meu!

salut si bine ai ven.it. frumosi pesti.asteptam si celelalte acvarii la pozat

6

Re: A venit si randul meu!

Bine ai venit printre noi. Pestii sunt superbi, dar asteptam si niste poze de ansamblu. Numai bine :sok

Etiamsi omnes, sed non ego.

7

Re: A venit si randul meu!

Sint superbi discusii ... si maaaare noroc ai sa-ti fie impartasita pasiunea de toata familia. Succes in continuare smile

8 Editat de albinik (2010-06-27 16:41)

Re: A venit si randul meu!

SIGUR!AM SA REVIN CU POZE,dar astept cateva zile ca sa fac cateva mai clare,si filmulete fullhd

9 Editat de albinik (2010-06-27 16:40)

Re: A venit si randul meu!

vizitati   ;   mov03040 albinik       ;pe you-tube

10

Re: A venit si randul meu!

Bine ai venit :noroc

11

Re: A venit si randul meu!

bine ai venit si acvarile sunt superbe ape limpezi. credeam ca numai eu sunt cu acvari in casa pentru fiecare membru al familiei. cu respect

nu profitati de naivitatea incepatorilor pentru ca si voi ati fost ca noi.    http://profile.imageshack.us/user/ignatcostel41/

12

Re: A venit si randul meu!

Bine ai venit! smile

Multa sanate si bucurii! smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

13

Re: A venit si randul meu!

Bine-ai venit!
Felicitari pentru discusii si acvariile...voastre! :sok

14

Re: A venit si randul meu!

va salut!

cateva din achizitiile mai recente;


si vor mai urma!

Re: A venit si randul meu!

Bine ai venit!
Foarte frumoase acvariile tale. Frumosi sunt si pesti. Si plantele sunt frumoase.
Mie personal cel mai mult mi-a placut scalarul. Si discusi sunt frumosi dar trebuie un anumit nivel de maiestrie ca sa cresti asa ceva, nivel la care eu inca nu am ajuns.

16

Re: A venit si randul meu!

albinik A scris:

Va salut de la Bacau! Numele meu este Lucian.Acvarist destul de avansat ,dar care mai are multe de invatat.Detin cca. 1000 litrii, in bazine diverse,plante 10-12 specii,pesti;de la guppy ficei mele, la africanii sotiei mele pana la discusii mei.IN speranta unei colaborari de durata,. va doresc sa cresteti numai pesti sanatosi in ape curate!

Sincere felicitari pentru acvarii!!! Am totusi o intrebare: de ce pozele 1, 2, 3, 4, si 6 au o tenta rosiatica? Pun aceasta intrebare deoarece modifica culorile naturale ale Discusilor (oricum foarte frumosi)

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

17

Re: A venit si randul meu!

Va salut!

am sa raspund cat se poate de sincer; sunt doar acvarist,nu si fotograf,iar datorita acestui fapt nu reusesc sa fac foto de calitate...sa nu mai spun ca nici aparatul nu ma ajuta...dar voi reusii la un moment dat sa procur si un aparat mai performant,si atunci v-oi reusii sa imortalizez frumusetile din acvarii!

18 Editat de Baracuda (2010-09-22 10:39)

Re: A venit si randul meu!

albinik A scris:

Va salut!

am sa raspund cat se poate de sincer; sunt doar acvarist,nu si fotograf,iar datorita acestui fapt nu reusesc sa fac foto de calitate...sa nu mai spun ca nici aparatul nu ma ajuta...dar voi reusii la un moment dat sa procur si un aparat mai performant,si atunci v-oi reusii sa imortalizez frumusetile din acvarii!

Putini dintre cei de pe acest forum au veleitati legate de arta fotografica si sunt ajutati si de aparatele lor performante. Nu cred ca este o conditie care ne-ar ajuta sa urcam in ierarhia acvaristicii. Eu ti-am pus intrebarea legata de "tenta rosiatica" a citorva poze pentru ca am banuit ca le-ai facut cu aportul suplimentar al luminii de tip "aqua glo", care accentueaza culorile pestilor dar in mod nenatural. Dupa mine majoritatea pozelor sunt foarte reusite.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

19 Editat de MrAxu (2010-09-24 15:05)

Re: A venit si randul meu!

.

20

Re: A venit si randul meu!

MrAxu A scris:

Salut, Lucian si restul colegilor de pe forum. Sunt Alex, tot din Bacau. Abia am intrat in posesia unui acvariu home made de 50-60 L de la un prieten care si-a achizitionat un Jewel. Am cumparat substrat de la Tetra si pietris (nisip), plus ca am cules cateva pietre pentru decor pe care le-am fiert cateva ore pentru sterilizare. Acum as avea nevoie de cateva plante, m-ar interesa fire de Myriophyllum si Fontinalis, pe care nu reusesc sa le gasesc in petshopurile de la noi. Daca ma poti ajuta tu (contra cost, bineinteles) sau altcineva din zona, astept un raspuns. Multumesc.

Coleguuuu! Deschide propriul topic, asa se obisnuieste.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!