1

Subiect: Prostia e la ea acasa in romania !

Dupa mai multe sondaje de opinii,intrebari pe strada si alte lucruri,s-a descoperit ca romanii inca cred ca soarele se invarte in jurul pamantului !

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

2

Re: Prostia e la ea acasa in romania !

Unde in Craiova ???  :stupid

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

3

Re: Prostia e la ea acasa in romania !

peste tot ! mai ales in Bucuresti !

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

4 Editat de Cezara (2010-08-03 14:48)

Re: Prostia e la ea acasa in romania !

Andi, nu fii rau....

Schimband sensul discutiei, asta e una din putinele dovezi...cum e treaba cu telecomanda?! lol  lol  lol

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KaHhecYOnw4[/youtube]

Etiamsi omnes, sed non ego.

5 Editat de Andi66 (2010-08-03 14:56)

Re: Prostia e la ea acasa in romania !

Nu vreau sa fiu rau deloc...dar mi se pare un pic exagerat. Acum depinde si de unde te informezi  hmm

PS: mai bine ma abtineam....iar ma ia gura pe dinainte si iar regret pe urma... :kiss
      aaaaa, parca caruta (fara virgula) se rasturna mai la sud....sau nu  :stupid

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

6 Editat de aqua (2010-08-03 14:22)

Re: Prostia e la ea acasa in romania !

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZGlSpriAs0k[/youtube]
frrrtae mori  lol  lol
o telecomanda  doua telecomanduri :stupid  :stupid
deci mai ziceai daca erau niste aurolaci !

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

7

Re: Prostia e la ea acasa in romania !

Hey, cum pui sa se vada direct fereasta de filmulet si nu linkul?

Etiamsi omnes, sed non ego.

8

Re: Prostia e la ea acasa in romania !

Cezara A scris:

Hey, cum pui sa se vada direct fereasta de filmulet si nu linkul?

deasupra emoticoanelor ai diferite optiuni ! o iei pe aia cu youtube si pui linkul filmului intre BB -Codes

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

9 Editat de Cezara (2010-08-03 14:41)

Re: Prostia e la ea acasa in romania !

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uPJ8LsCHhOs[/youtube]

Gata, multumesc

Etiamsi omnes, sed non ego.

10

Re: Prostia e la ea acasa in romania !

vis-a-vis de acel sondaj imbecil...nu am vazut pe nimeni sa spuna cator persoane li s-a aplicat acest sondaj si carei paturi culturale,implicit sociale
Pot sa bag mana in foc,ca facand un sondaj la fel celor din America si mai precis celor care stau prin rulote si categoriilor apropiate, am dovedii ca sunt prosti de bubuie si nu numai  lol  lol

Acum orice institut vezi doamne poate sa faca un sondaj si daca numele firmei suna cat mai strain e cu atat mai mult ridicat in slavi  :omfg ....hai sa fim seriosi Romania nu e neaparat o tara de prosti ci o tara de lenesi!

11

Re: Prostia e la ea acasa in romania !

Cezara ce vrei sa ne arati cu acest film ?!

12

Re: Prostia e la ea acasa in romania !

Radeam putin apropo de titlul topicului. Nu`i tara de prosti, dar predomina oamenii inculti, din pacate

Etiamsi omnes, sed non ego.

13 Editat de bogdivaio (2010-08-03 14:50)

Re: Prostia e la ea acasa in romania !

ca omu nu stie engleza...in rest eu nu vad altceva si din cate am inteles nici nu se lauda omu ca e bun englez ci mai degraba este cu limba italiana,care am inteles ca o vb fluent

P.S.e ardelean de-al meu si il apar  :sbr

P.S.2.hai sa nu mai mancam tot ce zboara..cred ca ne-a convins asta de mult presa din Romania

Re: Prostia e la ea acasa in romania !

Din pacate, eu personal, am ajuns la concluzia ca nu este la ea acasa prostia ci este pur si simplu nativa din Romania! Degeaba avem o minoritate de persoane cu IQ supermare si care s-au afirmat profesional in toata lumea, degeaba avem cativa medici, IT-sti, profesori sau mai stiu eu ce de exceptie, degeaba in anumite cercuri suntem net superiori " 'telectualilor" din alte tari ale lumii, daca la nivel de esantion reprezentativ, adica majoritatea care conteaza pana la urma si din pct de vedere electoral si din altele, sunt astia cu "telecomaduri", "succesuri", "paruri", care urmaresc cu incredere OTV si o cauta pe Elodia, care zi de zi se lasa prostiti de discursuri electorale si pot fi cumparati cu 2 mici si-o bere la halba, care sunt dispusi sa-si vanda copii nu unor familii care vor sa adopte ci unor proxeneti, etc... Pacat de tara asta dar la modul general, ne meritam soarta, de secole repetam aceleasi greseli si ne creem singuri greutatile de care ne plangem apoi.

Doar doua lucruri sunt infinite: Universul si prostia omeneasca. Insa despre primul nu sunt sigur! (A. Einstein)

15

Re: Prostia e la ea acasa in romania !

Eh, revin la ce ziceam. Nu e vorba ca suntem mai putin dotati intelectual, ca eu una, bag mana in foc ca avem o medie a inteligentei cu mult mai mare ca o groaza de tari care ne depasesc dpdv al evolutiei, dar educatia, cultura, lasa de dorit. Macar un minim de cunostinte sa existe...

Etiamsi omnes, sed non ego.

16

Re: Prostia e la ea acasa in romania !

Vorba marelui maestru (Dinica): "Frumoasa tara, pacat ca e locuita..."

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

17

Re: Prostia e la ea acasa in romania !

si eu sunt de acord ! cum a zis si bogdivaio,nu suntem neinteligenti,suntem lenesi !


P.S romania e o tara frumoasa dar cei care o umplu (fac si exceptii) o strica !

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

18

Re: Prostia e la ea acasa in romania !

Poi o tara condusa de tampiti si cu legi pentru smecheri numai tampiti poate sa formeze...am impresia ca trebuie sa vina potopul si sa sepele bine si apoi Moise cu tablitzele ca altfel nu se mai poate  :fconf

19

Re: Prostia e la ea acasa in romania !

Asa e...selectia naurala, poate, dar nici de aia nu poti fi sigur.... :smoke

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

20 Editat de bogdivaio (2010-08-03 15:02)

Re: Prostia e la ea acasa in romania !

Mai Andi oricum la un moment dat planeta asta o sa faca POC,cu sau fara ajutorul nostru..deci de ce atata chin?!  lol  lol