1

Subiect: Salutare

Salut ma numesc Tudor si sunt din Bucuresti.Avand in vedere ca pasiunea mea este acvaristica as vrea sa incep prin a prezenta acvariul meu de 180l populat cu cateva ciclide si cu acvariul nano de 5l populat cu cateva plantute(sper cat de curand sa pun cativa creveti).Sper cat de curand sa postez si eu niste poze.Ce alt ceva mai pot spune Sa va Traiasca pestisori si ca mai toata lumea ape limpezi

Re: Salutare

bun venit in club :hug  :sok

3

Re: Salutare

Pai Acvariul de 180l este echipat cu un filtru intern Eheim.Neoane speciale nu prea am in conditile in care am ciclide......(poate doar pentru a ajuta anubiasurile)si cam atat despre echipamentul meu:))).Iar acvariul de 5l este eschipat un cu un mini filtru ,substrat pentru plante si cam atata(dinnou).In Rest o sa pun poze ca sa va lamuresc cum zicea un coleg de aici de pe forum o poza face cat 1000 de cuvinete.

Re: Salutare

Bun venit printre noi :sok Si ape limpezi  :acv

5

Re: Salutare

bun venit si ape limpezi iar cu pozele cind poti tu :sok

nu profitati de naivitatea incepatorilor pentru ca si voi ati fost ca noi.    http://profile.imageshack.us/user/ignatcostel41/

6

Re: Salutare

Salutare si bine ai venit!

Ma bucur sa vad ca in fiecare zi avem noi colegi, cu atat mai mult ca sunt din Bucuresti.
Astept amanunte si poze cu cele doua acvarii, mai ales ca sunt si eu posesorul unui nano de 15L, sunt foarte curios sa vad cum arata unul de 5L. Cred ca trebuie sa fie tare deosebit.
Pana atunci ape limpezi si sa auzim numai de bine!

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

7

Re: Salutare

salut si bine ai venit.

8

Re: Salutare

Salut din nou nu vreau sa va dezamagesc dar in legatura cu acvariul nano de 5l este inca in constructie adica acm incerc sa il pun pe picioare(in sensul sa il amenaje mai bine).Si speram sa ma indrumati voi.Spre exempul am o mana de moss o anubias si voriam sa stii cam cum le-as putea aranja.Ma gandeam sa fixez mossul pe o nuca de cocos sa mai pun niste pietre de rau mai micute(mult mai micute).Sau sa pun niste bete sau ce plante as mai putea pune astept orice ce fel de idee orice indrumare.
Multumesc Mult

9 Editat de Andi66 (2010-07-29 22:58)

Re: Salutare

Uite aici o idee de cum ai putea aranja: http://www.acvariidevis.ro/forum/topic/ … iu-de-60l/
ma gandesc ca nuca de cocos nu prea ar fi potrivita pentru pesisajul unui nano iar pietrele de rau nu au un efect prea stralucit.
Te poti inspira si de cum am amenanajat eu 15L: http://www.acvariidevis.ro/forum/topic/ … nt/page/9/

PS: nu-i nimic daca pui poze si din stadii incipiente, sfaturile pot fi date mult mai usor pe un acvariu in lucru decat pe unul gata amenajat.

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

10

Re: Salutare

Multumesc cat se poate de frumos trebuie sa vad de unde pot face rost de niste ramurele(dar nu stiu unde gasesc la dimensiunile alea)Sa vad cand fac timp sa pun si poze:))
PS:Oricum acvariul tau e ceva super frumos incer si eu incerc cat mai repede sa il fac.

11 Editat de Andi66 (2010-07-30 00:27)

Re: Salutare

Esti prea amabil, nu e cine stie ce.
Ca informatie, buturugi sau crengi gasesti la userul "insomnia".

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

12

Re: Salutare

Bine ai venit! smile

Iti doresc mult succes in amenjarea nano acvariului!

Multa sanatate si bucurii! smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.