1

Subiect: Povestirile noastre !

m-am gandit sa fac acest topic pentru a ne posta povestirile,intamplarile,haioase,tragice,oricum ar fi ele,amintiri de neuitat si multe altele big_smile

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

2

Re: Povestirile noastre !

Aveam o slabiciune in liceu pentru profa de romana, care era si diriginta mea. Cel mai interesant a fost cand am facut vreo 2 ore pregatire pt bac cu dansa  :smoke

3

Re: Povestirile noastre !

Avatar A scris:

Aveam o slabiciune in liceu pentru profa de romana, care era si diriginta mea. Cel mai interesant a fost cand am facut vreo 2 ore pregatire pt bac cu dansa  :smoke

Curios este ca si eu aveam o slabiciune pentru profa de romana din liceu, diferenta e ca mie nu-mi era diriginte si sigur nu vorbim de aceeasi persoana  lol  lol  lol

PS: nu e gluma.

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

4 Editat de Avatar (2010-08-03 13:12)

Re: Povestirile noastre !

Andi, nu avea cum sa fie aceeasi profa, a mea avea vreo 24ani si airbaguri frontale, pe vremea cand mi-a fost profa de romana  lol
Cand erai tu in liceu, probabil ea atunci atingea pubertatea  tongue

P.S: te cred big_smile

5

Re: Povestirile noastre !

A fost doar o constatare si bizarul coincidentei....sunt convins ca asa este, nici n-are cum altfel, dar in alta ordine de idei ar fi fost interesant de vazut si evolutia de la pubertatea doamnei amintite...mai ales ca zici ca era super dotata  yikes  yikes  yikes

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

Re: Povestirile noastre !

Mai si eu am fost "profund marcat"  lol  de praf de engleza de pe clasa a-9-a ,toata ora imi curgea saliva din gura fiind in prima banca langa catedra deci langa ea ,"mirifica"  lol

Si intr-una din ore incercam eu sa-i explic care e diferenta dintre engleza amreicana si cea britanica UK...si naiba stie cum tot explicam eu acolo ca americani vorbesc o engleza mai vulgara si deodata i zi asa " in romana ar veni ceva de genu TE ROG FRUMOS SA MI-O IEI"   lol  lol  lol ....instant,toata clasa a fost pe jos...profa a facut niste ochi cat cepele  :omfg  si la sfarsitul orei m-am dus de mi-am cerut scuze si cumva cumva am dat-o la pace  :pls   lol  lol ...asta a fost chiar pe bune intamplarea si astazi cand ma mai intalnec cu cate un coleg de liceu radem de ne prapadim pe tema asta..si acum ma intreb ce naiba am vrut sa zic si ce a fost in capul meu...concluzia "NIMIC"  lol  lol  lol

7

Re: Povestirile noastre !

Pai asa umbla gura fara tine cateodata mai bogdanele  lol

Re: Povestirile noastre !

Asta e  lol  lol  ..sunt tare imprevizibil  :sbr  ..da mai bine sa-ti mearga gura decat curul  lol  lol

9

Re: Povestirile noastre !

In liceu ,in clasa a 12-a,aveam o profa de istorie care avea 24 ani si era la moda intrebarea:D-na profesoara am o intrebare:pot sa v-o pun ? (intrebarea)

Nu va spun ce i-a iesit din gura in momentul in care s-a prins despre ce era cu adevarat vorba

10 Editat de Avatar (2010-08-04 17:02)

Re: Povestirile noastre !

Dah....clasica intrebarea   :sevil

Aveam vreo 14-15ani cand am sarit dintr-un copac, de la o inaltime destul de mare (nu stiu ce am vrut sa demonstrez), dar la aterizare am dat cu barbia de genunghi, astfel mi-a sarit o bucatica de dinte din incisivul central, se mai vede urma si acum big_smile

11

Re: Povestirile noastre !

Avatar A scris:

Dah....clasica intrebarea   :sevil

Aveam vreo 14-15ani cand am sarit dintr-un copac, de la o inaltime destul de mare (nu stiu ce am vrut sa demonstrez), dar la aterizare am dat cu barbia de genunghi, astfel mi-a sarit o bucatica de dinte din incisivul central, se mai vede urma si acum big_smile

:omfg  :omfg  :omfg  :omfg  :omfg  :omfg  :omfg

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

Re: Povestirile noastre !

La 3-4 ani, a plecat mama la o vecina si am inchis usa cu yala si am tras si siguranta in joaca.
Cand a vrut sa intre in casa, nu a mai putut deschide usa.
A chemat un vecin pe la 100-120 kg care pur si simplu a facut-o una cu pamantul iar eu mi-am luat prima bataie serioasa smile.

