Subiect: ce antivirus folositi ?

vreau sa dati cu parerea care doriti bineinteles ce antivirus folositi si ce va place la el.

2 Editat de Avatar (2010-06-28 20:24)

Re: ce antivirus folositi ?

Avira premium Security Suite - cel mai bun antivirus din 2009 dupa un sondaj la sange :sok  si intradevar, este foarte bun. Mai am cateva luni licenta la el smile

3

Re: ce antivirus folositi ?

eu folosesc nod32 !
e bun la blocaje dar daca iti intra virusul nu mai ai ce-i face

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

Re: ce antivirus folositi ?

ESET NOD32 ANTIVIRUS.

Ape limpezi,
Emy

5 Editat de Andi66 (2010-06-28 23:06)

Re: ce antivirus folositi ?

Microsoft Security Essentials, este free si pana acum nu am avut nicio problema de 9 luni de cand il am instalat. Este fostul Rav Antivirus pe care la cumparat Microsoft. Binenteles conditia este sa ai Windows Genuine.  :sok

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

6 Editat de pasi_une (2010-06-28 23:24)

Re: ce antivirus folositi ?

Avatar A scris:

Avira premium Security Suite - cel mai bun antivirus din 2009 dupa un sondaj la sange :sok  si intradevar, este foarte bun. Mai am cateva luni licenta la el smile

ai perfecta dreptate...  :noroc
si eu folosesc si stiu ce are nevoie un pc
nu degeaba sunt mai jos cu un grad fata de un AS in informatica  :pls   big_smile
id-ul meu separat fata de cel cunoscut *pasi_une* mai am pentru clienti
servicepcmihai @yahoo.com

7

Re: ce antivirus folositi ?

avast 2010. mergfe bine.imi place.

8 Editat de Lucia (2010-06-29 14:15)

Re: ce antivirus folositi ?

Kaspersky

Din punctul meu de vedere.. pana acum are nota 10.

Isi face update-ul singur, fara sa deranjeze.. si pana acum.. a prins tot ce misca.. smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

Re: ce antivirus folositi ?

uite vedeti chestia asta nu o inteleg. tota lumea lauda altceva. de exemplu cu avast m-am virusat, avira creeaza o chestie ciudata in device manager si blocheaza placa de retea, kaspersky inca nu l-am incercat (urmeaza) avg (pe care il lauda tota lumea din orasul unde locuiesc eu e de tot maroul) cu bitdefender m-am inteles destul de bine dar consuma prea multe resurse. de aceea am cerut niste opinii... sa vad...

10 Editat de Avatar (2010-06-29 18:47)

Re: ce antivirus folositi ?

Pai ce este greu de inteles ? Am folosit cred, aproape toate tipurile de antivirus posibile, nu pot face o argumentare detaliata pentru fiecare in parte pentru ca nu cunosc terminologia specifica informaticii...dar fiindca le-am incercat pot spune care este bun, care esti mai putin bun si care este praf. Niciun antivirus nu este "cel mai bun" ...insa Avira a descoperit un procent imens (97% sau 98% daca bine tin minte) din virusii, trojanii, malware,worms etc lansati anul trecut la un test cu majoritatea antivirusilor de pe piata. Ai dreptate privind acel blocaj la placa de retea, insa se poate scoate din setarile antivirusului, orice astfel de blocaj se poate ...debloca. Il folosesc cu succes, am calculatorul curat, si ca o masura de precautie, fiindca folosesc windows 7, am facut o copie a sistemului, daca se intampla sa se buseasca windowsul, am dat un recover si e ca nou.

Ce nu mi-a placut la Kaspersky (care este un antivirus bun) faptul ca incetineste destul de mult calculatorul, mai ales cand isi face update, atunci se misca in reluare totul, si am un pc destul de bun. Scaneaza incet, daca ai multe arhive, hard mare de sute de GB, iti ia si pana la jumate de zi, lucru care la Avira nu s-a intamplat, mi-a scanat tot calculatorul intr-o ora sau chiar mai putin smile

Repet: nu exista CEL MAI BUN ANTIVIRUS doar cel mai potrivit cerintelor tale. Daca ai un calculator slabut recomand nod32, ala asa lucreaza de parca....nu lucreaza smile totul se face in liniste, insa cum se spunea mai sus, daca ti-a intrat un virus, la revedere ! nod32 nu-l va curata.

11

Re: ce antivirus folositi ?

nod32 cel mai praf !
ia-ti avast !

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

12 Editat de Lucia (2010-06-29 17:35)

Re: ce antivirus folositi ?

il am de 3 ani.. innoit in fiecare an.. si ma rog...

Ideea e ca eu n-am "prins" nimic... smile smile  smile

No.. in fine nu ma bag..:)

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

13

Re: ce antivirus folositi ?

Daca vei citi pe net o sa vezi ca(,).....cate bordeie atatea obiceie. eu nu m-as dezlipi de Kaspersky nici moarta, ca si Lucia sunt dedicata lui.
Nod32 este o porcarie. Avast am la munca si ma scoate din pepeni o data la jumatate de ora. Bitdefender mi-a blocat fisiere fara acceptul meu. si lista poate continua. fiecare are o experienta mai buna sau mai proasta cu un antivirus, numai tu stii ce resurse si necesitati ai.

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

Re: ce antivirus folositi ?

Avast5 varianta 2010
Eu il folosesc pe Windows7 Ultimate si daca nu mai am licenta pur si simplu le trimit un mail celor de la Avast si imi trimit ei inapoi mail cu o noua licente pentru inca 12 luni
Merge extraordinar de bine w7u nu pot sa iti spun cum ar merge pe alta sisteme de operare

15

Re: ce antivirus folositi ?

acuma sa nu va suparati dar si avastul e varza. adica e bun la mes si forum dar eu folosesc calculatorul la mai mult de atat si m-am virusat destul da rau cu el
@avatar eu am in calc 1200gb si n-as avea incredere intr-un antivirus care isi face treaba intr-o ora. iar cel mai bun antivurus clar nu exista daca tot vrei protectie se numeste linux dar oricum topicul asta l-am deschis ca pe un sondaj.
@Mr_BigOlyMan un antivirus nu trebuie sa MEARGA bine pe un anumit sistem de operare, el trebuie sa-si faca treaba.(iar asta cu mailu nu am inteles-o)

16

Re: ce antivirus folositi ?

Si care antivirus si-ar face treaba cel mai bine dupa tine ? smile

Pura curiozitate...

17

Re: ce antivirus folositi ?

Avatar A scris:

Si care antivirus si-ar face treaba cel mai bine dupa tine ? smile

Pura curiozitate...

dupa mine asta isi face treaba 100% :   ''a network cable is unplugged''

18

Re: ce antivirus folositi ?

coco A scris:
Avatar A scris:

Si care antivirus si-ar face treaba cel mai bine dupa tine ? smile

Pura curiozitate...

dupa mine asta isi face treaba 100% :   ''a network cable is unplugged''

Merg si eu pe mana ta  :ang

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

19

Re: ce antivirus folositi ?

coco A scris:
Avatar A scris:

Si care antivirus si-ar face treaba cel mai bine dupa tine ? smile

Pura curiozitate...

dupa mine asta isi face treaba 100% :   ''a network cable is unplugged''


Cea mai buna solutie, si apoi sa navighezi in continuare pe net  :sok

20

Re: ce antivirus folositi ?

Lucia A scris:

il am de 3 ani.. innoit in fiecare an.. si ma rog...

Ideea e ca eu n-am "prins" nimic... smile smile  smile

No.. in fine nu ma bag..:)

ai modem ?  :-