Subiect: Salutare si bine v-am gasit!

Manumesc Mihai si sunt din Bucuresti (zona de sud). Am avut acvarii de mic copil insa lipsa timpului m-a facut sa renunt in 2003, iar acum s-a schimbat din nou situatia si pot sa-mi reiau pasiunea. Acum am un bazin circular de 190 litri brut / 165 litri net in care am Chiclidae africane (patru care mi s-a spus ca ar fi Elongatus dar eu tind sa cred ca-s Fuelleborni sau poate Lombardoi - urmeaza sa postez foto pentru ajutor identificare - intre 6-8 cm, un Aulonocara, am presupus eu, de cca 10cm si un Auratus - mascul cred - de cca 10-11 cm) si doresc sa merg inainte pe aceste trei specii, adaugand populatie pentru a crea un bun raport m-f. De asemenea am 11 Nigro intre 2,5 si 3,5 cm intr-un cub provizoriu, intentionand sa le fac cat de curand un habitat in care sa mai adauc inca o sp. de Chiclida americana (Herotilopia Multispinosa cred) si sa merg inainte pe aceasta linie. Orice ajutor sau recomandare sunt binevenite.

Doar doua lucruri sunt infinite: Universul si prostia omeneasca. Insa despre primul nu sunt sigur! (A. Einstein)

2

Re: Salutare si bine v-am gasit!

Bine ai venit
Asteptam poze
Ape limpezi si pestani sanatosi !!!

Re: Salutare si bine v-am gasit!

Bine ai venit printre noi!                                                                                                                 Ape limpezi  :acv

Re: Salutare si bine v-am gasit!

Bine ai venit! Așteptăm cu nerăbdare poze!

Ape limpezi,
Emy

5

Re: Salutare si bine v-am gasit!

Bun venit pe la noi,și...spor la documentat!

6

Re: Salutare si bine v-am gasit!

Bine ai venit!
Asteptam poze cu acvariile si cu pestii, pana atunci ape limpezi si sa auzim numai de bine.  :sok

PS: pacat de faza cu pestele sinucigas, cainele n-are nicio vina, pentru el a fost o gustare nesperata...

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

7

Re: Salutare si bine v-am gasit!

Bine ai venit! smile

Multa sanatate si bucurii! smile

Nu cred ca mai e cazul sa mentionez despre imagini... :fp

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

8

Re: Salutare si bine v-am gasit!

bine ai venit africane ca esti de al meu suces si ape limpezi asteptam poze  :bf

nu profitati de naivitatea incepatorilor pentru ca si voi ati fost ca noi.    http://profile.imageshack.us/user/ignatcostel41/

Re: Salutare si bine v-am gasit!

Am crezut ca am specificat si pe acest forum dar bag seama ca nu: am avut probleme cu calculatorul si l-am refacut doar partial fiind prins cu amenajarea noului bazin ca miercuri ii vin locatarii, asadar vor mai trece vreo cateva zile pana postez poze.

Doar doua lucruri sunt infinite: Universul si prostia omeneasca. Insa despre primul nu sunt sigur! (A. Einstein)

Re: Salutare si bine v-am gasit!

Bine ai venit printre noi :hug
Citeste forumul si baga la cap :fok

11

Re: Salutare si bine v-am gasit!

Salutare si bine ai venit :fbr  :fok

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

12

Re: Salutare si bine v-am gasit!

Bine ai venit pe cel mai tare forum de acvaristi. :noroc