1

Subiect: citeva bancuri bunicele

La farmacie un tanar cumpara prezervative. Un domn care statea la rand il avertizeaza:
- Vezi ca sunt slabe si se rup.
Un batran completeaza:
- Si pe deasupra, se si indoaie!
...............................................................................................................................................Cica, într-o zi unul praf si pulbere de beat da sa iasa afara din cârciuma când se împiedica si cade în mijlocul trotuarului. Încercând sa se ridice de jos, lovit cum era, observa lânga el o dama super într-o fusta scurta si un tricou, la care îi zice: - Da tu ce faci aici? - Fac trotuarul. - Da nu puteai sa-l faci mai moale? 
..............................................................................................................


Q:De ce stau oltenii cu tarnacopul la televizor ?
A: Daca se strica vreun canal,sa sape repede altul
...................................................................................................................................

-Taticule, tie ti s-a indeplinit vreo dorinta din copilarie?
-Sigur ca da! Toata lumea ma tragea de par si visam sa fiu chel ....

............................................................................................................................


- Alo, sectia tevi?
- Da!
- Maricica de la turnătorie, ce interiorr are?
- Doi toli jumate. 
...........................................................................................................................

La farmacie un tanar cumpara prezervative. Un domn care statea la rand il avertizeaza:
- Vezi ca sunt slabe si se rup.
Un batran completeaza:
- Si pe deasupra, se si indoaie!

..........................................................................................................................................


Pe carare, în padure, Scufita Rosie se întâlneste cu Pinocchio.
Încep ei sa se joace de-a prinselea si, la un moment dat, Pinocchio se împiedica si cade
cu nasul sub fustita Scufitei.
- Vai, Scufita Rosie, îmi cer ietare ca am ajuns cu nasul tocmai
acolo, dar îl scot imediat...
- Nu, nu , nu-l scoate! Mai bine spune repede câteva minciuni!
..............................................................................................................................


O femeie cauta o carte in bibloteca. Sotul o intreaba:
- Ce cauti draga?
- Stii unde-i cartea aia "Cum sa traim pana la 140 de ani"?
- Da, tocmai am aruncat-o...
- De ce?
- Incepuse ma-ta s-o citeasca! 
...........................................................................................................


Se intalnesc doi scotieni:
- Vai, ce ceas frumos ai, cred ca te-a costat foarte mult.
- Da de unde! Mi l-a vandut cu 4 lire tata, cand a murit!


..........................................................................................................


Perle culese de la Academia Trupelor de Uscat - SIBIU 1992-1996

Sa nu mai prind picior de student cu mainile in buzunare!

O mana criminala a dat cu piciorul in chiuveta.

Dati-mi o bara metalica din lemn.

Ce te uiti asa la mine ca la un bou? Ce, ori nu-i asa?

Am sa va tin cu ochii in soare pana la 12 noaptea.

Daca ti se intampla sa cazi de pe transportor ori mori ori ramai prost. Eu am cazut de 3 ori.

Fa-mi o lista cu el.

Cand plecati acasa sa nu uitati vreo bricheta aprinsa in dulapuri.

Sa nu va dati jos din mersul trenurilor.

Va doare mana sa bateti 3 pasi de defilare?

Impartiti suprafata in 3 jumatati egale.

Lipeste calcaiele pe langa corp.

Jumatate din batalion stia ca este adunare numai tu nu.

Bai rahatilor, daca vin la voi va mananc !

.........................................................................................................................


Un barbat a primit, la un moment dat, vestea ca va fi tata.
Bucuros nevoie mare, in primele trei luni se gandea "Te rog, Doamne, sa fie baiat!".
In urmatoarele trei luni: "Te rog, Doamne, sa fie al meu".
Iar in ultimele trei luni: "Te rog, Doamne, sa nu fie negru."

.............................................................................................................. :sok  :sok

nu profitati de naivitatea incepatorilor pentru ca si voi ati fost ca noi.    http://profile.imageshack.us/user/ignatcostel41/