1

Subiect: Pasionati de muzica ?

Exista cineva pe forum,care este pasionat si se pricepe sa cante la un instrument ? puteti sa va etalati aici ! big_smile

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

2 Editat de bogdan666 (2010-08-16 09:55)

Re: Pasionati de muzica ?

eu am INCERCAT sa cant la chitara bass. m-am lasat ca ma plictiseam singur. dar stiam sa cant cateva piese de la cap la coada. desi nu stiam nimica despre note etc. foloseam un programel care imi arata pe ce sa apas  :apl

3

Re: Pasionati de muzica ?

cant la taragot saxofon si cateodata la orga. treaba este ca nu imi permit sa imi cumpar nici unul din acestea ca sa ma axez numai pe una dar pe viitor ii voi linistii pe pestii mei cu acorduri de taragot din acelea subtile big_smile

4

Re: Pasionati de muzica ?

acum alta intrebare importanta pentru mine ! exista cineva pe forum care sa aiba un din asta acasa sau sa fi cantat la unul ? !
mi se pare un instrument uimitor ! smile
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DC9w4KWEgJE[/youtube]

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

5

Re: Pasionati de muzica ?

aqua A scris:

Exista cineva pe forum,care este pasionat si se pricepe sa cante la un instrument ? puteti sa va etalati aici ! big_smile

Mai copile,...tu la ce instrument canti ???  :-
Ca daca nu, ti-as zice sa canti la alta masa.....cu mare drag.  :apl
La ce doamne iartama deschizi topicuri fara sens la care nu contribui decat cu intrebari de prescolari.....pardon tu nu ai nicio vina, vinovat sunt eu ca le citesc.....am uitat.  ^:)^

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

6

Re: Pasionati de muzica ?

aqua A scris:

acum alta intrebare importanta pentru mine ! exista cineva pe forum care sa aiba un din asta acasa sau sa fi cantat la unul ? !
mi se pare un instrument uimitor ! smile
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DC9w4KWEgJE[/youtube]

Eu am cantat la didgeridoo original de bambus cand am fost in Australia...Fruoasa tara !
dar si periculoasa !
Bine era prima oara cand cantam si na...eu nu am reusit decat sa produc sunete  tongue
ca dupa aceea mi-a aratat un expert,aborigen,cum se face 
totul este sa iti controlezi respiratia !nu e deloc usor cum pare 
dupa cateva incercari am reusit si eu sa compun ceva ...fara sens bineinteles tongue
cand am ajuns acasa,fiind pasionat de acest instrument...m-am documentat sa imi fac unul chiar eo .Dintr-o teava de PVC !
Un didgeridoo original e foarte scump
desi e acelasi sunet pe care il produce unul homemade !
Decat sa te imbeti cu apa rece uitandu-te la alea originale,mai bine fa-ti unul homemade !

7

Re: Pasionati de muzica ?

Andi66 A scris:

Mai copile,...tu la ce instrument canti ???  :-
Ca daca nu, ti-as zice sa canti la alta masa.....cu mare drag.  :apl
La ce doamne iartama deschizi topicuri fara sens la care nu contribui decat cu intrebari de prescolari.....pardon tu nu ai nicio vina, vinovat sunt eu ca le citesc.....am uitat.  ^:)^

Andi eu nu vad ce ai cu topicul baiatului .na a vrut si el sa vada cine" estem" cantareti pe aici tongue
Oricum aqua te asigur ca nu o sa-l gasesti pe gabriel cotabita pe aici  lol  lol

P.S ! Andi aqua canta la sticla big_smile De bere  lol  lol  lol  lol

8 Editat de Andi66 (2010-08-16 16:55)

Re: Pasionati de muzica ?

Ce sa zic....m-am ales cu un minus, mare scofala, atata stie....atata poate.
Cat despre instrumente, cant la chitara rece de la 14 ani. Chitara este "Regin" si facuta special pentru mine de catre matusa mea (pe vremea aceea lucra la fabrica).
Cat despre ce a vrut sa "vada baiatul" nu stiu ? Daca ar si baga ceva la cap, tot ar fi ceva. Dar ca sa pui niste intrebari doar asa, gen: "stie cineva orarul delfinariului din Constanta", e cam pierdere de timp.

PS: aqua mai e loc de un minus....doua, ce zici ? :pp

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

9

Re: Pasionati de muzica ?

andi eu nu ti-am dat minus !

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

10

Re: Pasionati de muzica ?

domnu' andi !
eu cant la fluier !
am 2 fluiere acasa !
unul sculptat manual de unchiul meu si unul primit mostenire de la bunicul meu !

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

11

Re: Pasionati de muzica ?

am luat de la un targ de antichitati si o ocarina

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

12 Editat de Andi66 (2010-08-16 18:18)

Re: Pasionati de muzica ?

Foarte frumos, felicitari..., nu era mai potrivit sa deschizi topicul asa ? Si pe urma sa pui intrebari ? Incearca sa te debarasezi de obiceiul de a te grabi sa pui intrebari (cate odata mult prea copilaresti) sau sa deschizi topicuri doar pentru asa ceva....si vor veni si aprecierile. Toata treaba e sa nu fortezi nota, numai in ideea de a fi luat in seama cu orice pret, efectul este exact invers si in defavoarea ta.

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

13 Editat de Avatar (2010-08-22 20:08)

Re: Pasionati de muzica ?

Ocarina, pffff...ador sunetul produs de ocarina !!! Ai mei aveau casete cu astfel de piese, una dintre ele care imi aminteste perfect de anumite momente din copilarie, este aceasta :

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9TOYiq6Dj-w[/youtube]  :s)  :s)  :s)  :s)  :s)  :s)  :s)  :s)  :s)  :s)  :s)  :s)

De violoncel nu mai vorbesc ...