Subiect: buna tuturor acvaristilor de pe acest site

pentru a ma supune regulilor de pe site si al bunului simt o sa scriu cate ceva despre mine,am 29 de ani si pasiunea pentru acvarii m-a lovit acum o luna,,aproximativ,,cand am vazut la cineva un acvariu cu ciclide frumos amenajat,acum 10 zile mi-am dat drumul acvariului meu de 60 si ceva de litri cu 6 zebre rosii,6 neoni ,10 guppy si 2 cory,cateva plante si ceva ca decor.deja vreau ceva mai mare si altfel amenajat,pentru asta o sa incerc sa mai iau cate ceva idei de la veteranii in domeniu de pe site,si din experienta altora.o sa pun cateva poze cu acvariul meu,dar in curand voi pune poze cu urmatorul acvariu,bafta si o zi buna  tuturor.

2

Re: buna tuturor acvaristilor de pe acest site

e ceva ciudat la acvariul ala. ce este partea aceea de sus ??

Re: buna tuturor acvaristilor de pe acest site

In primul rand bine ai venit pe forum!!! Imi place acvariul tau dar bineinteles ca mai este ceva ceva de lucru (ca in orice acvariu)... Imi pare bine ca vrei sa evoluezi asa de repede si iti urez bafta pe mai departe... Nu ai dat detali despre filtrare iluminare substrat...

Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.

Re: buna tuturor acvaristilor de pe acest site

cata112000 A scris:

In primul rand bine ai venit pe forum!!! Imi place acvariul tau dar bineinteles ca mai este ceva ceva de lucru (ca in orice acvariu)... Imi pare bine ca vrei sa evoluezi asa de repede si iti urez bafta pe mai departe... Nu ai dat detali despre filtrare iluminare substrat...

buna,filtrare prin filtru aguael fan mini ,260 l,h destul pentru dimensiunea acvariului,lumina 2 neoane fluorescente ,,13 w si 8 w,,si un neon de 8 w blue light pentru iluminare de noapte,substrat pietris sterilizat iar deasupra am o maternitate dubla ,care se poate folosi pentru pui sau nouveniti,,aclimatizare,,daca o impart in 2 obtin 2 maternitati de 10 l,sau fara plasa de mijloc,care se scoate foarte usor obtin un bazin de 20 de l,concept propriu,n-am vazut la nimeni ideea asta,nu mai fac apa prin casa,se lucreaza doar deasupra acvariului.

5

Re: buna tuturor acvaristilor de pe acest site

Bine ai venit! smile

Multa sanatate si bucurii! smile

Succes cu acvariul cel nou si mare! smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

6

Re: buna tuturor acvaristilor de pe acest site

Frumos si ingenios.
Mascheaza si blocul de lumini, nu ai o grija cu apa prin casa, deci si foarte practic sau inginereste ca sa zic asa. Intr-un cuvant felicitari si bine ai venit, iti dorec ape limpezi si evolutii cat mai satisfacatoare d.t.p.d.v. !!! :noroc

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

7

Re: buna tuturor acvaristilor de pe acest site

Bine ai venit.
Acvariul arata promitator . Ape limpezi si pesti sanatosi.

rabdare si tutun :smoke    0722.731.565 "Cosmote"