Cele mai ieftine sisteme CO2, fertilizanti, butelii, lampi la comanda, etc

13

Re: Povestirile noastre !

La aceeasi varsta 3-4 ani, era o ora cand eram singur acasa, cand pleca mama la servici si pana se intorcea tata sau invers. Intr-o zi m-am urcat pe caloriferul din bucatarie si am deschis usa la balcon, ca era inchisa atat de jos cat si de sus. Am intrat pe balcon, si m-am catarat pe zidul balconului, stateam calare acolo si strigam la oamenii care reparau linia de tramvai, cand vine mama acasa  lol locuiam la etajul 2 pe vremea aia...Doamne cata inconstienta pe copii...

14 Editat de Avatar (2010-08-04 19:02)

Re: Povestirile noastre !

aqua A scris:
Avatar A scris:

Dah....clasica intrebarea   :sevil

Aveam vreo 14-15ani cand am sarit dintr-un copac, de la o inaltime destul de mare (nu stiu ce am vrut sa demonstrez), dar la aterizare am dat cu barbia de genunghi, astfel mi-a sarit o bucatica de dinte din incisivul central, se mai vede urma si acum big_smile

:omfg  :omfg  :omfg  :omfg  :omfg  :omfg  :omfg

ce sa inteleg din asta ? Faci topicul dar nu ne onorezi cu amintiri din copilaria ta (cea de atunci sau cea de acum), sunt convins ca ai multe de povestit.

P.S: nu eu ti-am dat minus  :sok

15

Re: Povestirile noastre !

La vreo 12-13 ani,coboram la vecinul de la et.1,eu stand la et.4 si impreuna cu el dadeam cu ceapa,oua si cartofi in cei care treceau pe trotuarul din fata blocului..........ce vremuri

16 Editat de Avatar (2010-08-04 19:14)

Re: Povestirile noastre !

maya A scris:

La vreo 12-13 ani,coboram la vecinul de la et.1,eu stand la et.4 si impreuna cu el dadeam cu ceapa,oua si cartofi in cei care treceau pe trotuarul din fata blocului..........ce vremuri


hahahahah  lol  eu aruncam cu pietre in tramvai, cu prietenii de la bloc, iar de cateva ori a oprit vatmanul tramvaiul, coborand la noi  lol
Sub 7ani aveam atunci, si mai "fumam" chistoace de pe jos  lol

Nu stiu cati dintre voi ati facut asa ceva: blocurile din zona de joaca toate erau blindate de stampile cu noroi, dupa ploaie ieseam afara, faceam bile din noroi cam cat un pumn, pe care le infigeam intr-un bat dupa care le tranteam de blocuri, pana pe la etajul 4 erau ciuruite  lol

17

Re: Povestirile noastre !

eu in copilarie mai jucam hotii si vardistii  si aveam in loc de arme tuburi de palstic din acelea ce se folosesc la instalatii electrice si in loc de munitie aveam cornete pe care cateodata le mai puneam si cate un ac in varf sa fim mai smecheri.

Adevarata ignoranta nu este absenta cunoasterii, ci refuzul de a o dobândi.
Ignoranta nu este inocenta, ci pacat.

18

Re: Povestirile noastre !

Apropo de stampile...cand aveam vre`o 6-7 ani era moda acelor bile lipicioase. Stiti de care zic?! Saraca mama era terorizata. Le aruncam sus pe perete, aproape de tavan si asteptam sa se scurga, pentru a le arunca iar si iar...Inchipuiti`va acum cate dare lasau pe pereti gelatinele alea. Innebunea mama, era plin de urme rosii, albastre, verzi si ca ultim trend, galbene. Ce vremuri....

Etiamsi omnes, sed non ego.

19 Editat de pelly67 (2010-08-04 20:13)

Re: Povestirile noastre !

prastii de cauciuc cu zarzare
tevi de plastic legate cate 3 cu cornete cu bolduri ....pentru pisicile din ghena
prastii cu bolduri...petru strampii scolaritelor
carucioare cu rulmenti pusi pe juma de coada de matura
injectoare cu catran
sticle cu carbid
broaste umflate cu paiul
tigari din foita de ziar plina cu matase de la porumb
telefoane intre geamuri cu ata si cutii de vitamina C
guma de mestecat ....facuta cu pasta de pix albastra
arcuri cu sageti otravite....de pe broastele raioase
mingi sparte si umplute cu pietre...apoi asezate pe strada
caca pus sub ziare in flacari pe presurile de la usa...apoi sunam!
fumigene din mingi de ping pong pisate si bagate pe gaura cheii
..... tongue  etc.

20

Re: Povestirile noastre !

lol